bugün

bu tip bir insan grubu vardır efendim. 7/24 msn de bulunurlar ancak offline olup kimseyle konuşmaz sadece msn de olduklarını kendileri bilirler. yaptığım anket sonucu bu insanların sadece istedikleri insanlarla konuşmak istemesinden dolayı offline takılıp bekledikleri kişi gelince onlara mesaj atma eğiliminde olduklarını anlamış bulunmaktayım. ayrıca msn de takılarak kimlerin evde orda burda dışarda olduklarınıda tespit etmektedirler.
eski sürüm msn kullananların yapamadığı bir sıvışkanlıktır.
msn modunu meşgul de yapsa, dışarıda da yapsa aldırmayıp mesaj yazan arkadaşlara sahip olduğundan yılmıştır belki.
belkide sadece maillere bakıp çıkacak kişidir.
sürekli yazan insanlardan kaçıyordur.
efsane gitmedi sadece çevrimdışı takipteydi sloganıyla bir gün geri gelecek kullanıcıdır.
msn iletisine "offff çok sinirliyim bana yazmayın" diyerek çevrimiçi duran şahsiyetten binlerce kat daha zeki, mantıklı olduğunu düşünüyorum.
gayet normal bir durumdur. kişi listeniz kabarıksa ve sürekli birileri size dakika başı abuk subuk şeyler yazıyorsa siz de offline görünmeyi tercih edersiniz.
msni sadece açma kapama için kullanmak.
son zamanlarda alıştığım tavırdır. son derece de zevkliymiş. ilk ve son entrylerde yazdıkları gibi tamamen kendime özel yeni bir msn 9 sürümü çıkarmış gibi oluyorum.
ben de onlardan biri olmama rağmen aşırısının tuhaf kaçtığı da gözden kaçmamaktadır. 24 saat internette olup da her an online olmak beklenemez ancak günde 1-2 saat bile online olmayınca kıl kapmaya başlıyorsun hafiften. sen online olduğun an pusuya yatmış gibi pat diye yazar bunlar. belki ben seni görsem girmeyecektim ya da istersin konuşmak hiç olmaz. ulaşmak imkansızdır. anlık ileti bırakırsın orda mı değil mi diye paranoyaya kapılırsın. malum insanoğlu çiğ süt emmiş güvenilmiyor. uzun lafın kısası bunların bir kısmı çok ama çok meşgul olup değerli vaktini msn listesine eklemiş olduğu arkadaşlarıyla harcamak istememektedirler. listesindeki her bir kişi de zaten online olsa da anında yazsam gibi düşünceler içerisindedrler. hayranları o kadar çoktur ki inanılmaz boyutlardadır. 'kardeşim biz online oluyoruz incilerimiz dökülmüyor' diyesi gelir insanın.

not: karşısındakine sanki sürekli ona yazmak için tetikte beklermiş tribinde olanlar içindir bu entry. (bkz: küçük dağları ben yarattım)