bugün

eski şarkıları dinlerken hissettiğim duygu.
benimdir. baktım hayatımda şuan hiçbirşey yolunda gitmiyor beni mutlu edecek yüzümü güldürecek hiç bir eylem olmadığı için geçmişe dönük bir şekilde güzel günleri düşünüyorum.
Bunalımda olup hayattan tat almadığınızı gösterendir.
eski güzel günleri özlemektir.
depresyon ve melisa çayına başlatır.
Zaman zaman duyulması, duyguyla anılması normaldir. Ama hayat devam ediyor, ne geçmişte ne gelecekte kalmamalı insan.
Saçmadır. Geçmişe özlem duyup ne yapacaksın? Geçmişten feyz al, bugününü güzelleştirmeye bak, yarınların için planlar yap.
Geçmişimiz de iyi değil ki mk hahhaha dediğim başlık.
Evet şuan kutumda 1 tl, açılmayan kutuda da 25 tl olan yarışmacı gibi hissediyorum.
t. Bir adet ruhu yıpratan olay.
90lı yıllarla şuan çok farklı olduğu içindir. O masumiyet birden bitti.
kötü anılar üzerinden zaman geçince o kadar da kötü gelmemeye başlıyor, güzel anıları da zaten hep özlemle anıyoruz. o yüzden geçmiş ufacık şeylere üzüldüğümüz toz pembe bir dönemmiş gibi görünüyor her zaman.

muhtemelen 20 yıl sonra da bugünleri özleyeceğiz.

insanoğlu elindekinin kıymetini bilmiyor maalesef. bugünü yaşamak yerine geçmişe saplanıp kalıyoruz.
yaşlılık belirtisidir.
Hüzünlendirir. 90'ların ilk yarısı biraz daha baskın bende.
akp dönemi yaşanan ruhsal sorunlardan sadece biri.
insanı zihnen feci şekilde yorar.
arada sırada başa gelen durumdur. evet.
standart orta yaş sendromu. antropoza/menopoza girince geçer.
Tam bir yıkık olduğunuzu gösteren durum. Evet.
intahar sebebi.

Yarınlarda bir umut görememek yaşama sevincini ve istediğini yitirmekle beraber görülebilir bu durum.

Monotonluktan kurtarın kendinizi.
yaşlanma belirtileri madde 1.
Var olan hayatınızın monotom ve sıkıcı geçmesindendir. Bir diğer sebebi ise Geçmişte olan dertlerimizin ve sorumluluklarımızın şimdi ki kadar yoğun olmamasıdır.

Çalışın arkadaşlar. Bir meşgaleniz olsun. Düşünmeyin böyle şeyler. Duygusala bağlamayın yoksa hayatın her tokatı sizi daha çok küçük emrah yapar.
geçmişe özlem duymanın duygusu her zaman için pişmanlıklar adına değil, biraz da deyim yerindeyse o eski sizi özleme adına yapılandır. bu duygu durumunu yoğunlukla yaşamak da iyi değildir zaten. çünkü gelecek adına bir hedefiniz olmaz. hep geçmişle kıyaslarsınız. ben mesela, geçmişi çok özleyen biriyim. ama yok yani. özlediğimle kalıyorum. ha özlemek de sevdaya dahil olayı var diyebilirsiniz. bilmiyorum. biz büyüdük ve kirlendi dünya. özlemimiz bazı şeyleri geri getirmeyecek belli ki.
her an yaptığım eylem. insan 5 dakika öncesini özler mi sözlük? özlüyorum işte. bu bir hastalık bence. bilen varsa aydınlatsın.
Yaşadığın zamanı sevmeme durumudur. Öyle ki bazen hiç yaşamadığın zamanları seversin. "Bak eskiden böyle böyleymiş. Ne de güzelmiş. " Diye düşünüp o zamanlara gitmek istersin.
Hatırlamak, gülüp geçmek güzeldir ama gündelik hayatı etkileyecek kadar geçmişte yaşamaya başlandıysa maalesef geçmiş olsun, nur topu gibi bir depresyona sahipsiniz.
geleceğin matah bir şey olmadığının iyice farkına varmak.