bugün

sağlık, siyasi, ekonomi, teknoloji, sanayi, eğitim, temel hak ve özgürlükler, düşünce özgürlüğü, inanca saygı, farklılıkları kucaklama gibi çok geniş bir yelpazede gelişen türkiye'dir.

tabuları yıkan, 72 farklı milletten herkesi ayrım yapmadan kucaklayan türkiye'dir. terörden dolayı hem dağa taşa sıkılan kurşunları, hem de akan kanı durduran türkiye'dir.

sağlıkta devrim yapıp, özel-devlet hastanesini ayrımını ortadan kaldıran, hastanelerde kimseye paranın sorulmadığı türkiye'dir.

anadilimde şarkı söyleyip bir de klip çekeceğim diyen sanatçıların, sürgünlere gönderilmediği, öldürülmediği türkiyedir. anadili yok sayılmayan, köyü yakılıp-yıkılmayan, göz altlarında ölümlerin olmadığı türkiye'dir.

uluslararası para fonuna milyarlarca borçlanıp, (ki bu borç alınan paraların nereye gittiğini de kimse bilmiyor) bu borcun üzerine her gün binen faizle beli bükülmeyen, borcunu ödeyip, 'isterseniz borç verelim' diyebildiğimiz bir türkiye'dir.

yanıbaşımızda sivil filistinlileri katleden politikacılara, 'siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz' deme cesaretini gösteren türkiye'dir.

üniversite öğrencilerimizden 'haraç' almayan, ilköğretim öğrencilerimize kitaplarını ücretsiz veren türkiye'dir.

sürekli gelişen türkiye, sürekli hizmet etme aşkıyla çalışan insanların eseridir. onların mottosu, vaat değil, gerçeklerdir.

hep birlikte aydınlık bir geleceğe yürüyoruz, ak parti iktidarı ile. yolumuz hizmet yolu, safımız vatandaşın safıdır.

onlar konuşur, ak parti yapar!
daha birinci maddeyi okurken bıraktım. yalan söylemeye çok alışmışlar.
kesinlikle gelişme konusunda katıldığım bir önerme. ama gelişimin detaylarına indiğimizde neler ile karşılaşıyoruz iyi görmek gerekli.
harika bir başlık. fazlasıyla açık kapı var çünkü. sürekli gelişen türkiye ama hani konuda? tabiki başarısızlıkta, batma da, yalancılıkta, geri kafalılıkta sürekli gelişiyor. hiç bu kadar istikrarlı aptallık yapan bir ülke görmemiştim.
ben dogdugumdan beri zaten hep gelisen ulkeler arasindayiz bi gelisemedik gitti ne ulkeymis arkadas.
Siyaseti zenginleşme ve sadece kendi akrabalarının kalkınması için kullananları başımızda tutuyoruz. Gelişen Türkiye değil, yandaştır!
hani nerda ben göremedim.
sonuna kadar iyi sallamışsın ama sonu olmamış. '' onlar çalışır, ak parti çalar.'' olmalıydı.
yolsuzluk anlamında yüzde yüz doğruluk payı olan durum.
sürekli genişleyen yandaş göt ve göbeğine kıyasla geri kalmış olandır.
ak troller buraya da dadanmış anlaşılan.fuat avni yine bildi.
Bir hayaldir. Gerçek olması imkansıza yakın bir hayal.
baya bildiğin troll amaçlı yazıldığını düşündüğüm söylem. ilk cümleden sonrasını okumadım.

taşak geçmiş gibi duruyor.
(bkz: gelişmekte olan ülkeler)
Son yıllarda rastlanmamış ülkedir. Soru işaretleriyse artmıştır.
''ayy fazla geliştik, biraz duralım, hem soluklanalım hem de dünyanın geri kalanı yetişsin, çok geri kaldılar''
tepkilerine yol açan türkiyedir.
sosyal medyadaki seçim propogandaları başladı. he deyip geçmek lazım.
gelisen zengin tayfası, kodamanlar. orta ve alt sınıf yerinde sayıyor ve paranın satın alma gücü her sene düsüyor.
deli gibi gelişiyoruz sözde ama hala kanalizasyon kapaklarını yolla aynı seviyede yapamıyoruz.
Yalandır. Sürekli gelişen Türkiye deyip halkın üzerindeki algıyı değiştirmeye çalışmaktadırlar...
(bkz: işsizden sağlık sigortası parası isteyen devlet)
göremediğimiz türkiyedir.
evet uçak koltuğu yapmıştır. dinlensindir biraz.
ablam iki gun evvel ameliyat oldu. acidan duramazken mr cekilmesi gerekiyordu. 17 eylul'e gun verdiler. acidan agridan yerinde duramiyor. insan olarak hakkini arayinca, duruma ses cikartinca orospu cocugunun birisi su kadar ucreti yatirirsaniz mr'inizi yarin cekeriz dediler. o kadar parayi onlara yedirecegine git ozel hastanede cektir mr'i degil mi. kopek gibi ogleden sonra cektiler.mr'i.

fil disi kulelerde yasayanlar icin, onlarin kopekleri icin gelisiyor turkite.turkiye. halk hep itilen, otekilestirilen.

halkin karni doymadan, yarini nasil cikartiriz dedigi zaman insanlar gelismistir turkiye.
cumhuriyetin ilk yıllarındaki türkiye'dir. ne yazık ki bu süreklilik 60'lı yıllara kadar devam edebilmiştir.
(bkz: biz göremedik)