bugün

bir yerden sonra akıl sağlığını yitirmekle sonuçlanır.
kafayı yedirtir yapmayın etmeyin.
Kanser sebebi.
Sürekli düşünmek insanı öldürür.

Aşağıdaki görsel de, Paris' te sergilenen ve bunu simgeleyen bir eser.
görsel
eğer zihinsel aktivite çok ise, okuma, araştırma, inceleme türü kafayla ilgili işle çok meşgul olursanız beyin sürekli aktif hale geliyor. hızını alamıyor ve aklına gelen her şeyi düşünüp her konuda kafa yoruyor. artık uykunun bile kalitesi kalmıyor çünkü uykuda bile bu s*kik beyin düşünmeye devam ediyor. geç yatıp erken kalkıyor.

düşünmek istemiyorsanız kitap okumayın arkadaş. tek çözüm bu.
Tüm söylenenlere rağmen iyidir.
Düşünmek kendini, sürekli düşünmek etrafındakileri kurtarır.
konu konuyu açıyor ve bir girdaba dönüşüyor.özellikle evde geçen bu süreçte geçmişi ve geleceği düşünmekten çok yorulduğumu hissediyorum.nasıl aşılacağı konusunda bir fikrim var ama nasıl olacak kısmı da düşündürücü.
bir yerden sonra hastalığa dönüşebilir aman dikkat.
Kafan hep dolu. Bu rahatsız edici bir yorgunluk değil ama. Rutinin bu. Bir şey izlerken bile kafanda yapacağın bir şeyin planını oturtmaya çalışırsın. Biriyle konuşurken bile yarım kalan bir şeyi zihninde tamamlamaya çalışırsın. Bazen anı kaçırırsın bunları yaparken. Fark ettiğinde geç olur. Ama zihin yine farklı konuya geçer. O da kaynar arada. Dediğim gibi rutin bu. Sen busun.
Bir ben uyumadım,
Kaç leylim bahar,
Hasretinden prangalar eskittim.
insanı çileden çıkartan durum.
Insanı yoran eylem, özellikle bu eylemi uyumaya çalışırken yapıyorsanız.
şizofreni başlangıcıdır.
normal olandır.
Pandemide akıl sağlığının kaybolduğunu düşündüren eylemdir.
Kaçınılması gereken durum.Boşuna dememişler;”ayağını sıcak tut,başını serin,yaşamak istiyorsan düşünme derin derin.”