bugün

bu kız yurdum dolaylarında oldukça fazla miktarda bulunmaktadır. sürekli beğenildiğini vurgulamak tipik bir ortalama türk kızı tribidir. tanıdığım onlarca yabancı kızlarla yaşadığım muhabbette en güzel,alımlı ve zeki kızlarda bile böylesi bir şeye rastlamamışken ortalama bir tip ve vasat bir zekaya sahip türk kızları gece gündüz ne kadar beğenilip ilgi çektiklerinden bahsedip dururlar. devamlı yolda yaşadıkları tacizlerden, onlara atılan tanışma mesajlarından bahseder ve bunları gönderenleri hanzolukla suçlarlar. hem bundan dert yanıp hem de bu erkeklerle iletişim halinde olmaya devam ederler. aslında şöyle bir gerçek vardır ki ego problemleri yaşayan yurdum kızı taciz edilmekten hoşlanır çünkü tacizi bir ilgi belirtisi olarak algılar.
kendine özgüveni olmayan kızdır.
Ben güzelim , ayrıca beni mutlu etcek insan çok diyip etrafındakileri takmadığını vurgulayan genelde mutsuz ve yalnız tiplerdir.
türk kızları diye genelleme yapmadan diyebilir ki evet bu kızlar özgüveni olmayan, varlığını kanul ettirme çabası içinde bunu sürekli tekrarlayan kızlardır.
çevresi tarafından sürekli bir yerleri kaldırılan kız örneğidir.
pastel boya karışımı makyajıyla piyasa kızı diye adlandırılan tipler.
eğer güzel olmasına rağmen bunu sürekli yanınızada söylüyorsa ve siz umursamadıkça üsteliyorsa büyük ihtimal sizden hoşlanıyordur...
hemcinsler arası rekabetin yoğun olarak yaşandığı şu dönemde metrekareye yaklaşık 24 tane düşen kız tipidir

(bkz: küsürlü sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın)

ancak kendilerini suçlamamak lazımdır.böyle davranan insanların bulundukları ortamları araştırmak gerekir..araştırma sonucunda da ya ailesinde ya çevresinde muhakkak bi arıza kendisini gösterir.ayrıca sürekli beğenildiğini vurgulayan kız yerden yere vurulurken, öte yanda sürekli çevresini eleştiren, 'ben herkesten farklıyım' triplerine giren, her ortamda alçakgönüllüyü oynamaya çalışan kızların da en az bunlar kadar sorunlu olduğu da gözden kaçmamalıdır.
sürekli seviştiğini ima eden erkeğin yakından akrabası, kardeş bile olabilirler o kadar söyleyim.
kendini bir bok zanneden,kompleksli bir kızdır.
kendine güveni tam olmayan sürekli güzelliğini tescilletmek isteyen kızdır.
neresinin beğenildiği önemlidir.
vurguyu hangi noktaya yaptığı önemlidir. bir takım kişisel özelliklerinin beğenildiğini vurgulaması kendini anlatmaya yönelik olabilir. fiziksel özelliklerini vurguluyor ise, istemektedir. veriniz.
msn konuşmasında 'yha' ile başlayan cümleler kurar, 'k' harfi denk gelen yere 'q' yazarlar.
var olan eksikliklerini bu şekilde kapatmaya çalışan kompleks sahibi kişidir.
kompleksli, mütevazilikten yoksun ve gerçekten görünümü iyi olmayan kızdır.
kırmızı renkte oje süren kızdır.
üniversitede sevgilisi ile aynı evde kalan kızdır.
''gitar çalsana bana xxxxxx'' diye dibi düşen kızdır.
sütyen almaya sevgilisi ile giden kızdır.
başta kuyuk sallayıp sonra tipini beğenmeyince kaçan kızdır.*
küfreden ve lanlı lunlu konuşan kızdır.
evde kalmayacak olan kızdır.ama çoğu güzel kız gibi mutlu olamaz.
(bkz: Allah çirkin şansı versin)
(bkz: narsist)
beğenilmek isteyen fakat beklediği ilgiyi göremeyen sadece egolarını tatmin etmek için böyle söyleyen özgüveni olmayan aciz zavallı kızdır.
"beğenilmek" terimini bilinçaltına yerleştirmiş olan kızdır. öyle ki, yüzü bülent ersoy'a, bacakları hülya avşar'a benzese bile kesinlikle beğeniliyordur. (kendince.)
aslında alt benliğindeki yalnızlık duygusunu ortadan kaldırmak için üstü kapalı olarak "benimle ilgilenin" çağrısında bulunan kızdır.
aslında beğenilmeyen, beğenilse bile neyi beğenceğini bilmeden gördüğü güzele sarkan sığ erkekler tarafından beğenilen ve totosu göklere kadar boy yapan özgüvensiz kız modeli.
bu tavrıyla beğenildiğini değil, olsa olsa aptallığını vurgulayan kızdır.
fiziksel görüntüsü ile ilgili mikromanisi olan kızdır ve bu noktada özsaygısını ayakta tutabilmek için, sürekli beğenildiğini tekrarlar ve buna mukabil, çevreden de olumlamalar bekler.
güncel Önemli Başlıklar