bugün

kısa sürelidir. yani şarkıyı tüketene dek. birkaç gün bir hafta.
(bkz: iyi yüreklim)
(bkz: kenar süsü)
(bkz: belki üstümüzden bir kuş geçer)
(bkz: kumralim)
(bkz: aldanırım)
dinlenilen şarkıyı sevmekten kaynaklanan durumdur. dinledikçe dinleyesi gelir insanın dinleyesi geldikçe de dinler.
emre aydın- bu kez anladım bu eylemi gerçekleştirmek için birebirdir.
bir sure sonra sarkidan nefret edilmesine neden olacak durum.
sonunda sıkılacağınız eylemdir. bazen ruhunuzu rahatlatsa da* ileride ne olacağınızı bilemezsiniz... sadece uyardım. *
wasp - in the fire(sleeping)
bu şarkı bir hafta boyunca hergün dinlenmiştir. günde br kere değil üstelik tekrar tekrar yolda, evde, uykuda, derste, ...
göktan- her yanım ayrılık

ne zaman şarkıdan soğurum diye düşünmeye başladım. olmuyor, kahretsin.
eğer müzik markette çalışıyorsanız ve şarkı son zamanların en çok beğenilen şarkısı ise gayet normal bir durum.****
(bkz: blue bayou) ise problem olmayacak durumdur.
Bir süre sonra şarkıdan nefret etmenize yol açacak eylemdir.
yaraya tuzu basmaktır. deniz tuzunu. şarkıda kendinizi bulmaktır sebebi.

(bkz: hicbir zaman/#3029044)

laf arası sessizliklerine esir olduğumdan beri;aklım başına gelsin diye dinliyorum. gelir gelir, kimler gelmedi ki. aklım da gelir başa. yaşaya yaşaya.
bazen kendini saatlerce tekrar ettiren durum.
yaşamla bğlantıyı koparmak ve yalnızca o şarkıyı duymaktır.şarkının verdiği ruh haline sığınmaktır.
Sonunda şarkıdan bıkıyor olanızda; o an için yapacak başka bir şey düşünememe ve sadece şarkıya konsantre olup dünyadan kopma durumu.
müzik kulağı kaliteli olan kişiler tarafında sıklıkla yapılan eylem..zira dinlenilen şarkı pek kaliteli ise ve kulağa fena hoş geliyorsa defalarca hatta günlerce dinlenebilir..*
eğer parça herhangi bir pink floyd parçası ise gayet normal karşılamak gerektiğini düşündüğüm hadise, olabilir.
şöyle bir kötü yanı vardır:
misal öss ye 1 aydan az bi zaman kalmış şu sıralar sürekli dinlenen şarkılar, aylar sonra, yıllar sonra dinlendiğinde geçmiş zamanı hatırlatır. direkt ürperir insan. sınav stresini hatırlatır boş yere stres olunur...
genelde bi şekilde anısı olan ya da size eskiye dair birşeyler çağırıştıran şarkılardır.

(bkz: hessian peel)
meyandan dert degil yaratmak tanrı için günlerce günlerce dinlenilmiş ve bıkılmamıştır .aşık olmanın sinyali olarak görülebilir yada insanın kendini tamamen ifade ettigine inandıgı, bu şarkı vallahi beni anlatıyor dedigi parçalarda oluşur bu durum.bir de şarkının melankolik olma durumu vardır ki buda tekrarlanan şarkıyla birlikte boncuk boncuk tekrarlanan gözyaşları demektir buna mükabil gökhan kırdar 'dan "büyük insan" ın dozunda dinlenmesi gerektigi sonucuna ulaşılabilir.
(bkz: asıl ben teşekkür ederim ne demek)
(bkz: loop a sarmak)
ruh halinin getirdiği bir eylemdir.
aslında şarkıyı dinlemek değil, şarkının bize kattığı duygu herneyse sürekli onu düşünmek, onla sarıp sarmalanmaktır, zamanla dağılır.
my dying bride dan for my fallen angel ise calan, gayet normal karsilanmasi gereken bir hadisedir.
(bkz: dinleyecek başka şarkı bulamamak)
sonraları şarkıyı uzun bir süre dinlememe isteği yaratır.
bıkkınlık verdikten sonra, dinlenilmesine katlanılamayan eylem.