bugün

tmsf nin sürat lojistik ile birlikte satışa çıkardığı şirket.
uzun süreler kullanmıştım telefon dükkanımla anlaşmalı çalışıyorduk ama bu durumlara geleceği belliydi, rakiplerine göre çok ucuzdu.
12 lira kargo bedeli talep edip kargonuzu adresinizden 500-600 metre ötede ve evinizin civarıyla hiç alakası olmayan mahalle manavına teslim eden, "kargom elime ulaşmadı." diye şubeyi aradığınızda, sanki yapılan çok normalmiş gibi bir de size "x manava teslim edilmiş efendim." diye cevap veren kargo firması. adresini her kargoda kapı numarasına kadar yazan, en alt kattaki dükkanın adını verip xxx'in üzeri, bilmemnerenin bitişiği diye tarif eden bir insana şunu yapabiliyorsanız batın siz bence. bugüne kadar iyi bile gelmişsiniz. internetten don alsak bütün mahalle götümüze ne giydiğimizi öğrenecek. işe bak.
mng kargo daha berbattır. yine de hepsi aynı.
Senin amına koyayım şehrin-ta-dışına-şube-koyup-gelen-kargoyu-başka-şubeye-yönlendirmeyen ama eve de getirmeyen kargo firması gibi.
Açık ara en kötü kargo şirketi.
Kargo hızı çok yavaş olması bir tarafa, kargo şubeye geldiği zaman adrese getirmiyorlar. Ne zaman bunları şikayet ederseniz o zaman, kargo çalışanı mı belli olmayan birisi kargoyu size atıp gidiyor.
pazarlama kuralıdır. hangi özelliğin kötüyse onu vurgulayarak reklam yaparsın. gerçekten süratli olsaydı ismini sürat koymazlardı bu mantıkla.
adını ironi olsun diye sürat koymuşlar galiba.
bir kargoyu minimum 3-4 güne getiriyolar.
Burdan tekrar sahibine sesleniyorum;

Bu işi severek yapmadığınız o kadar açık ki size anlatamam. Başka sektörlerde var, bırakın kardeşim bu işi. Bu kadar özensiz olunmaz arkadaş. Şaka mısınız lan?
Elemanlarının yetersiz, eğitimsiz, vasat tiplerden oluşan bir kargo şirketidir .
Bilgisayar kasası siparişi verdim bu kargoyla geliyor. Kargo çok gecikirse veya ürün hasarlanırsa sürat kargoya demir sopayla girecem videosunu atarım.
Bu kargo firmanın sahipleri size bir kez daha sesleniyorum;

Rica ediyorum, kapatın başka sektöre girin.

Yani kurumsallıktan bu kadar uzak bir firma daha görmedim.

Bizim tekelci Cumali abi daha kurumsal lan.
Ptt kargo kuryelerinin imza attıkları rezaleti görmeden kurumsallıktan uzak falan demeyin. En azından bu adamlar yukarı çıkıp teslimat yapıyor ptt kargo elemanları yukarı Bile çıkmıyorlar zile bas kaç yapıyorlar.