bugün

Sünnet sağlığa çok zararlıdır.

okuyun.

link: https://sunnetinzararlari...ocuk-haklarina-aykiridir/
Sünnet bütünüyle olumsuz bir eylemdir. Baştan sona yanlış. Çünkü, adı ister Tanrı, ister doğa olsun, evrenin süreçleri içinde bedenimizde ne bir hücremiz fazla, ne eksiktir. Bu yüzden doğa ya da Tanrı hatalı imalat yaratmaz.

Dr. Haydar Dümen
Göz kapakları gözleri nasıl korursa, üst-deri de glansı korur. Gözkapakları olmadan gözler daha temiz olmaz, penis de üstderi olmadan daha temiz olmaz. Sünnet hijyen ve sağlık dışıdır. Sünnet normal kan dolaşımını bozar. Sünnet köreltir ve hissizleştirir.

Prof. Dr. Paul M. Fleiss
Sünnetin herhangi bir insana yapılmasını tamamen adaletsiz ve insafsızca bir eylem olarak görüyorum.Çocukların sünnet edilmesine şiddetle karşı çıkıyorum. Şuan yasal olmasa dahi sünnet tamamen suçtur. Gerçekte suçtur. En sadist çocuk taciz biçimidir. Çünkü penisteki erojen dokunun kesilmesidir. Bu yapılan adalet değildir ve ele alınması gereken bir konudur. Dünya devletlerinin artık ayağa kalkmaları, medeni cesaret göstermeleri ve yapılan bu acımasızlığı konuşmaları gerekiyor.

Prof. Dr. George J. Boyle
(#36998713).
dini şeylerin doğru ve sağlıklı olmasını beklenemez. bir şey din veya din kökenli ise bu kesinlikle insan ve dünya karşıtı olmak zorunda. zira dinlerin uydurulmasının sebebi de budur. bu arada vaktinde bize sormadılar, gözlerimi açtım ve baktım her şeyi götürmüşlerdi.

sünnet yapılmasın demiyorum, bunu hiç bir dinci kabul etmeyecektir. ben dinler yasaklansın ve kaldırılsın diyorum dinler yer yüzünde ki savaşların failidir. aynı zamanda insanları savaşmaya ikna eden tek saçmalık dinlerdir, bunlar penise verdiği zarar kadar dünya ve insanlara da zarar veriyor.
Erkek çocuğum olursa sağa sola, aile efradına direnip sunnet ettirmemeyi düşünüyorum. ileride keyfi isterse gitsin kendisi, kaba tabirle, ucundan aldırsın.

Sünnetkolik mümin ve mümine bireylere izniniz ile birkaç soru soracağım.
islam'a göre Allah insanı mükemmel yaratmıştır, öyle değil mi? Estetik yaptırmak, verilen bedeni değiştirmek günahtır.
E peki, sünnet de bir nevi estetik operasyon değil midir? Bunun sevabı nerededir?
Ve hatta, mükemmel yaratılmış insanoğlu, ç*künün üzerindeki deriyle bu mükemmellikten uzaklaşmakta mıdır? Bu Nasıl muhteşemliktir?

Teşekkürler.
Ben bi zararini gormedim simdiye kadar hem kesilince daha bi yakisikli oluyo.
Herkes çük ve sünnet uzmanı kesilmiş haberimiz yok.
Tartışmaya açık bir konudur. Tıp genelde sağlıklı olduğunu öne sürmektedir.

Sünnetli erkeklerin partnerlerinde serviks kanseri daha az görülür.
idrar yolları enfeksiyonu görülmez.
Cinsel temas yoluyla bulaşan hastalık/enfeksiyon riskini azaltır.
Az görülsede bazı penis kanserini önler.
Bazen penisin başını örten deri ile penis arasında yapışma gibi problemler oluşabilir, sünnet bu tip problemleri önler.
dünyanın yuvarlak olduğu gerçeği kadar gerçektir.
Sünnetin sağlığa büyük zararları var Kesilen sadece işe yaramaz bir deri parçası değil. O kesilen parça, içinde sinir uçlarının, kan damarlarının, salgı bezlerinin bulunduğu bir mekanizma. O işe yaramaz diye kesilen deri parçasının koruyucu görevi ve cinsel işlevi var. Sünnet olduktan sonra bir çok alanda erkek zarar görüyor. 6 bin yıllık bir gelenek bu. Üst deri cinsel hazzı artırır. Sünnetle birlikte erkeğin cinsel hazzı yüzde 51 ile yüzde 80 arasında azalıyor. Kadınların cinsel hazzını da azaltıyor.

Nil Gün (Araştırmacı Yazar, “Sünnetle ilgili Yalan ve Gerçekler” kitabının yazarı)
Sünnet, sanılanın aksine çok zararlı bir eylemdir: Cinsel zevki azaltır, erken boşalır, penis boyunu kısaltır vs. (bkz: sünnetin zararları)
görsel
görsel
görsel
görsel
dini inancım yok. hijyenik ve estetik buluyorum.
yapışık ve dar olarak doğan erkek çocukları var.
bu yüzden acil ameliyatla sünnet olan.
(Fimozis - Parafimozis )
her zaman tıptan yanayım.
Benim oğlumun doğar doğmaz doktorların hiç geciktirmeden yapın dediği operasyon. Böbrek büyüklüğü vardı anne karnında hemen yaptırdık. Demek ki sağlıklı demekki lazım. Boş boş konuşmayın.
Gayet sağlıklı ve bölgedeki sinirleri açık hale getirdiği için cinsel zevki de arttıcıdır.

Hem diyelim cinsel isteği azaltmış olsun sünnet olmak. Şu halimle azgınlıktan ne yapacağımı şaşırıyorum ben. Sünnetli olsam taşı toprağı sikeceğim demek ki.

neyse.