bugün

burnunuzu karıştırdıktan sonra çıkarttığınız bir parça sümüğü iki parmağınız arasında kıvama getirirsiniz ve ardından oyun hamuru gibi oynarsınız. bu olayın ardından sözlükte bir başlığa takılmışken sümüğün yok olduğunu farkedersiniz ve ardından üstbaş aramaya başlarsınız. bulursanız kaldığınız yerden devam edersiniz oynamaya ama eğer bulamazsanız can sıkar ve bulmak için daha çok çaba harcarsınız.

iğrencim ama burun benim burnum, parmak benim parmağım, sümük benim sümüğüm, klavye ev arkadaşımın klavyesi.

(bkz: buldum buldum burdaymış)
bu ve benzeri hikayelere konu olabilecek derecede esrarengiz bir kayboluştur.

lisedeyken burnumda beni rahatsız eden kocaman bir sümüğü çıkartmaya giderken, edebiyat hocam benden bir sütlü kahve alıp öğretmenler odasına getirmemi istedi. bende aldım kahveyi, huyum kurusun üzerinden içmek için bardağa eğildim o arada bir gülme krizine girip içemedim. sonra hocaya sütlü kahveyi verip hemen tuvalete gittim. ancak burnumdaki sümük yoktu...

-hocam afiyet olsun beğendiniz mi kahveyi?

yıllar sonra ki düzeltme: objektifleştirildi.
düzeltme 2: imla ( soru eki -mi ayrı yazılır evet.)
(bkz: kaybolan sümüklerin klavyenin altından çıkması)
david copperfield ın bizim evde kaldığı dönemlerde yıllar önce izlediğim muhteşem numarası. şovlarında kullan dedim ama beni dinlemedi.

(bkz: harbiden kaybetti la)
(bkz: sözlük yazarlarının burnunu karıştırmıyor olması)
sümük bir güzel elde hamur gibi oynanarak kıvama getirilir. daha sonra yapıstıgında geri yere düsmeyecek kıvama gelince sandalyeye itinayla ve kimseye caktırmadan yapıstırılır.. daha sonra o sümük orda günlerce bekler.. bekler.. ve bir gün kuruyup düser.. böylece sümükte kaybolmus olur..
Sorunun kaynağı sümüktür. Asıl düşünülense sümük nerdedir ? Burunda olması gerekmiyor mu onun ?
(bkz: kaybolmayan sümük istiyoruz)
yapıştırılan yer unutulduğuda ortaya çıkacak sorunlardandır.
odamda çıkardığım ve tam o anda annemin beenden bir şey istemesiyle hızla fırlatıığım sümük.
mükellef bir sofrada tam yemek öncesi anlatılması gereken kayboluş.
siz siz olun fayans, parke, laminant gibi silinebilen satıhlarda kaybetmeyin, yoksa anneniz temizlikte bulur.
http://www.youtube.com/watch?v=BKw-kiFXQR8
Koltuk arkası, okulda masa altı, sıra altı, arkadaşının defterinin içi, sokakta ağaca sümük bu her yerde kaybedilebilir.
güncel Önemli Başlıklar