bugün

Milleti senelerce akabeden hesap sormazsam şöyle olayım. Böyle olayım diye kandırıp. Dönüp dolaşıp recebe yanaşma olması.
" seçilsen de sana başkanlık yaptırmam " tehdidi. seçmen tercihine saygısızlık yani.
(bkz: rezervasyon)

bir gün hapse girme korkum olmadan bir siyasetçiyi eleştirebildiğim gün buraya yazacağım.
Süleyman Soyluya duyulan nefretin ana sebebi ona duyulan sevginin anaların anası sebebi olmasıdır.
nefret değil de daha ziyade bir acıma. güç gördü mü kendini kaybeden ahali anlam veremez tabi bu acımaya; nefret zanneder, çekememezlik diye düşünür. çap o kadar çünkü.
PKK nın amına koyması.
Hesap sormazsan namerdim dediği kişi için iş çıkara gelince yoluna ölürüm moduna girmesi olabilir mi acaba?

Omurga önemli.
mülakatla işe girmeyi düşünenlerin buluşma noktası.
Liyakat ile değil atama ile gelmesi.

Adam istifa ederken cumhurreisinden af diledi. Senin cumhurdan dilemen gerekirdi. Bu durum can sıkıcı.
görsel
(bkz: süleyman soylu/#43206038)
ülkenin yüzde 15 lik lik kesimin duyduğu nefrettir. azınlıklar her zaman bıdı bıdı yapar.
Tukurdugunu yalamasidir. Hesap soracakken koltugun esiri olmasıdir.
insanlara karşı çok kaba ve hadsiz. Tavırları, davranışları, insanlara bakışı genel olarak kötü. AKP’nin millete bakışı böyle gerçi ama Süleyman soylu’da bu daha da fazla.
Pkk li katıksız o. evladıysanız nefret etmeniz gayet normal.
görsel
fazla parlaması. özellikle üst tarafı biraz parlak. gözlerimi rahatsız ediyor.
PKK'lıları gebertiyor, destekçilerini de hapse atıyor. Korkarsınız tabii.
görsel
anlamsız sert çıkışlarıdır. bir de genel çerçeveye bakın; ak parti ye meydan okuma dönemlerinden sert milliyetçi bakanlık dönemine bir bakın. burada iradeli bir duruş, bir ideal, bir fikir, bir karakter var mı? daha çok dönem neyi gerektirdiyse o olmuş bir siyasetçi görüyorum ben.

sonuçta iç işleri bakanlığı önemli bir koltuk. kim olursa olsun hizmetleri dokunduysa minnetle teşekkürlerle anılmalıdır. ama sadece görevini yapıyor diye de birisine sempati duymamız beklenmesin, çünkü üslup, tavır ve gizli emelleri-beklentileri bağlamında şüpheli bir karakterdir. üzgünüm, kendi yarattığı imaj böyle.
Hesap soracagi adamın bir numaralı destekçisi olmasıdır.
nefret değilde hoşlaşmama durumudur. yolda görsem selam vermem o derece..

sebebi ise devlet bahçeliye duyulan ile aynı sebepten. eğer bir davan varsa ve eğer namusun ve şerefin üzerine yemin edip "ondan hesap soracağım" dediğin adamlara bırak hesap sormayı kraldan çok kralcılık yapmaya başlıyorsan omurgası olan her insan senden hoşlanmaz, yaptıklarını da tasvip etmez. omurgası olmayanlara sıkıntı yaratmaz tabi bu durum onlar ayrı.
dp ile akp arasındaki siyasi çizgisinin siyah ile beyaz kadar birbirinden farklı olmasıdır benim adıma.

bir bakanlık teklifine ani bir u dönüşü sergilemesi her ne kadar siyasetin bir parçası olsa da benim adıma çok net döneklik demektir.

özellikle demokrat parti geçmişi de göz önünde bulundurulduğu zaman derdi bence memleket falan değildir, ekmeğindedir.
kendisini bugün değil, dün de sevmiyordum.

DP Genel Başkanı olduğu dönem de popülist söylemleri vardı. Atıp tutuyordu, koşup yakalıyordu, asıp kesiyordu ama gelinen noktada nereye vardığını gördük.

Hamaset dolu kelimelerde bıktık, sürekli kavga edermiş gibi ses tonu olmasından bıktık,

Soylu efendiyi bugün değil, dün de sevmezdim! yarın da sevmeyeceğim!
Karizmatik olduğu için kıskanıyorlar.
güncel Önemli Başlıklar