bugün

Süleyman nazif'in ilk kreş mezunlarından olduğunun göstergesidir. Anasınıfı çocukları dahi artık böyle şeylere itibar etmiyor.
(bkz: ayar vermeye çalışırken saçmalamak)
bir de cevap verilemeyecek ayarmış. şu an buna sadece gülüyorum buna cevap vermeye tenezzül bile edilmez gülüp geçilir.
egemen bağış esprileri kadar etkilidir.
solcular sol mu satıyor?

dinciler-islamcılar?

mal mısınız amk.
kara bir gün makalesini yazan süleyman nazif e uydurulan hikaye.
ibretlikmiş. *
saçma bir adamdan saçma bir soru. ben de bir şey sandım ayar falan deyince.
(bkz: yarrock afedersin)
(bkz: dostum ayar demişsin amahahaha)
--spoiler--

"ırkına, vatanına, tarihine ihanet etmiş olan efrad ve akvamın hiç birini unutma Türk oğlu"
süleyman nazif

--spoiler--
süleyman nazif'ten hoşlanmayan insanların uydurduğu bir söz. inanıp da nazif'e saydıranlar da bir başka alem.
türkçülere verilmiş ibretlik ayardır. bu ayar sonrasında türkçüler artık bir daha bellerini doğrultamazlar.
bilmeden ve istemeden de olsa kendisini rezil etmiş, kendi kendine ayar vermiştir.

kelimelerin sonuna gelen "ci, cı, cü, cu, çi, çı, çü, çu" ekleri yalnız o nesnenin satıcılığını göstermez; başka başka anlamlara da gelir: bir taraftarlık, sevgi belirtmesidir. nitekim "cumhuriyetçi" cumhuriyeti satan değil, aksine seven, sayan demektir.
Bende cıdden ayar sandım bu ne lan.
yusuf ziyanın portreler kitabına bakılırsa anlaşılırki süleyman nazif (hemde keskin hatlı) bir türkçüdür, ve bu anlatılanın olması mümkün değildir. Türkçülere hakaret etmek isteyen gerizekalılar "bunu biz dedik" dese, ahali; "siz hangi kapının köpeğisiniz" diyeceği için, bu saçmalık s. nazife bağlanmıştır. ama yer mi? yemez.
güncel Önemli Başlıklar