bugün

Gazi üniversitesinin an itibariyle yeni rektörüdür. 5.sırada olmasına rağmen abdullah gül kendisini rektör atamıştır.
5.sıradan seçilmiş ''güzide'' okulumun yeni atanan rektörüdür,bahsettiği bir çok projenin gerçekleşmesini beklemekten başka hiç bir çare yoktur.
Rıza Ayhan'dan sonraki gazi üniversitesi rektörü.

--spoiler--
511 oy alarak birinci sırada seçilen Prof. Dr. Ayşe Dursun karşısında 188 oy alarak 5. olmuştur. Ancak YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığına gönderilen listede üçüncü sırada yer almış, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Gazi Üniversitesi Rektörü olarak seçimlerde beşinci sırada yer alan Prof. Dr. Süleyman Büyükberber atanmıştır.
--spoiler--

iç Hastalıkları ve Onkoloji uzmanı, doktor, akademisyen.

tuba vural'a mobbing uygulamıştı. onu yıldırmaya çalışmıştı.

fethullah gülen cemaati'yle bağı olduğu duymuştum. eee o zaman erdoğan-gülen ayrımı yani paralel diye bir ifade siyasette yoktu. onu atayan abdullah gül'dü. öküz ölünce sabah gazetesi manşeti çaktı:

"Gazi Üniversitesi paralelin evi oldu"

http://www.sabah.com.tr/a...sitesi-paralelin-evi-oldu

dün dost olanlar, menfaat derdine bölündüler.
görsel

Ben sana rektör olamazsın demedim.
valiliğe gönderdiği dilekçede geçen ''sözde ülkücü öğrenciler'' derken ne demek istediği anlaşılamamış sözde rektör.
Gözaltına alınmıştır.

Ülkücü ve milliyetçi öğrencilere düşmanlığı vardır.
Gazi Üniversitesi rektörlüğünde düzenlenen sanat konulu bir konferansta yaptığı konuşmada kürsüye çıkarak küçümser bir tavırla "ben sanat manat anlamam" diyerek söze başlamıştı. O an Sanat ve Tasarım Fakültesi olarak bön bön bakakalmıştık. Hemen ardından konuşma yapan Mimar Sinan Üniversitesi rektörü şiirsel bir anlatımla sanatın ne olduğunu izah etmiş ve sözlerini "insanların dünyaya bir iz bırakma çabasıdır" diyerek sözlerini noktalayıp herkesi mest etmişti. O zaman bir rektörün nasıl olmaması ve nasıl olması hakkında bir konferans izlemiş gibi olduk.

Derenin altından sular aktı 15 Temmuz sabahı görevden alındı. Ne durumdadır merak etmiyorum, hakkında aklımda tek kalan "ben sanat manat anlamam" ifadesi.
fetöcü diye 3 yıl 9 ay hapis cezası almış.
gazi üniversitesini fetöcü yuvası yaptı tartışmaları iddiaları malum.
benim merak ettiğim ise bu fetöcüleri atayan, bunlara makam mevki verenlere neden bir şey olmuyor?
öyle ya...
adama fetöcü diye, fetöcüleri üniversiteye aldın diye ceza veriyorsun da üniversitenin başına bunları atayan yök başta olmak üzere bu kurumlarda görevli insanlara neden bir şey olmuyor?

not: iddianamede Büyükberber'in, görevi boyunca 95'i ByLock kullanıcısı olmak üzere örgütle bağlantılı yüzlerce kişiyi üniversitede işe başlattığı, bu durumun tanık beyanlarıyla desteklendiği bilgisine yer verilmiş, bu kapsamda Büyükberber'in, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti
mahkeme sonunda sanık Süleyman Büyükberber, "üye olmamakla birlikte silahlı terör örgütüne yardım etmek" suçundan takdiri indirim ile 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.