bugün

(bkz: oral yapan kızın yanlışlıkla türbanına boşalmak/#9567275)

ben bu başlıkta bunu gördüm. Bu başlık (bkz: sarışın bir kızın saçına boşalmak) olaydı eminim ki böylesine tepkiler almayacaktı.

o değil de; Onun karısı, bunun bacısı demeden herkesi düzmek isteyen, agm üçlüsünü gördüğünde ağızlarından salya akıtan sözlükçü erkeklerimiz, nedense iş türbanlı kıza gelince "o namusludur, ona bir şey yapmamalı" tribine giriyor. Ne oluyor lan? O da kız, o da kız işte. onun da her boku yiyeni var, diğerinin de. Türbanı kafaya geçiriyor diye namuslu mu olacak illa?

Dahası namus nedir, bir de o var tabii. Size göre namus, onun kızını bunun bacısını düdükleyeyim derken evlenme çağına gelindiğinde, en el değmemiş körpecik aile kızını alabilmek. insanda azcık şeref, gurur olmalı sanki. sen ne diyorsun sözlük?
nereyi örtünce namuslu olunur sorusu akla gelir.
kafayı örtünce olunuyorsa,popoyu örtünce de kurtulur mu namus?
sığır toplumların, üçüncü dünya ülkelerinin, takılı kaldığı din, ulusculuk, ahlak anlayışı üzerinden akıp giden yaşamı, hayatın en basitleşmiş gerçek kesitidir. böyle düşüncelerin kısır döngüsü ne yazıkki bu aptalca önermeyi ortaya çıkarır: kutsal olanı taşıdığın sürece ne yaparsan yap, sana dokunan lanetlenir ve ya nasıl dürüst nasıl iyinin iyisi olursan ol, kutsalı bayrak yapmamışsan insan yerine koyulmazsın.

edit: ne acıdır ki bir çok gelişim bilimcinin karşı çıktığı(özelllikle gilligan)," yok efendim herkes ulaşır gelenek sonrası düzeye" dediği o evrensel ahlak anlayışı, gerçekleri subjektif değerlendirip, insanı içinde bulunduğu duruma ve insancıl şartlara göre yargılayan o anlayış öyle herkeste gelişemez bu da kanıtıdır.
doğrusu buna pek sempati denemez. hatta çoğu kez, empati yoksunu yazarların türbana olan antipatisinin daha göz önünde olduğu bir gerçektir. sığ söylemler eşliğinde karşılıklı yapılan sevimsiz atışmalar, şu tür başlıklarda kendini gösterir;

(bkz: kürt erkeklerinden hoşlanan kemalist kız)
(bkz: ahlaktan bahseden laik kız)
(bkz: allah yazılı kolyesiyle sevişebilen türbanlı kız)
(bkz: masturbasyon yapan türbanlı kız)
(bkz: çarşaf yırtan mini etekli laik)
(bkz: yok öyle bir şey)
tamamen trollerin türban üzerine oynamasından dolayı öyle gözüken hede.*
güncel Önemli Başlıklar