bugün

sözlüğün sik gibi olmasından kaynaklanandır.
sözlüğe daha çok katkıda bulunmak için motive etmesi söz konusu olabilecek bir nahoş vaziyet.
bizim sözlükte gözlenendir. sanmıyorum ki ekşi sözlük te böyle sıkıcı olsun. burada az insan var oraya nazaran, haliyle daha az fikir, daha az insan, daha az konu var.

Adamlar gök yeleli bozkurt olayını takip ederek bile bir agatha christie romanı okuyormuşçasına aksiyon yaşadılar mesela. bizde yok böyle aksiyonlar. zaten az kişiyizde. teytey.
trollerden dolayı olsa gerek dedirten başlık.
hep aynı konular. hep aynı başlıklar. siyasetin amına koymuş tayfa. kankacı tayfa.
daha kaliteli başlıkların açılması ve yine o kalitede entrylerin girilmesi ile sıkıntının yerini heyecana bırakacak olgudur.
Böyle bir hissin yoğunlaştığı dönemlerde sözlüğe ara vermek gerekir. Demek ki o anki ruhiyat haliyle/ fikirlerle sözlükteki trendler paralel gitmiyor. Ya bir süre uzaklaşmak gerekir, ya da kendi başınıza takılıp istediğiniz entry'e istediğinizi yazarak sürüden ayrı davranmak lazım gelir. Kendiniz güzel başlıklar açabilir, güzel konuları gündeme getirebilirsiniz. Sözlüğün ne yapmasını bekliyorsunuz anlamıyorum, pasta içinden dansöz mü çıkarsın?
konuların kısır hale gelmesi, üyelerinde bir o kadar dar düşünerek hep aynı yorumları okumamıza sebep olmasıyla sözlüğün şu an tam olarak hak ettiği eleştiri.
an itibariyle olan durum. çok sıkıcısı lan bugün.
doğru ve haklı tespit.

cidden hiç tadı yok bugün.
bize söyleme.
Çok eğleniyorum ben oysa ki şu an.
Millet vizeye mi çalışsın sözlüğe mi girsin?
Ara ara olan durumdur.
zaman zaman.. insanın psikolojisine göre değişebilir.
Yenge fantezisi kaynıyo sözlük cık cık cık.
Çık bir hava al tüm gün buradasın lan diyerek katınılmayan düşünce. Evet.
kimse aktif değil, samimi ortam yok doğru olabilecek bi tez.
Hem de ben varken ha? (bkz: ayıp ayıp)
Konuşmaya bir şey kalmamış sanki hep aynı muhabbetler dedirten durum.
Şaka maka yarrağı yemişiz.
Çıkın gezin ah şimdi burda olmasam..
Çıkıp gezebileceğim tek yer domuz dolu orman amına koyim.
aseksüel olması kuvvetle muhtemel yazar beyanı.
ben böyle hayatın taaaa amına koyiiiiiim.
tayyip, seks, kadın, kürt, ırkçılık, dincilik gibi hep aynı kıvamda konuları vardır. üç memurunkine denk emeklilik maaşını yiyip sabah akşam tv izleyerek ülkeyi kurtaracağını sanan dayımın konularını popüler, daima popüler kılmaktan geri durmayan sözlüktür.
(bkz: uludağ sözlük)
Giderek daha da cok ortaya cikan bir gerceklik.
Öylesine derin bir hakikat ki nasıl tanımlanırsa tanımlansın nadan kalıyor.
işin kötü yanı ise en sıkıcı olmayan şeyin yine sözlük olması.
bu yüzden insanlar intihar ediyor işte amk.