bugün

günlük istastiklerde bariz olarak görülen olay. günlerdir hatta aylardır takip edildiği üzere sadece 2 moderatör görevde. diğer ikisi süresiz izne mi çıktı anlayamadık. demek ki bu 2 kişi her olaya koşuyorsa sürekli...e yandı gülüm keten helva. zall bu işe de bir el ata.
- kule moderatörlerden biri arıza yaptı teke düştük!
+ zaten işe yaramıyorlardı, tamam.
- inişe geçelim mi kule?
+ salın gitsin, o yolunu buluyor ne zamandır.
- allah belanı versin kule!
+ verdi zaten, daha ne olsun.
o iki moderatörün de çalıştıra eze suyunu çıkarttık mıydı tamamdır.
bir vasıtaya 4 motoratör fazla olduğundan ve kriz dolayısı ile çalışan sayısının %50 düşürüldüğünü düşündürmektedir.
(bkz: benim moderatörüm işini bilir)
(bkz: zall)*
zall'ın moderatör çiplerinde yaptığı değişikliklerden dolayı yeni moderasyon ve yeni model moderatörler 2 kişi de olsa sözlüğü yönetebilmektedir.

alınan bilgiye göre zall ve amerikan işbirliği ile yeni nesil moderaterminatörler sözlüğün her işini yapabilecek şekilde geliştirildi. pilot uygulama oalrak seçilen uludağ sözlük de başarılı olursa bu chipler nasa da kullanılmaya başlanacak.

washington dan bildirdim. söz sende birand
(bkz: görünen köy kılavuz istemez)
1.
july4th
(9.672)
2.
moonlight sonata
(4.908)
3.
cikarinbeniburdan
(55)
4.
salca
(41)
july4th ile moonlight sonata'nın fazladan mesai yaptıklarının kanıtıdır.
diğer moderatörlerin mücbir sebeplerden dolayı sözlükle uğraşamıyor olma ihtimali de yüksektir. evet son zamanlarda july4th ile moonlight sonata'yı çok görmekteyiz işlerinin başlarında ama bu bir ekip işidir, gün gelir salca ve cikarinbeniburdan da görevlerini eksiksiz yerine getirecektir. o değil de çok moderatör canlısı bir yazar gibi konuşuyorum şu an kendime şaşmaktayım pek de sevmiyorum aslında lan sizi. *
herhangi bir gecikme ya da problem çıkmadığına göre sadece çeneleri yoran husustur.
(bkz: gizli işsiz)
(bkz: bankamatik moderatörü)
şu kriz ortamında işverenin ekonomi yapmasıdır. her birine 12 saatlik mesai karşılığı asgari ücret bağlanmış, sigortaları da yapılmamıştır, yol-yemek ücretleride kendilerine aittir.
sözlükte moderatör olmaya heves eden ve bunu bir başlıkla halkın oylamasına sunayım ulan diyen, sözlük yazarının açtığı başlıktır.
uludağ sözlüğün kamu kuruluşu olmadığını gösterir.
"Şaka yapıyor olmalısın" sözüne başvurmak için iyi bir başlık.
(bkz: salca ya en son davos ta rastlanması)
10.882 yazarın bulunduğu, 3.703 çaylak sahibi bu sözlüğe hiç yakışmayan durumdur. sözlük formatına aykırı olan, hakeret içeren entyler birçok gammaz tarafından moderasyona iletiliyor, buna rağmen, günlerce silinmiyor, sözlük sözlük olmaktan çıkıp forum sitesine dönüyor. her gün gelişen bu sözlük için 4 moderatörün yeterliliği tartışılırken, bu moderatörlerden sadece ikisinin çalışması birçok soruna sebep oluyor.

dileğimiz görevini tam anlamıyla yerine getiremeyenlerin koltuk sevdası peşine düşmemeleridir.
(bkz: yıllık izin)
yeni mi akliniz basiniza geldi?
hadi ya, 2 modla calisiyor demek sozluk?
ciddi mi?

bu ayin en azimli moderatoru istatistiginde josef k 11bin kusurlerdeyken akliniz nerdeydi? o cocuk burda tek basina is yaparken, diger modlari sorgulamis miydiniz? ya da rs ne la ya da july4th tek basina calisirken akliniz nerdeydi? simdi neden cikip da sorguluyorsunuz?

cikarinbeniburdan'in modlugu birakmasina engel olundugunu ve bu sozlugun basindan beri burada mod oldugunu biliyorsunuz degil mi? yani siz yokken de o vardi. GEcenin bir koru sozlugun icine edildiginde cbb'nin mahvetmisler sozlugu diye uzulup, igrenc entryleri tek tek sildigini kaciniz bilir?
salca saglik sorunu yasadi. (bkz: #5365079)hastaligini atlatip sozluge 4 elle sarilmasini beklemek ne kadar hakli bir istek?
zall'a gelirsek o istatistikte hic bir zaman yer almadi ama sozlukte varligini her bir sekilde hissettirdi. yer alsaydi emin olun moon ya da july'dan asagi da bir puani olmazdi.

burda yalaka malaka demeyin bana ama hak yenmesi soz konusu olunca tepem atiyor benim.

bu insanlar sitede moderator falan ama 7/24 hizmet vermek zorundalar mi? maas mi aliyorlar? o bakip sorguladiginiz istatistik var ya, o istatistigin en ustunde vakti zamaninda bulunan bir modun ailesinden birinin dert yandigini bilirim. "ne sozlukmus, bilgisayarin basindan kalkmiyor, aticam yakinda bilgisayari camdan, o olacak." diye.

bu insanlarin aileleri var, yapacak isleri var, okullari var. sorgularken bunlari da hesaba katin.

edit: tanimi unutmusum * .
tanim: modlarin hic calismamasindan evla olan durum.
bazı bünyeler olayı ajıtasyon yaparak dile getirmiş. oysa kimi yatar kimi çalışır durumuna isyandır bizlerin ki. "bir derdim var" dan bir soru soruyoz 3 günde cevap alıyorsak işte buna isyandır. haa, 14 mod olsa kaç yazar çalışacak olan yine 2 kişidir neticede. ama bazıları çalışırken bazıları da "ben modum" demesin o zaman. yok okulu var yok işi var yok ailesi var. bunlar bahane olamaz efendim. yapamıyolarsa, vakitleri yoksa bıraksınlar. yapacak çok yazar biliyorum bu sözlükte. aslanlar gibi de yaparlar yani. ama senin yapacağın tek şey, ayarı yanlış yere çekme bir daha!
sözlük ün moderatörleri yakıt olarak kullanmasını çağrıştırdı, biran için.
(bkz: moderatörün litre fiyatı 2 krş artırıldı)
henüz yazarlar yokken var olanlarla* ilgili espri yapılamayacağı gibi eleştiri de getirilemeyeceği bilgisine haiz olmamızı sağlayan yazarların bulunduğu bir sözlük'te aktif moderatörlük görevini iki kişinin yürütmesidir.
bu ne şiddet ne celal. bir an için "o bakip sorguladiginiz istatistik var ya" götünüze girsinle devam eden cümleler geçti gözümün önünden. neyse ki sigarasızlıktanmış.
buna da şükür.
(bkz: müşteri her zaman haklıdır)
sözlüğü para getiren aygıt olarak gören bir yöneticinin elbette umursamayacağı durumdur. sözlükte nitelikli yazılar mı çok, beyni ergen olanların seksle alakalı yazıları mı daha çok; küfürlere göz yumuluyor mu umursamıyor.

tek derdi para zallın.
bunun için biraz derli toplu olsun sözlük yeterli.
yazıları boşver.
parayı say zall.
zall: üzgünüm kriz bizi de vurdu, bundan sonra sadece 2 moderatörle çalışacağız.

(bkz: tüm sözlüklerin moderatörleri birleşin)

rıdvan abi: teğet geçer.