bugün

öncelikle bakınız:

şikayet: yazarın entrysi noktalama hatalarıyla dolu. gammazlıyorum fakat adam 2 yıldır sözlüğe girmiyor dolayısıyla düzeltmiyor. bunlara nasıl bir çözüm düşünüyorsunuz..? yada düşünüyor musunuz..?

moderator - ne yapabiliriz ki?
(26.06.2010 00:11)

ihlamurlar cicek actigi zaman - noktalama hatalarını düzeltebilirsiniz mesela. noktadan sonraki boşlukları bırakabilirsiniz..
(26.06.2010 02:14)

moderator - biz müdahale etmiyoruz.
(26.06.2010 02:21)

ihlamurlar cicek actigi zaman - farkındayım etmiyorsunuz..neden etmiyorsunuz diyorum bende..?
(26.06.2010 04:19)

moderator - yazarların entrylerine müdahale etmeye hakkımız yok.

tanım yapalım: sözlüğün noktalama işareti hatalarından ve yazım yanlışlarından dolayı okunamaz hale gelmesidir. bu konuyu moderatörlere açtığımda ise aldığım cevap yazarların entrylerine müdehale etmiyoruz.. yahu arkadaşım ben yazarın entrysini mi değiştirin diyorum. en basitinden noktadan sonraki boşlukları bırakabilirsiniz diyorum ki bu gayet basit bir şey.. daha okunası bir sözlük için bu kuralları koyan sizler değil misiniz..?

başka bir mevzu ise bazı başlıkların neredeyse hiç tanım içermemesi..örnek: aşkı ı memnu başlığı. entryler: aha behlül bihtere kaydı, an itibariyle bihter bilmemkime veriyor şeklinde.. yahu arkadaş bu sözlük olayının asıl olayı başlığı tanımlamak değil miydi..? ben mi yanlış biliyorum..?
entryler değil de en azından başlıklardaki türkçe karakter hataları düzeltilse daha iyi olacak zannımca. aynı başlıktan iki tane açılıyor eski başlıklarda türkçe karakterler kullanılmadığı için.
özensiz yazımlardan ötürü entrylerin okunmasının güçleşmesidir. burada moderasyona yüklenmemek lazım; koca koca insanların, alt tarafı dahi anlamındaki de'yi ayrı yazmaları gerekmez mi? yazdıklarını şöyle bir gözden geçirmesi gerekmez mi? noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmak ne kadar zor olabilir ki?

buna rağmen gözden kaçan şeyler olabilir tabi. ama genel itibariyle 4 kişilik moderasyondan binlerce entryyi (bu da sakat bir kelime!)tek tek incelemesi, dahası imla ve yazım hatalarını denetlemesi beklenemez. yalakalık gibi olacak ama herşeyi de devletten beklememek lazım.
an itibariyle tavan yapan durumdur..
dikkat ettiğim husus yazar arkadaşların aşırı derecede takım fanatikliği yapmasıdır. hal böyle olunca muhabbetin seviyesi bayağı düşüyor. bu durum 3 temmuz şike olayından sonra resmen patladı. fenerbahçe aleyhine en ufak bir entry girilmesi bile bu arkadaşların ağzından köpükler çıkacak kadar kudurmasına yetiyor ne yazık ki...