bugün

Gün gectikce fark ettiğim durum.Modern hayatın kendilerine dayattiklari şiddeti ve acizligi anonim bir plartformda kusabileceklerini fark eden zavallı insanlar burayı berbat bir kusmuga çevirmiş durumda.
Acı gerçek. Ruhunu siktiklerim bitmiyor da. Her yerdeler. Bu yüzden 10 entry'den 9'unu küfürlü giriyorum. Normal insan yok.
biri benim. herkes oruçlu ama ben kahve höpürdetiyorum iş yerinde.
Var böyle tipler. Gerizekalı gibi silineceksin diye tehdit ediyor.
Süzme mal bilmiyor ki ben ekşi yazarıyım, entrylerim ortalama 100 fav alıyor. Uludağda da 2010’dan beri arada takılıyorum.
Atatürk’ü seviyoruz diye yarım beyniyle tehdit ediyor çomar bozması.
Lan oğlum takmayın şurayı şu kadar...normalde yüzüne bakmayacağınız adamlar burada ahkam kesebiliyor öyle bir platform burası...
Kendisiyle aynı görüşte olmayanları donuzlayıp, bencilliğinden evinde dahi oturmayı beceremeyen kişinin görüşüdür.
Herkesle anlaşamıyorsan sorun sendedir, insanlarda değil. Doğruya doğru yanlışa yanlış demek yerine insanlara sırf seninle aynı yönde düşünmediği için kötü dersen sen kaybedersin. Kişi kendinden bilir işi...
her ortamda iyi ve kötü insan vardır.
doğrudur.

biz de hep iyiyiz demek değil bu. genel olarak iyi yaklaşımda bulunanlar, hala kalbini hissedenler, düşüncelerinin iyiliğine güvenenler kendisini belli etsin, kaybolmasınlar. ben açıkçası burdan gitmek üzereyim. pes etmek değil, daha mutlu olacağım yerler zaten var hayatımda. ne diye burda bu pisliklerin arasında kalıyoruz? galiba amy winehouse'un back to black şarkısının içindeyim.
Ya allah aşkına siz zaten sütten çıkmış ak kaşıksınız. şu sözlükte kimse kimseyi sevmiyor ama herkes herkesle samimi...
Herkesin kötü tek kendisinin iyi olduğunu sanan tipin söylediği söz. Evet.
Suç kimde?
Kötü insanlarda mı?
Sözlükte mi?

Hiç sanmam...
Suç hepimizde.
Örn: balkonda oturup çay kahve keyfinizi kaçıran Sineklerden karıncalardan rahatsızlık duyuyorsanız balkonu temiz tutacaksınız.
Yav birde zırt pırt deistim ondan mı falan filan yazıyor
Bize neeeeee.
Durmadan bunu yazıyorsun bize neee velet.
size bir sır vereym mi ?

hepimiz kötüyüz *
Konudan konuya atlıyor olabilirim kusura bakmayın şimdiden. serdar ali çeliker in programda gelen " türk futbolu neden böyle?" Sorusuna verdiği cevabın aynısı aslında burası içinde geçerli.

" türkiye ne kadar iyi ki futbolumuzda iyi olsun"

Ülkece genel olarak yaşanan vasatlık tabi ki sadece orada kalmıyor tüm alanları etkiliyor. Burası da aslında minik bir türkiye. Her sosyo kültürel ve ekonomik durumdan insan var. Toplum nasılsa elbette onun bir aynası sayılabilecek bu platformda öyle olur.

Şu mantık olmamalı; buradaki herkes mozart dinleyip, barok dönemi eserlere hayran bir entellektüel değil. Entrysini beğendiğin kişi belki bir keş veya reel hayatta çalışanlarının hakkını vermeyen biri. Biraz depresif bir bakış açısı olsa bile böyle bakmak lazım.

Yani işin özü ali ece romantizmi yapmadan önce insanın bir etrafının farkına varması lazım ki gelmekte olan veya yaşanan şeylerin aslında bir sürpriz olmadığını kavrasın.
Şu mall gitsede kurtulsak dedirtmiştir.
biz iyilik melekleri değiliz ki zaten.
Kimse kötü değil. Sadece herkes bıkkın, yorgun, az buçuk sikik. Çemkirmeler bundan bana kalırsa. Kötü insanın bursa işi ne? Kötüler kim bilir şimdi neler yapıyorlar.
O kadar duyar kasılınca her yerde millet içini dökecek bir yer arıyor.
Dünya iyi ve kötü insanlarla dolu, burası o kadar da sıkıntı değil.
Şahsımın bu sözlükle olan gönül bağlarını koparan durumdu.

Hiç özlememişim.
Espriler olsun, fotoğraf atan tipler olsun, muhabbetler olsun hiçbir değişiklik yok.

Bu kadar çok vasat herifin ve primci gecekondu mahallesi kızlarının olduğu yerde bana yer yok.
Zaten iki gün şöyle bir görüneyim. Selam vereyim dediydim.
Elbette sevdiklerim var burada.
Onları hep özledim ve özleyeceğim.
Ama kötülerin ve kötülüğün hakim olduğu bir ortamda daha fazla duramıyorum.
Ara sıra gelirim ben yine böyle.
Allah'a emanet olun..

Ayrıca şu tasarımı düzeltin ulan!
Masaüstü tasarımınız tam anlamıyla bir facia! Yazar profiline tıklıyoruz sayfa açılmıyor.
Favorilediğimiz entrylere ulaşamıyoruz.
Sadece 1. Sayfası açılıyor. Arşivimde kalsın yarın bir gün not alırım dediğim entrylere, önerilere ulaşamıyorum bir senedir! Alo!

S.kay.m ben sizin yapacağınız işe.
yüreği güzel, kafası pasparlak, kel'ebek ruhlu insanları sözlükten uzaklaştıran can sıkıcı durumdur.

Zaten adam 2 günlüğüne gelmiş. Gerçekten kel'ebeğin ömrü çok kısaymış.

Güle güle sevgi kel'ebeği. Sözlük çiçek açtığında yine gel.
Sözlük ortamına neden bu kadar takiliniyor sorusunu akla getirir. Burası sözlük, ilgini çeken başlıklara yazar geçersin. Kötü olarak nitelendirilen Kişiler ve düşünceleri, beni zerre ilgilendirmez.
güncel Önemli Başlıklar