bugün

biraz önce tesadüfen karşılaştığım ve beni hayretlere sürükleyen olay. bir dahi olduğumdan ve her sevimli dahi gibi küçük şeyleri unuttuğumdan şifremi yanlış girmiştim. sözlük adeta beni azarlıyormuş, adeta benim kürtçü bir aczmendi olduğumu biliyormuş gibi önüme bir kod sundu. ve onda maalesef "atam" yazıyordu, o kodu yazmak zorunda kaldım. ilk önce elim gitmedi ve inanın buraya girip bunu yazmak gibi bir amacım olmasaydı o kodu boykot eder (boykot etmek kürtçü reflekslerim arasında) ve sözlüğe giriş yapmazdım. neticesinde böyle bir propagandanın sözlükte kaç kişiyi mağdur ettiğini de bilmiyoruz, derhal bir şeylerin yapılması lazım. ben bu haberi buraya taşıyarak ilk adımı attım, sonraki adımları cesur arkadaşlarımızdan göreceğimiz günler yakındadır inşallah.
ben ve benim gibilerin yazarlığı silinmediği sürece geçersiz bir düşüncedir.
kemalist düşüncenin yıkılmasıyla kaybedeceği ilk şeyinin tam bağımsızlığı olduğunu bilmeyen mahlukun havlama sebebi.
(bkz: kod girerek mağdur olmak)
(bkz: atam kelimesinden kemalizme ulaşmak)
(bkz: adam sığ beyler)
işte insanların algısını bir kez daha gözler önüne serene bir durum. şimdi orda ne demiş atam demiş. benim atam mı demiş? senin atan mı demiş? onun atası mı demiş? atan varsa sen kendini atanı düşünerek gir oraya o kodu.
kemalist düzenin varlığıyla ülkenin geleceği arasında sıkı sıkıya bağ olduğunu iddia eden ulusalcıları günyüzüne çıkaran propaganda.