bugün

uzun zamandır var olan gerçektir. bu saatten sonra da değiştirileceğini düşünmemekteyim açıkçası. espriler espri değil, tartışmalar tartışma değil, bilgi paylaşımı desen uzun zamandır denk gelmedim. bu kadar goygoy olmaz arkadaşım.
uzun süre sonra tekrar girince, twitterla karıştırılmıştır. kural kalmamış, düzen bozulmuş. yeni nesil yazarlar facebboka çevirmiş sözlüğü.
aleni bir gerçektir.
oysa neydi o eski yaprak sarmaları, karalahana sarmaları. nasıl da yerdik başlık açarken. klavyeyi yağ içinde bırakırdık hep yiyip hem yazarken.
şimdi troller geldi yaprakkklarımızı aldı.
beynimiz bile terlemiyor artık.
vay amk sarmıyor artık.
çeşitli çözüm önerileriyle giderilebilecek sorun. basit ve küçük bir hesap yapalım.

--spoiler--
her gün sözlüğün kalitesinden ve başlıklardan kaç yazar şikayet ediyor ? 10 diyelim. bu 10 yazar şikayet ettikleri süre içerisinde kaç bilgi entrysi girebilir ? 2. günde 20, haftada 140, ayda 560 bilgi entrysine ulaşırız.
--spoiler--

yani troller ve futbol fanatikleri kadar sözlüğü eleştirip çözüm getirmeyenler de sözlüğe katkı sağlamaktan uzaktır.

çok önemli not: bu entry herhangi bir belirli yazarı hedef almamaktadır. sadece sözlüğü eleştirip çözüm önerisi getirmeyen anlayışı sorgulama amacını taşımaktadır. *
Şaka maka doğru.

Çok sıkıcı çok.
forum sitesinden bi farkı kalmadığındandır elden bi şey gelmez.
Moderasyonun nickaltına veya özel mesaj yoluyla yapılan taciz, hakaret vs. ilgilenmek yerine "başlığı tanımlamayan entryler" silmekle meşgul olmasından kaynaklanır.
Aynen yia bir saat once daha kalabalik ve eğlenceliydi.
Ülkenin durumundan kaynaklanıyor.
Sol framedeki başlıklar saçma olduğundan kaynaklanabilir.
Maalesef var böyle bir şey.
Sözlüğün renkli hale gelmesi için çaba göstermenin çözüm okabileceğidir. Sözlüğü eski havasında bulmayan biri uygun bulduğu entry ve başlıklar üretip bu sorunu çözebilir.
Eğer bir Kaya yolu kapatıyorsa sadece o kayadan şikayet etmek sorunu çözmez. Onu itmeniz gerekir.
çaylak oldugumdanmıdır nedir, giresim gelmiyor artık sözlüğe.
Shakespeare “hiçten hiç çıkar” der…

çok boş yazarlar dolmuş buraya.. eski ortamlar yok. bize müsade.
akp nin tekrar iktidar olmasından dolayı olan acı gerçektir.
gerçekten eskisi gibi sarmiyor.
uzatmaları oynuyoruz artık , yavaştan yol hazırlığı yapma vakti geldi sanırım.

alın ırkçı , abaza, din düşmanı sözlugunuzu tepe tepe kullanın.
birbirinizi çoğaltin burda *
maalesef olan durumdur. evet.
son zamanlarda olan durumdur maalesef.
ne yazık ki uzun zamandır olan durum.
1.5 senedir bir ara troll olup -500, şimdi +270 lerde karmaya sahip olan biri olarak hiç yazasım gelmiyor artık. hevesimi tamamen tükettim sanırım.
ımmh tat vermiyor.

o eski heyecan kalmamış.
abberline gittikten sonra hissettiğimdir.

Gerçi lost şifresi gibi bi Nick ile geri geldi ama, her gün nickaltımda “eksiliyorsun” diye salya sümük ağlamıyor.
sarmaz tabii. herkes aynı şeyleri tekrar ediyor. ben de ediyorum. tamamen vakit öldürme amaçlı içi boş şeyler yazıyorum. ciddiye almıyorum çünkü. bu bayağılığı ve aslında en önemlisi zeka içermeyen ve yalnızca yapanı eğlendiren trollük sanılan iğrençlikleri ufak bir protestodur. mesela 3000 entry girmişim, anlamlı ve ciddi entry sayısı 100'ü zor bulur. neden böyle bir yer için kendimi yorayım ki?