bugün

yerine göre saçma yerine göre gereklidir.

ideolojilerimizi savunurken, tartışırken ciddiye almamız gerekir.
ama bana artı oy versinler, ben en iyi olayım ya da ben troll olayım herkes beni bilsin diye göt yırtmak da saçma.
çok komik olan ilginç durumdur. sözlüğü fazla ciddiye almayın. güldürmeyin.
Her yeni gelen yazarın yaptığı yanlıştır.
(bkz: entry yazarken dünyayı kurtardığını sanan yazar)
Dünyanın en sikko eylemi. formatmış bilmem neymiş pardön ama akşama kadar eleştirdiğiniz rte'den ne farkınız kalıyor. Sözlük formatı gereklerini yerine getirmediği icin yazar uçurmak ne demektir acaba? Böyle işsizlik var mı dünyada başka bilemiyorum. 5-6 yıldır yazmadığım sözlük kalmadı gelmis sözlük formatı kem küm. Hadi ilerlerin cınımslar go!
(bkz: neden bu kadar ciddisin) sorusunu sormadan edememek.
Laf sokma çabasına girenlerden bahsetmiyorum bile sözlük.
Sözlük ciddiye alınır. Hemde çok pis alınır. Yeterki işsiz olun ve ilgisiz bi sevgiliye sahip olun.
sesli güldüren durumdur. adalet falan diyorlar. ulan gerçekte bir şey olsa parmağınız kıpırdamaz buralarda adalet falan diyorlar. sözlük lan bu sözlük. allah sizi top etsin.
Popi olma hevesinde olanları görünce daha bi güldürendir.

girin takılın eğlenin lan.
Şaka gibi ama tercih dönemleri yaklaşınca insanların gidecekleri lise üniversite hakkında bilgi edinmek için ciddiye aldıkları gerçeğidir.
hiçbir zaman yapmadığım eylem.
Aslında burdaki yazan kişilere saygılı olmaktandır. Bunca insan var büyüğünden küçüğüne...yani kalkıp saygısızlık yapmanın da anlamı yok. Okuyan okumayan bir çok insan var burada efenim.
yapılmaması gerekendir. evet.
ciddi olmak ciddi olmayı gerektirir. teşekkürler.
Gereksiz, sinir bozucu bir eylemdir.
Özelden kavga edenler gördü bu gözler. O kadarına gerek yok, ayrılın beyler.
başlık açanların pek umrunda olmayan söylemdir. ciddiye almak mı o da nesi dedirten başlıkları görüyoruz. sözlüğü kurucusu ciddiye almadıktan sonra bu insanlar ne yapsın denilesidir. (bkz: zall ın inci sözlük te fink atıyor olduğu gerçeği)
trollük yapan bir yazarın başlığına küfürlü entry girince bana attığı mesaj aynen şu şekildeydi.
adresini versene sen, sikicem belanı

ki bu andavalların sayısı azımsanmayacak derecede fazla.

(bkz: troll olup sözlüğü ciddiye almak)
anlamsız şekilde bir çok yazarın yaptığıdır.
Az önce açtığım başlıkta anladığım şeydir.. Ciddiye alınmaması gerekir kendimce..
bakın gençler;

burada binlerce yazar var ve hepsi farklı farklı hayatlar yaşıyor, ortak noktamız ise günde en az 1-2 saat gibi kör nokta misali boş vaktimizin olması ve de bunu doldurmak için sözlüğe sarmamız.

bazıları için bu süre bütün günü de kapsayabiliyor.

neyse;

şimdi bu insanlar buraya geyik yapmak amacıyla geliyor olabilirler, buna saygımız sonsuz, neticede kimse ciddi ciddi siyaset, bilim ya da bu gibi ağır konulara girmek zorunda değil.

belli sınırlar içerisinde kalmak kaydıyla karşı cins kovalamak için geliyor da olabilirler, bu durumda da bize bok yemek düşer ve karışmaya da niyetimiz yok.

hatta ve hatta insanları kızdırmak ya da güldürmek amacıyla trolllük de yapabilirler, bu da sözlük kültürünün bir cilvesidir.

lakin bütün bunları sözlüğü ve sol frame'i çöplük etmeden, bir konuyla ilgili ilgi çekmek ve tepki almak için amına koyana kadar gözümüze sokmadan yapın lütfen.

daha önce de söyledik, yine tekrarlayalım; şu nik altı denen boku almak için götünüzü yırtmanız ne yaşınıza ne de ortalama düşünme kapasitesiyle çalışan bir beyne yakışıyor.

aptal olabilirsiniz, bununla ilgili de sizi yargılayamam ama birden fazla kişi aptal olduğunuzu söylüyorsa bu gerçekle yüzleşin lütfen.

kimse sözlükle yatıp kalkmıyor, "sözlüğü bu kadar ciddiye almayın" kisvesi altında sözlüğün anasını sikenler dışında.

sözün özü;

günlük 2 saat uğrayıp deşarj olduğumuz, fikir beyan ettiğimiz, 3-5 dostla hoş sohbetimizin olduğu şu mecradan soğutmayın, güzelim ortamı sikmeyin.

edit: çok uzun oldu amına koyim, pardon. *
iyi de çekmek zorunda olduğunu neden düşününüyorsun onu anlamadım diye sordurur ?
çekemiyorsan gidersin mübarek. yapacağın eylem gayet basittir. buranın ne olduğu, formatı, içeriği, herşeyi ortadadır. sırf iki tane asosyal ezik angut sıkılıyor diye sözlüğü kerhaneye çevirme mantığını savunmak nedir ? elbette ki ciddiye alıyorum ve alıcam. ciddiye alan onlarca arkadaşım var. görüştüğüm, tartıştığım, değer verdiğim edindiğim çok güzel dostlarım var. bunlar burayı ciddiye almak ve burayı oyun parkı sana veletlere karşı korumak için yeterli bir sebep zaten.

zilyon tane abuk sabuk forum chat sitesi varken gelip böyle bir ortamın içine sıçmak nedir lan ?
saflıktır. mallıktır.
Gereksizdir. Genellikle insanlar kafa dağıtmaya, dinlenmek yada rahatlamak için geliyorlar diye düşünüyorum. Ciddiye alıncak onca şey varken sözlük en son ciddiye alıncak yer olması gerekir sanırım.
herkes ciddiye alinmamasinda hem fikirse yaptigim sakalar ve ironilerin anlasilmadigini fark etmemi saglayan hede.