bugün

insana hiçbir şey vermeyen/kazandırmayan entry leri beraberinde getirir.
biz ne verdik onlar ne aldı? yahu benimle bu zihniyetin oyu bir ya ona yanıyorum.
efendim sözlük kart nesillerin oyuncağı değildir. fikir beyan eder oyunu alır yoluna devam eder.
taze ruh, yeni fikirler diyelim öyle olsun.
genç fikirlere açık olduğum için ilk başlarda saygı duyduğum lakin belli bir noktadan sonra beni ortaokul-lise yıllarındaki abaza muhabbeti günlerine döndürdüğü için tiksindiğim işgaldir. birleşmiş milletlerdi, natoydu tez vakit devreye girmelidir. ellerim nasır, yüzüm sivilce içinde kalmıştır. allahım bu nasıl bir işgaldir.
(bkz: ergen halleri)
(bkz: ergen insan psikoljisi)
asırlar evvel koskoca imparatorluk 18 yaş altındaki şehzadelere bırakıldıktan sonra günümüzde 18 yaşındakilere değil sözlükte yazarlık moderatörlük bile yaptırılır. o yüzden bırakınız yapsınlar. formatı bünyesi kaldıramayan zaten uçurulur.
sözlüğü 18 yaş ruhunun işgal etmesi olarak değiştirilmesini beklediğim tezdir.
(bkz: akıl yaşta değil baştadır)
''geldik, gördük, içine ettik'' mantığıyla hareket eden grubun yaptığı işgaldir. ne diyelim. başarılarını tebrik etmek gerekir.
(bkz: orkların miğferdibini kuşatması)
yapılan araştırmalara bakıldığında internet kullanma oranının 18 yaş çevresinde yoğunlaştığı görülmüştür. eşraf tarafından doğal karşılanması gereken durumdur ki, gel gör vıcık vıcık kalitesiz entrylere maruz kalınmaktadır.

(bkz: gençlere sahip çıkalım fakat işin boku çıkmasın)
Sorunun 18 yaslarinda olmalari degil de, yaslarina gore baslik ve entry girmemesi olan, "akil yasta degil tassaktadir" felsefesini benimsemis, goze batan entry olusumunun sahibi yazarlardir. Titreyip kendilerine gelmelerini ve hayatta kukudan ve pipi daha onemli seyler oldugunun farkina varmalarini diliyorum
gerçekten sözlüğün içine eden olay.gitsinler türk dil kurumunun sözlüğüne amına koyum ne işleri var burda.kırılmasınlar onları da severiz ama bari baslık acmasınlar.bakıyorum sımdı mesela ya da okul saatlerinde oh be sol frame gayet düzgün.
bildiğin sol frame'ın anasının ammını sikiyorlar keratalar.
sadece sözlüklerde değil tüm internet ortamlarında yaş ortalamasının düşmesi sonucu sözlüklere de yansımış durumdur.

öncelikle, kaliteyle yaş arasında bir bağlantı olduğunu düşünmeyenlerdenim. yaşla alakalı faktörler sözlüğün kalitesini düşüren diğer faktörlerden sonra gelir bana göre. bana de ki format bilmeyenler yazar oluyor. eyvallah derim. de ki ilgi çekmek isteyen sorunlular var. valla lan derim. de ki üslupta ipin ucunu kaçıranlar doldu taştı. dudaklarına yapışırım. de ki biz onlara altıncı neslin akibetini göstermedik mi ki şüpheye düşerler... bir dakika lan, vahiy geldi sanırım.

yok, hal gelmiş sadece. nerde kalmıştık? ha, diyordum ki yaş çok önemli değil. siz bu abazan muhabbeti denilen şeyi çeviren herkesi ergen mi sanıyorsunuz? koca koca adamlar var sırf bu konularda yazıp meşhur olan. holiganlarımız var yetişkin yetişkin. elbet ergen denilen güruhun içinde de vardır sol frame'le ilişkide bulunmayı seven, "entry sıçmak" diye tabir edilen şeyi yapan. ki çok kaba bir tabir. hiç hoş değil, çok banal. bir de sürekli bakınız olarak veren biri oluyor mutlaka. yapmayın, başka bir klişe bakınız kullanın. inanın öbürünün yerini tutuyor gayet güzel bir şekilde.

18 yaş denmiş bir de başlıkta. 18'den küçük yazarlar da gördüm ki "vay anasını" dedim. yok lan, onların analarına değil. lafın gelişi işte. bak yine içine ettim konunun. her neyse, beğendim yani adamların yazdıklarını. 18 bence küçük bir yaş değil. insanın her şeyin farkında olduğu bir yaştır. eğer o yaşta abazan muhabbeti yapıyorsa emin olun 40 yaşında da yapacaktır.

yani yazar burada demek istiyor ki "bırakın kardeşim yaşı maşı, domuz gribine çıkmış aşı. zekeriya beyaz biraz şaşı, yaş muhabbeti yapana girsin yar- öhöm öhöm- yarimin başı". kısacası sıçmış, son mısrada da sıvamış.

bırakın yaş muhabbetlerini. çok boş işler bunlar. bırakın eğlenelim "ergen"ler olarak.

yazar notu: 18 yaşındayım. ergen denilen türe giriyorum sanırım. bir ilişkim yok. istanbul ve civarındaki bayanların telefonlarını bekliyorum. numaramı da vereyim: 0481 516 23 42
işgal edip etmemelerinden emin olup olmadığımla beraber pek de önemli olduğunu düşünmüyorum. 18 yaşını geçince alim mi olunuyor? şahit olduğumuz 20-30 yaşlarında bazı kazmalar sözlüğü bellemiyor mu? 18 yaşını bitirdiğimiz anda level mı atlıyoruz? sorarsan hiç mi gereksiz yazar yok o yaşlarda, elbet var. ama 20 yaşında kendini bir şey sanan yazar müsvettelerinin eline verir bazıları da.uzun lafın kısası 18 yaşlarında sürüyle bilinçli yazarlar bulunmakta ve sözlüğe fayda sağlamakta. boş yere onlara yüklenmenin manası yok.
bakire olmayan kızlarla, izmirli kızlarla ve komünistlerin sevgilileriyle ilgili olan başlıkları açan yazarların işgalidir.
sözlükten soğutan durum.