bugün

Ara ara yapmayı düşündüğüm bir mevzuydu. Az önce aldığım ani bir kararla bunu gerçekleştireceğim. Gitmeden önce bir veda yazısı bırakmak istedim.

Buraya geçen senenin Ağustos ayında "wogtah" nick'li hesabımla gelmiştim. O zamanlar burası beni çok mutlu ediyordu. Seviliyordum. Her gün yepyeni dost ve düşmanlar kazanıyordum. Eski hesabım aniden silik yediği zaman buradaki bağdan kopamayacak olmalıyım ki, ertesi sabah bu hesabı açtım. 3 gün sonra yazar oldum.

Yeni hesabımda yazasım kalmamıştı. Karma olayı olmasa çoktan giderdim. Çünkü sözlüğün pek bir özelliği yoktu. Sürekli aynı şeyler konuşuluyor, sol frame eskisi kadar akmıyordu. Yazdıklarım eskisi kadar değer görmüyordu. Önce uzun yazmayı bıraktım. Sonra bu sözlükten gitme kararını iyice netleştirdim.

Bu ortamı terketmemin nedenlerinden birisi de asla, sözlük içinde alenen kendim adına itiraf edemeyeceğim şeylerin olmasıydı. Kürt ırkına mensub olmam, teyzemin kızına aşık olmam vb. çünkü bu sözlükte çok fazla ırkçı, yasakçı, amboy, bununla dalga geçecek vb. tipinden insanlar var. Beni ciddiye almayacaklarını düşündüm. Oysa ki ben de insanım.

Aranızda beni sevmeyen özgürlük düşmanı yasakçılar varsa bunu, lahnet olasi liberal silik yesin kampanyası başlığında kutlayabilirler.

Ne yazacağımı bilemiyorum. Keşke bu sözlükte daha fazla dost edinme imkanım olsaydı. Ve bu dostlarımla gerçek hayatta da karşılaşma imkanım olsaydı. Ama yine de herşey için teşekkürler. Elveda... Hepinizi çok seviyorum, kendinize iyi bakın dostlarım.
uludağ sözlük bırakılmaz, ara verilir.
Kimi zaman Güldük, kimi zaman birlikte ağladık, hüzünlendik ama birbirimizi hiç üzmedik, kırmadık. buraya kadarmış. imdi gitme zamanıdır. Sağlıcakla kalın.
Ekşide yazarlık bir hayal. Yeni adresimiz instela olacak. Buradan hallice de olsa değişim iyidir.