bugün

Onuncu nesil kıdemli oluyorsa biz girince esas duruşa geçilmesi lazım.
bihterim ne diyorsun?
(bkz: couldn t care less)
sözlüğe girildiğinde ayağa kalkmanın fiziksel olarak mümkün olmadığını, çünkü online bir ortamda olduğumuzu ve cismen var olmadığımızı anlayamayanlar baya içerlemişler. 10 yaşındaki çocuk bile bilir şunu, biz burada koca koca insanlara anlatıyoruz. internetteyiz arkadaşlar alooo, ben sizi görmüyorum, siz de beni görmüyorsunuz. gerçekten ayağa kalkmanızı beklemedim ya ahahahaha. şu tepkilere bak. fıkra gibiler ya.

bu arada arkadaşlar internette her gördüğünüze inanmayın, üzerler sizi.

bir de espri bir kere yapılınca komik olur. herkes aynı espriyi sırayla yapınca komik olmuyor anlayın şunu da.
Sözlüğe girdiğinde ayağa kalkan bişey var ama o şahsım değil
Güldüren emir cümlesi. Ben yayılarak oturuyorum, çok rahatım.
ulan feriştahın gelse de kaldıramaz ayağa.
(bkz: sözlüğe girdiğimde ayağa kalkıyordu)

görsel
uyarıldım ben, uyarılınca kalkarım.
(bkz: götüm güldü ben de gülmüş sayıldım)
Resulullah efendimizi görenler ayağa kalkınca, onlara, (Başkalarının birbirlerine saygı duruşu yaptıkları gibi, benim için ayağa kalkmayın! Ben de, sizin gibi bir insanım. Herkes gibi yer içer ve yorulunca otururum) buyurdu.

Kendisi için böyle buyurmuşsa da, ayağa kalkılması gerekenleri de bildirmiştir. Hazret-i Ömer’in rivayet ettiği bir hadis-i şerifte buyuruluyor ki: (Şu beş kimse için ayağa kalkılır! Ana babaya, size Kur’an-ı azimüşşan öğreten hocaya, ilmine hürmet için âlime, şerefleri dolayısı ile seyyidlere ve adaleti sebebiyle âdil sultana.)

Bunlardan hangisi olduğunu söyle, ayağa kalkalım.
(bkz: buna da kalkma be)
Napcan canım, egonu mu tatmin edicen.

Denilecek başlık.
biz 40 ı deviren dinazorlar olarak bu gençlere pek de bir ayağa kalkın demeyelim gene de. kaldırır beklerler, kollayalım kendimizi kardeş.
tacettin limoncuoglu has adamdır sözünün üstüne söz olamaz. ayağa kalkın diyorsa emre itaat etmek zorundasınız.
sen kimsin ki sana saygı duycam ben.
Yetmez abla da diyeceksiniz.

Aynen öyle...
erkenden yapılan bir uyarıdır.

birçoğunuzdan yaşça olmasa da (40 yaş üstü dayılar sözlükte geziniyorlar çünkü.) kıdemce büyüğüm. töremizde büyüğe saygı olmazsa olmazdır. hani şimdiden söylemiş olayım, artık kendinize yakışanı yapınız.
güncel Önemli Başlıklar