bugün

ben 1968 ve 1980 yılları arasında yaşamak isterdim solun en iyi yıllarıdır devrimci mücadelede mahirlerle denizlerle ibolarla beraber olmak isterdim.
1980'ler de metal müziğin gelişme gösterdiği yılları yaşayabilmek isterdim.
kaybolan yıllardır.
1453. fatihin askerlerinden biri olmayı ne kadar çok isterdim bilemessiniz sözlük.
1970 ve 1980 yılları arası carlos the jackal'ın yanında 3. dünya ülkeleri için direnişte olmak isterdim.
90lara geri dönmek isterdim.. Bisiklet sürdüğüm, mahalle maçı yaptığım... Komşu kızına platonik aşık olduğum yıllara.
gençliğimin; metallica'nın, megadeth'in altın çağlarına denk gelecek yıllardır.
1960-1998.
Osmanlı döneminde, sultan olmak isterdim.

Düşünsenize, o güzel sarayda naif bir yaşam sürmeyi...

Hayal işte.
2005-2007 yılları arası çok başkaydı, en güzel arkadaşlıklar, en güzel eğlenceler ve mahalle oyunları o yıllar arasında geçmişti.
(bkz: 639)

not: kür şad ihtilali'ne katılmak vardı.

düzeltme: 621'de doğalım biz en iyisi, evet!
15. Ya da 16. yüzyıl.
nadir de olsa 0-3000 arasında seyreden, mantık çerçevesine indirgenince * 1960-1980 dolaylarına çekilen oldies but goldies yıllardır. bir de zaman makinesi icat edilseydi yapılacaklar yıllarıdır.

(bkz: eskici)
(bkz: back to the future)
(bkz: time machine)
90ları tekrar yaşamak.
2004 ve 2006 yılları ve 2008 yılını bunlardan gayrı bırde 70lerde yasamak ısterdım.
kaybolan yıllar.
1500ler yükselme dönemininde yaşamak isterdim.
ortaçağ dönemlerinin herhangi birinde, sıradan bir kasabada yaşamak isterdim. doğa kirlenmemiş, ateşli silahlar icat edilmemiş. masalsı bir dünya.
1914 - 1950.
istanbul'da boğaziçi'nde, veli amca'nın küçük oğlu orhan'la aynı sokakta oynayarak yaşamak isterdim. orhan, melih, oktay büyüyünce beni aralarına da alırdı hem, birbirimize mektuplar yazardık, buluşunca meyhanenin birinde demlenir şiir şiir dinlerdik birbirimizi. macar lokantası'ndan oktay'a selam gönderirdik:
oktay'cığım
bu gece sana,
bütün sarhoşların selamı var.

diye...
m.s. 1

yazıyla; bir.
(bkz: 1450)
20.yy baslari 1. dunya savasini yasamak isterdim. canakkale askeri olsaydim keske.
610-622 yılları arası veya 1453-1460 yılları arası olabilir.
bazılarına göre biraz da merak edilen yıllardır. yazı sahibine göre mesela 2100 ile 2300 arasında kalan yıllardır.
80 ve 95 yılları arası. tam gazinolar dönemi. bülent ersoy, zeki müren, müslüm gürses, arif susam ve daha niceleri. alkol su gibi akardı yemin ediyorum. *