bugün

kreşe giden 4 yaşındaki yeğenimin mevcut yazarlardan daha mantıklı olması ve konuşması.
kimi yazarların hissettiği duygu. (bkz: ben)

sebepleri arasında şunları gösterebiliriz:

1) neden kötülendiği anlaşılmayan entryler
bir entry girersiniz, mesela bilgi içerikli veya yalnızca tanım yapılmış olan. bir bakmışsınız ki kötülenmiş. sebebi nedir bilemezsiniz. kötüleyenin sebebini mesajla bildirmesini de istersiniz ama sebebini onun da bilmediğini düşünürsek bu neredeyse imkansız bir olaydır. sonuç olarak siz yazdığınızla, araştırdığınızla, emek harcadığınızla kalırsınız.

2) atatürk veya türkiye "cumhuriyeti" hakkında girdiğiniz entrylerin +'dan çok - oy alması
bu devlet onun sayesinde varsa, biz her şeyimizi ona borçluysak ve bundan gurur duyuyorsak bunu özgürce ifade etme hakkına da sahibiz. ama ne yazık ki bazı atatürk karşıtları, cumhuriyet, demokrasi ile alakası olmayan şeriat yanlıları -belli ki yaşadıkları ülkeden ve ülkedeki düzenden oldukça rahatsızlar- durmadan -'lerler. onu geçtim, şeriat karşıtı bir yazının sürekli - oy alması bu sözlüğün artık eskisi gibi değil de iktidar yalakası, bilinçsiz yazarlardan meydana geldiğini gösteriyor. hepsi demiyorum tabii ki. sadece gözlemlediğim kadarıyla konuşuyorum.

3) yazdığınız yazıların, girdiğiniz entrylerin okunmaması *
şimdi ben bunu yazıyorum ya, kimse okumayacak. biliyorum. bu da benim boşa kürek çektiğimi gösteriyor. e öyleyse geçerim duvarın karşısına konuşurum. hem bir beklentim de olmaz bu sayede. bu da benim yazma isteğimi köreltmez.

4) neden silindiği anlaşılamayan entryler
bir bakmışsınız ki silik yazısının yanında birkaç rakam belirmiş. "siyaset de yapmadım, küfür de etmedim, cinsel içerikli şeyler de paylaşmadım e peki?" merakla bakarsınız; sebep olarak da "ilk cümle tanım içermeli" diye de yazmış mod hazretleri. oysaki zaten ilk cümle tanım. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu lan?

işte öyle. zaten bir süredir yazmıyorum burada. ama bundan sonra da çok sık gireceğimi zannetmiyorum. zannetmiyorum diyorum çünkü büyük konuşmak istemiyorum. ben seviyordum yani burayı.

yine kendi kendime konuştum. neyse gideyim ben.
daha yeni geldim ne soğuyacağım diye cevap vermemin gerektiği entry.
(bkz: daha karpuz kesecektir)
uludağsözlüğe gıcık olduğum andır.
böyle sözlüğün mına koyim diyesi geliyor insanın.
çoğu yazar piç olmuş durumda, ulan şerefsiz okadar yazıyoruz okunmadıktan sonra sözlüğün hiç bi anlamı kalmıyor benim için. rastgele incisözlük sizden iyi! *
hemen çıkıp başka işlerle uğraşmak gerekir .
aksi halde harbiden daha fazla soğyor insan .
ama sonra öpüp barışıyor sevdiceğiyle .
Tek derdi karı , kız , meme ne bileyim efendim kızsal vıdı vıdılar olan , regli dönemleri başlarına vurmuş erkek abazanların , bir sıçtım pir sıçtım diyip ortalığı kasıp kavurmasının sonuçlarından birisi. Evet efendim felaket tellalıyım. Bir ankettir ne bileyim bir yazar dalaverasıdır gitmekte. bir dindir bir laikliktir , bir kadın tripleridir gitmekte...

Söyleyince suçlu yazar oluyoruz. kaprisli oluyoruz arkadaş! Ulan 65 yaşında menapoza girmiş ebem bile bu kadar tantana etmedi!
küfür yemek. hem de en ummadığın yazar tarafından.
kendi kendime itiraf etmekte zorlandım. sonunda her gün girdiğim bu sözlüğe daha seyrek girip sol frame'deki hep aynı tip başlıkları görerek kapattığımı fark ettim. evet uludağ sözlük ilk girdiğim zamanlardaki heyecanını vermiyor artık. bizimkisi bir ilkbahar aşkı mıydı diyorum. hayır, olmamalıydı sözlük. böyle olmamalıydı sonumuz. ne olursun toparlan. birbirine bilgi içeriği bile olmadan fütursuzca bok atan yazarlardan, başlıklardan arın. amin.
sol frame'de din ile ilgili gereksiz konular açıp sansasyon çıkarmaya çalışan gerizekalıların bir çok sözlük yazarına bu eylemi yaptırtır.
sol frame'de sürekli din ırk akp chp atatürk türban vs.konularda başlıklar açıp dikkat çekmeye çalışan "sosyal yazar", "silik insanlar" etkisi.
(bkz: siyasi başlıkları kavga etmek için açmak)
en beğenilen entry nin modlar sayesinde silinmesi ile başlayan soğuma durumu.
Devamlı yaptığı şeylerden insan sıkılabilir, yani entry girmekten bıkmış bir yazar artık yazmamaya başlar. Tabi bu durum geçici veya kalıcı olabilir. Mesela ben 2-3 ay boyunca entry girmediğimi ve daha sonrasında bir entry patlamasına uğradığımı hatırlarım.
sol frame'ye şu an baktığımda hissettiğim çaresiz his.

umarım geçer.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

erkeklerden gaylere tavsiyeler

ya da lazlar vs kürtler gibi cıvık veya cıvkı çıkmış olan başlıklardan bıkmamak elde değil.
Sol frame'i temizlemeye çalışmaktan ileti giremiyorum. Bir toplumda denetleme olmayınca vaziyetin ne olduğunun apaçık örneği. Tıpkı polis varken herkesin lambalara riayet etmesi gibi. Fakat polis yokken lambada duran bulabilirsen bravo!
yazarın kendi rızasıyla üyeliğini sildirmesi ile sonuçlanacaktır.

not: tecrübeyle sabittir. ha dersin ki ne arıyon tekrar burada? bilmiyorum hacı.
(bkz: lambada)
her türlü ibneliğe, faşistliğe, ahlaksızlığa göz yumup, işlerine gelmeyene sansür uygulayan moderasyon.
inciye çevirilmeye çalışılıyor.
hayattan soğumakla kıyaslanamayacak kadar alelade bir hissiyat.
çaylak yapıldıktan sonra sözlükten soğur insan.
sözlüğün çok da sikine takmadığı bir durumdur.
her geçen gün artan durumdur. soğumamak anormal olanıdır.
kaçınılmaz son.