bugün

genel anlamda okuyucu ve yazarı üzen, ne oluyor sözlüğe dedirten olaylar bütnüdür.
en basit örneği ajdar başlığına yazılanların jules verne'e yazılana görece sayıca 5 kat olmasıdır.
recep tayyip erdoğan başlığında mustafa kemal atatürk başlığına nispeten daha çok entry olması...
şüphesizdir ki bir yazarın ölüm haberi.
yazarların hürriyete 3. sayfa haberi olması. kendilerini kesebilirler misal...
(bkz: ditty)
küfürlü entry'lerdir efendim.
bir erkek olarak bayan yazar düşürmek.
yani zirvelerde yanlışlık çelme takmak. *
bazı yazarların her başlığa anket demeleri beni tilt ediyor. yazacak başka birşeyleri yokmuş gibi sanki bütün gün anket/başlık arayıp bunları mimlediklerini sanıyorlar. yazacak birşey bulamıyorsanız biraz yazılanları okuyun da en azından fikir sahibi olun, daha sonra bunlar kendiliğinden kullanılabilir bilgiye dönüşür zaten...
sadri yıldızın bunca geçen zamana rağmen sözlüğümüze yazar olmaması. hatta kahretsin. *
gündelik hayattaki bilgi birikimi, sohbeti ve duruşu ile sözlüğe çok büyük faydası olacağına inanılarak yazarlık için sözlüğe kayıt olması konusunda ikna edilen arkadaşların yazar olduktan sonra bir kaç saçma sapan entry yazıp bir daha da sözlüğe uğramamaları.
şukellada insanın kendi görememesi.
saçma sapan gelen taciz ve hakaret mesajları...
zallın entry girmesi.
yazar oranın, okur oranından kat kat fazla olması üzücü bir olaydır. yazıyoruz ama okumuyoruz...
zencilerin üzerine çok gidilmesi. amerikada bile bu kadar yıpranmadı yavrucaklar.
(bkz: cok uzuluyom bu cocuga)
her başlığın altına başlık sıçmak diye entry girmek.
(bkz: türkçe katliamı)
gerçekten sözlükte eğitim seviyesi yüksek ve kültürlü arkadaşlara nazaran eğitimden bi haber olan, üniversite okusa bile afedersiniz odun gelmiş odun gidiyor derler ya o hesap gerçekten cok kalitesiz ve cahil insanlar olmasıdır. evet bir insan cahil olabilir ama o zaman da susarsın adam sanırlar. bilmeden, görmeden göremeden ahkam kesen cahiliyeti paçalarından akan kişiler var ki onları kimse affetmeyecek.
Çizgiler aynı görülen farklı. Bir genç kız ya da yaşlı bir kadın... ya da bambaşka birşey.... Tıpkı olaylar gibi. tıpkı hayat gibi... Aynı olay Farklı tutum ve davranışlar.... Üzülmek ya da çözüm üretmek esas mesele bu... istiridye kendisini rahatsız eden kum tanesini inciye dönüştürüyor. Üzülmek kum tanesi, çözüm üretmek inci. Hadi incilerimizi çoğaltalım.
sözlükte kız olmamasına rağmen tüm başlıkların;

sözlük yazarı kızların dayanılmaz seksapalitesi

sözlüğe takılan kızların genelde çirkin olması

uludag sozluk teki bayanlarin cok cirkin olmasi

türevleri olması.

kız yok olm kız yok, neyi genelliyorsunuz yıllardır ?
moderatörlerin hiç hal hatır sormaması.

üzülüyorum mütemadiyen...
ille de heavenin vefatı.
ille de heaven adlı yazarın ölmüş olması. kendisi varken burada yoktum, tanımam etmem; ama üzüldüm okuyunca gerçekten. güzellikler içinde uyusun. kimbilir bizden daha şanslıdır belki de...
2 sene önce öğretmen bir hanım vardı. Aynı anda 59 erkekle flört ediyordu. Aramızdan bir arkadaş kendisine fena halde kapılmıştı. Çocuk olanları öğrenince dünyası başına yıkılmıştı. Sözlükte bazen bu şekilde üzücü olaylar da yaşanıyor.

Umarım o çocuk sevgisini hak eden biriyle karşılaşmıştır ve umarım o öğretmen hanım bokunda boğulmuştur..
cehenneme tapan kadın adlı bir yazar vardı. bana ileri derece kanser olduğunu söylemişti. sonra hesabını sildi. arada aklıma gelir. umarım beni işletmiştir ve iyidir.