bugün

her siyasi yorumun altında bir tane bulunan; aşağılamaya kadar giden türbanlılara karşı ayırt etmeden yapılan saldırılardır.
(bkz: düşünce özgürlüğü)
her ne kadar akp-mhp düşmanı bir duruşum olsa da bu kadarı pes dedirten olay.kadınların islami nitelikteki eylemlerini hepsini kapsayacak şekilde sürekli yapılan karalamalara karşı açtığım başlıktır.
anti-demokratik bir anlayışın ürünüdür. özgürlüğü kendilerine göre anlamalarından kaynaklanır.
(bkz: başörtüsüne değil türbana karşıyız)
türbanı rejime tehlike olarak gören ucube zihniyetin yaptığı düşmanlıktır. laikliği bi rejim sanan bu ucube zihniyet statükolarının devamı için anti demokratik ne iş varsa yaparlar ve utanmadan buna demokrasi ve özgürlük derler.
  (bkz: örtülü olup ruhu orospu olan kadın)

(bkz: abd vatandaşlığı almak için götünü yırtan türbanlı)

Türbanlı ya da tesettürlü bir insan peygamber olcak diye bi zorunluluk mu var. Bu insanların da iyisi ahlaklısı vardır ahlaksızı da vardır. Ha bu kötü örnekler üzerinden bütün türbanlı annelere ablalara kardeşlere orospu diyen de orospunun ta kendisidir.
faşist zihniyetin tezahürüdür. benim annemin başındaki eşarba ettiği duaya dokunamaz kimse. kimse laf söyleyemez. ben ateist değilim ama müslüman da değilim. annemin inandığına inanmıyorum. ama onu kimse zorlayamaz. üzemez. ben de kimseyi zorlamam. yermem. hakkım da yok.
tebrik ederim, çok güzel bir tespit yapıp bizi aydınlatmışsın aynştayn. haklısın her memleketin iyisi de vardır kötüsü de dememişsin, ona üzüldüm ama.
en nihayetinde o türbanın bez parçası olduğunu unutmamak gerekir. onu taşıyan anlam kazandırır o bez parçasına.
bir çok örnekte böyle değil midir? bayrağımızda bir bez parçası sonuçta ama anlamı derin. evlerin kapısı da odundan sonuçta ama görevi farklı.
türbanın, artık moda olmasından, buna rağmen siyasetin ve dinin sembolü olarak gösterilip, takmayanı dinden çıkmış gibi görenler yüzünden başlayan düşmanlıktır. türban takan kimsenin umrunda değildir, ama bunu siyaset ve din sembolü yaparsan, karşına birileri çıkar.
herkes belli bir kesime düşman, gıcık, o yüzden çokta tırtıklamamak gerek.
(bkz: ülkene sahip çık kampanyası)
erkekler arasında vuku bulan kapansınlar hayır efendim kapanmasınlar kıvamında tartışmanın vardığı uç nokta.
boklu değneğin iki ucu:

(bkz: başı açık iki kadından biri hayat kadınıdır)
(bkz: başı açık karının anneyim demesi)
(bkz: başı açık kadınların anne olması)
(bkz: götü başı açık giymek kemalizmin sembolüdür)
(bkz: çocuk aldıran bayanların genelde başı açık olması)
(bkz: hayat kadınlarının tamamının başı açık olması)
(bkz: başı açık kadınla evlenmek caiz değildir)
(bkz: başı açık kızların ahlaktan bahsetmesi)
(bkz: başı açık bir kıza güvenebilmek)
(bkz: başı açık sevgiliyi anneyle tanıştırırken utanmak)
(bkz: kızını üniversiteye başı açık yollayan baba)
(bkz: karısını başı açık dışarı çıkaran erkek)
(bkz: başı açık şekilde dolaşıp göz zevkini bozmak)
(bkz: başı açık olduğu halde oruç tutan kadın)
(bkz: genelde başı açık kadınların tacize uğraması)

and the oscar goes to...

(bkz: başı açık kadınların yeri genelevlerdir)

(bkz: türbanlı ama bakire olmayan bekar kız)
(bkz: türbanlı ama kaşar)
(bkz: türbanlı anneden utanmak)
(bkz: başı kapalı hayat kadını)
(bkz: başı kapalı götü açık)
(bkz: başı kapalı kadının erkeklerle sarmaş dolaş olması)
(bkz: başı kapalı kıçı açıkta olan gençlik)
(bkz: başı kapalı kızın başı açık annesi)
(bkz: tesettür içine g string giyilmesi)
(bkz: tesettür takan kızın namusu)
(bkz: tesettürle barlara gidip soyunmak)
(bkz: tesettürlü bayanların külot kullanmaması)
(bkz: tesettürlü dul bayan için helal vibratör)

and the oscar...

(bkz: tesettüre saklanan orospuluk)

ve bunu bize siz erkekler yapıyorsunuz.
mini etek giyip parkta veren kız versus türban takıp parkta veren kız diye başlık açın hadi ve başlayın ana bacı gözetmeden başı açık, kapalı tüm ama tüm kadınlara hakarete. söz konusu iki kadın da bulunduğu topluluğu yüzde yüz yansıtmasa da alayına gidin!
bizi bize bıraksanız, örtünmek de açık gezmek de bizim tercihimiz olsa ve haklarımız eşit olsa biz zaten gül gibi geçinip giderdik.
türban bizim derdimiz madem, sadece kadınların dahil edildiği bir oylamayla çözüme kavuşturulmalıydı. ya da kürtaj ya da sezaryen ya da evlilik yaşı... eğitimimiz yetersiz, ekonomik özgürlüğümüz sıfıra yakın olmasına karşın en özgürlükçü, en demokratik, insana en yakışan çözümleri biz getirirdik.
nefret tohumları ekmekte ve kadın vücudu üzerinden siyaset yapmaktasınız. korkum şu ki yarattığınız kutuplaşma yüzünden çok geç kalmış olabiliriz.
artık biri türbanlı biri açık iki arkadaşı, iki akrabayı; mesela iki kardeşi, anne - kızı yolda birlikte yürürken göremeyebiliriz.
her aklı başında insan hurafelere düşman olur.zira akıl hurafenin düşmanıdır.
önemli olan ne giydiği değil, nasıl düşündükleridir insanların.
Yargılamayı bırakın artık. Kim nasıl giyinmek istiyorsa öyle giyinir.
Gerçek hayattaki düşmanlığın yansımasıdır. Türbanlı kimselerin , kendileri gibi olmayanların ahlaksız ve namussuz görmesinden kaynaklanan bir tepkidir.
türban kıyafet değildir. motto özgürlükse upuzun pardesü giymenize kimse karışmıyor zaten. o tuhaf şeyleri kafanıza takıp kimliğinizi gizlemeniz sadece sosyal hayatı sekteğe uğratır.
türlü türlü mantığımtırak gerekçeleri olan düşmanlıktır;
bazen yarın bizi de zorla kapatırlarsa yada şeriat gelirse mantıksızlığıdır. (kendine zarar gelmesin diye insanların özgürlüklerini kısıtlayıp, istemediği bir şekle sokmayı hak bilirler)

bazen türbanlı cahil olur mantığıdır. ( hatta bazıları abartıp türbanlıların sadece düşünmesini değil yaşamasını da garipser.)

(bkz: türbanlı şık giyinen kadın)
(bkz: türbanlı öpüşen sarılan kadın)
(bkz: türbanlı yemek yiyen yaşayan doğuran ölen kadın)
(bkz: türbanlı arkadaşım var anlaşabiliyoruz)

bazen örtünen kadınlara yazık, dini ailevi veya kültürel sebeplerden zorla kapatılıyorlar, onları zorla açarsak onlara iyilik olur mantıksızlığıdır.

bazen siyasi simgedir mantıksızlığıdır. ( asıl anlaşılmaz olan da sırf bu dalgadan senelerce siyaset yapan insanların gerekçesinin bu olmasıdır. )
(bkz: bıyıkta bir siyasi simge kimsenin umrunda değil)

bazen benim göz zevkimi bozuyor mantıksızlığıdır.

bazen biz saçı görünce tahrik mi oluyoruz sapık mıyız mantıksızlığıdır.

bazen kamusal alanda başörtüsü olmasın gerisine karışmam mantıksızlığıdır. ( en trajikomik olanı budur. kamu ne tanımını yap bana? sonra o tanıma sor, kamusal olmayan alan da neden örtsün başını kadın? )
(bkz: madem çok istiyorsun aile içinde örtün)

bazen türbanlı da öpüşüyor açılıyor tangasını gösteriyor konsere gidiyor hırsızlık yapıyor haberlerde görüyoruz mantıksızlığıdır.

benim rastladıklarım bunlar. bildiğim tek bir şey var ki türban kişilik hakkıdır. kadın özgürlüğüdür. hele bi erkeğin dini seçimi ne olursa olsun buna yorum yapma, zorla açtırma yada zorla kapatma hakkı yoktur. hiçbir müslüman erkek kafasını dolayıp sıcağın altında öyle gezmemiş dövülmemiş dışlanmamış istemezse dışardan farkedilmemiştir.

şuan bile çeşit çeşit desen desen nasıl istersen türbanlı başlıkları açılmaya devam ediyor.
( türban mı başörtüsü mü şal mı iğneli mi iğnesiz mi şekilli mi şekilsiz mi renkli mi renksiz mi dar mı bol mu? allasen yavrum başka derdin mi yok?)

insanlar güneşe yaklaşıyor, ilk kıvılcımı araştırıyor, her gün yeni bir şey üretiyor bazıları hala bu tarz benim kemal doğulu kıvamında.
Türbanlılara düşman değilim, baş örtüsüne de aşırı derecede sempatiğim. Fakat türbanlıların açık insanlara düşman olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bunu oturduğum yerden uydurmadım, türbanlı insanların geneli* çok soğuk bakışlarla etrafı süzüyorlar ve çok sert konuşuyorlar. Kendilerine uymayan şekilde giyinmiş bir insana resmen düşman gibi baktıklarını farkediyorum. Gözlerinizi ayırmadan ne oldu der gibi baktığınızda da gözlerini deviriyorlar sonra bakmaya devam ediyorlar... Baş örtüsü dendiğinde ilk akla gelen profil sempatik, tatlı teyzeler oluyor. Türban denildiğinde ilk akla gelen profil soğuk bakışlı, soğuk konuşmaları olan genç veya orta yaşta kadınlar geliyor.
türbanlıların yüzündendir.

siyasi malzeme olmayı baştan kabul ediyorsan. bir yalancı avradın derili çıplak erkek fantezilerine ilk sen karşı çıkmıyorsan, ülkede türban baskısını makul ediyorsan sana düşman olunur. bu kadar basit.
her iki taraf için de eleştiri ve düşmanlığı birbirinden ayırmanın vaktinin geldiğini gösteren durumdur.

öncelikle bir agnostik olarak söylüyorum ki türban takmak şapka takmak kadar doğal bir haktır ve engellenmeye çalışılması ve bu konuda genelleme yapılması yanlıştır.

fakat türban takmanın bir inanç biçimi oldugunu ve tartışılabilecek bir konu olmakla birlikte, bu inanca göre örtünmenin amacının; kadınları, meylettirici ve meyledici fiillerden uzak tutmak olduğunu kabul edersek, kapanan kadınların bu hükümleri uygulayabilmeleri ve allah katında samimiyetlerini gösterebilmeleri adına; kilo ile makyaj yapmak, parkta öpüşmek ve vücut hatlarını ortaya çıkaracak kıyafetler giymek gibi çelişkilerden uzak durmaları gerekmektedir.
Turbani sevmek nasil kadin ozgurluguyse sevmemek ve elestirebilmek de insan ozgurlugudur.

Hani sen her sikildiginda diyorsun ya ataturk'u elestiremiycek miyiz diye..

Ben de turban takmayi da mantigini da elestiririm.

Bu dusmanlik degil genel bir haktir. Benim elestirmemle herhalde koca dinin cokecek hali yok. Hakaret de etmiyorum.

Problem olmamali yani.

Ote yandan konu turban takmak olunca hepiniz liberal oluyorsunuz ama moderniteye sira geldi mi ahlaksizliktan bahsetmeye basliyorsunuz.

Olur mu? Olmaz.

Demek ki ortada samimiyetsizlik var.

Ve ne elimdir ki butun bu sahte demokratlik da turbanin ustunden yuruyor.
Sözlükte neyin düşmanlığı yok ki, dedi yazar adam.
güncel Önemli Başlıklar