bugün

nufus kütüğü trabzon'a kayıtlı olup muhtelif illerde yaşayıp sözlükte yazarlık yapan arkadaşlardır.

(bkz: buyrun benim)
(bkz: yoğun istek üzerine başlık açmak)
(bkz: aa bu benim lan)
özü sözü bir, mert, delikanlı insanların sözlükte yazar olan grubudur..

(bkz: sürmene)
(bkz: anket mafyası)
(bkz: maksat muhabbet)*
aynı zamanda yüzde 99 u trabzonspor taraftarıdır. (bkz: benim gibi)
(#718754)
polonya da doğdu
trabzon lu oldu
helal olsun sana
miroslaw szymek , miroslaw szymek
oooooo ooooooo.. * *
trabzon candır, canandır...
beni seç, beni seç.
a mı diyim b mi diyim c mi diyim d mi diyim e mi diyim bende diyim
trabzon şehri iyidir hoştur ama spor kısmını destekleyenlere sabırlar diliyorum şeklinde destek verilesi durumdur. hatta şu da eklenebilir "futboldan vazgecin ambleminizdeki gibi voleybol ile ugraşın, valla layn ..." da denebilir tabi.
(bkz: bende karamuradım)
eski adıyla papakudi, yeni adıyla mirmika... aslen ofludur ama halan daha bi ayrılamadığımız için şu trabzondan trabzonluyuz...
benim de dahil oldugum grup. çaglayanlıyım maçkaya gelmeden sagda.*
efendi insanlardır. kendimden biliyorum.
saadet teyzenizi de unutmayın evlatlarım. *
memleketlerine göre insanları kategorize etmek yanlış ama, trabzonlu olup bir tane de normal bir tanıdığım çıkmadı şimdiye kadar.

biri banyodayken ağzına su kaçınca, ciğerlerinin su dolduğunu zannediyordu.
biri kurtlu gibi bir saniye yerinde durmuyor, her hafta başka kızla sözleniyordu.
biri 17 yaşındayken 50 yaşındaki amca gibi davranıyordu.

velhasıl, genellemek doğru olmaz ama biri bana trabzonluyum dediğinde azcık tırsarım arkadaş.

az daha unutuyordum tanımı: sözlük yazarlığıyla iştigal edip, aynı zamanda trabzonlu olan kişiler.
laz değildirler, laz nüfus daha doğuda.
görkemli burun mimarisine sahip insanları barındıran yurt köşesi.

nur içinde yatsın babamın, nur içinde yatsın dedesi sürmene den bursa ya gelmiş. bektaş sülalesinden olduğu söylenir. lakin köklerimizle bağımız kopmuş. geriye babama kadar devam eden ihtişamlı burunlar kalmış yadigar. allahtan babamda kesildi bu genetik aktarım.
inantla laz oldukları söylenen ama laz olmayan, lazlar içersinde yaşadığı kuvvetle muhtemel insanlardır.*
Dünyanın birçok köşesinde rastlanma şansı fazla yüksek olan bir grup olan Trabzonluların sözlük bünyesindeki "de" halleri. * *
bir tanesi de benim. saygılar sevgiler...
benim, bir de ogün samast var trabzonlu, hey Allahım ya, aynı topraklardan neler yetiştiriyorsun.
bir ben miyim diye
baktım ki etrafıma
hepsi doğuştan dertli
benim gibi trabzonu olanlar
olup, sözlüğe yazanlar.

(bkz: lan ne bilim işte söyledik bi kere)