bugün

sözlükte sıkça rastlanan recep tayyip erdoğan düşmanlığının asıl nedenin ne olduğudur.

sözlükteki atesit, solcu ve ırkçı grupların fazlalığıyla açıklayabiliriz bu düşmanlığı. öncelikle bu kişilerin bünyesine cumhuriyet ve demokrasi kavramları henüz oturmamış. nutuk'tan etkilendikleri için etraflarında sıkça vatan haini arıyorlar. atatürk'ün anlattığına bakarsanız kendisi hariç herkes vatan hainidir. ben nutuk'ta övdüğü tek adama rastlamadım.

ateistler din ve toplum baskısından korkuyorlar. sanal alemde kendilerine yer edinmişler, nihat genç bunları yılanımsı solucanlar olarak tabir ediyor. ak parti muhafazakar olduğu için en büyük korkuları erdoğan. ırkçıların korkuları ise milletimizin birbiriyle kaynaşmasından olan çekinceleridir.

sonuç olarak türkiye'yi zengin ve ferah bir ülke yapan bu lidere karşı haksız olan bir düşmanlıktır. herkes kendisine çeki düzen verip elini vicdanına koysun.
engin firaset, derin ekonomi ve siyaset bilimi birikimi. ha kahvehane ağzıyla konuşmaya kalkarsak "camileri ahır yapan chp" "kendi yandaşlarını hakim yapan moğultay" "çalıyor ama çalışıyor" edebiyatından öteye gidemeyiz.
nihat genç'e sormak lazım gelir. bakalım erdoğan hakkında o ne diyor?..
http://inciswf.com/1304375737.swf
düşmanlık ile hatalı ifade edilmiş tepkiler bütünüdür.
her karşıt fikri her kendisi gibi olmayanı düşman gibi görenleri belli etmiştir. herkes senin taptığın gözünde büyüttüğün o bizim için bir nevi peygamber ona dokunmak bile ibadet dediğin insanı umursamak zorunda değil ama bunu bile algılamaktan acizsiniz, diyesim gelir. dedim bile hatta.
Sadece sözlükte değildir her yerdedir haklı bir düşüncedir. Ayrıca kimsenin görüşüne de karışılmayacağının öğrenilmesi gerekir. Bende müslümanım bende oruç tutuyorum bende namaz kılıyorum ayrıca benimde annem kapalı ama dini sömürdüğünü düşünüyorum daha ötesi var mı? Ayrıca aldığı vergilerle hatta veriginin bile vergisiyle vatandaşı sömüren kendi halkına yardımda bulunmayan van depreminde yeterli sayıda çadırı dahi gönderemeyen gidip allahın suriyesinde gelen 50 bin insana gözü gibi bakan ve o gözü gibi baktığı insanların türk bayrağını indirip kendi bayraklarını göndere çekmesi, isyan çıkarıp bize bakmıyorlar demesi (bkz: ne biçim müessese burası). Esada gelince kendi halkını uçaklarla bombalayan bir yönetim olabilir mi derken uludere' yi kutuplarda sanıp aynaya bakmamayan bir başbakanı öpüpte başımıza mı koyacaktık acaba?
deveye sormuşlar boynun neden eğri demişki nerem doğru. şimdi burda sayfa sayfa anlatılmış şeyleri tekrar mı yazalım. yazalım hadi bir kaç tane üşenmeyelim. oslo da pkk lılara yolladığı adamının ulan niye kaşınıyorsunuz biz zaten illerdeki milli eğitim tapu nüfus vs müdürlüklerini belediyelere devredeceğiz o belediye de siz değil misiniz zaten deyip kimseye sormadan kafasına göre vatan satması olabilir mi mesela?ve bu görüşmeleri yapan elemana sörvayvırdaki gibi dokunulmazlık bağışlaması? başbakanlığını yaptığı devletin yirmiye varan adı tc vilayeti kendisi pkk özerk bölgesi durumudaki topraklarda olup biteni her gün bir kaç vatan evladını şehit vermemizi rahat rahat karşılayıp taa myanmardaki müslümanların ölmesi üzerine hop oturup hop kalkması mı? suriyedeki insanların hakkını hukukunu düşünürken doğuda canı pahasına görev yapan insanları ateşte yaşatması? polisi daltonlar gibi hizaya dizdirip teşhis eden oğlanın babasının partisinin başkanı olması? daha sayayım mı bu sıcakta ama okumazsın ki. okusan bunları daha önce yazılanları anlasan açar mıydın bu başlığı.
pazarlamadaki altın kuraldır sebebi. beğenen 9, beğenmeyen 27 yerde söyler...
türkiye'nin gelişmesine yararı dokunan adama düşmanlık yapmaktaki mantıksızlığın ne olduğudur.
herhangi bir nedeni yoktur sanırım. biraz gören, biraz duyan anlıyordur..
(bkz: azıcık uyanık olmak)
(bkz: tayyip erdoğan küfür ediyor)
korkudur. nefretle beslenenler bu korkuyu içinde taşıyor ve ülke insanının sahip çıktığı bir lideri yok etmek istiyorlar. ama tutmayacak!
diktatörlerin dünyanın hiçbir yerinde sevilmemesi gibi basit bir nedenden dolayıdır.
Hazimsizliktir.
liselilerin çokluğundandır.
vatan hainlerinin bu ülkede sevilmemesinden kaynaklı düşmanlıktır.
Çünkü sikeni düşman ilan ederler.

(bkz: siken yaranir)
yandaş olmayan bir haber kanalı açınca anlaşılacak olan olay.
düşmanlık değil haksızlığın karşısında durmaktır. anlayamazsınız tabi, kendinizden pay biçersiniz.
sizden olmayanı düşman ilan etmek gibi bir beceriniz var çünkü.
sözlükte düşünebilen insanlar olduğundandır.
aklı, mantığı olanın düşünüp sorgulayabilen herkesin olmasından mütevellit olan olaydır bu düşmanlık efenim.
gözünün üstünde kaşı var amk. oldu mu? ondan sevmiyom.

tövbe yarabbi...
sözlükte değil, genel olarak sosyal medyada.

sebebi de basit, sokaklara inilse vatan haini olacaklar, darbeci olacaklar, belki de Erdoğan da kendi seçmenini sahaya indirecek ve iç savaş çıkacak.

bu yüzden sokakta muhalefet yapan kimse yok, herkes nefretini sosyal medyadan kusuyor.
çünkü tayyyip hem diplomasız hem de çaldıklarından dolayı kendi poposunu kurtarmak için uğraş verdiği için.

neyini kıskancam lan? ben almanya´da yaşıyorum, buranın fiyatları parası seninkinin 4 katı değerli olmasına rağmen daha ucuz...halbuki buradaki fiyatların oranın 4 katı olması lazım. öyle diil,türkiye´ den akrabalar geliyo, bu nası oluyo böyle diyolar...

batmışsın olm sen...

o kendini kurtardı tabii, ama seni götaltına iterek. hala sayıklıyosun reiz meiz diye...
güncel Önemli Başlıklar