bugün

Yakında yapacağımdır.
Ahlaki seviyemde fark edilir bir düşüş yaşıyorum ve günahlarınıza ortak oluyorum.

Ayranım, Mustafa ceceli şarkıları ve örgülerimle islam yeşili odamda mutluydum oysa ben..
kalıp mücadeleye devam etmek en iyi yoldur. toplasan islami yazan üç beş zevat var gerçi burada kemolar 90 kişiyle ülke kurtarıyor ama hayatın acı gerçekleri sanlda değil reelde sahneleniyor.
görsel
kardeşim üstüne alınma da ben de Müslümanım, ben de seni sevmiyorum.
bizsiz asla yapamazsın, bunu sen de biliyorsun...
sozluge girmediginde frank :

görsel
Frank'in kafasını bir hayli karıştıran fikirdir.

Bir yandan sözlük boş iş, olay gerçek hayatta şekilleniyor diyor, diğer yandan sözlükte mücadeleye devam diyor.

Yandaş olmasa bu ne yaman çelişki böyle derdim ama reisleri bunları öyle bir talim etti ki (bkz: yavaş dön reis ümmet yetişemiyor) aklı basmıyor işte...
Başka herkesi kendine cephe olarak görmekten.

Ona bakarsan ben sözlükde tekim inanç olarak.
inanç olarak Ateisti de müslümanı da amtaparı da, siyasi görüş olarak milliyetçisini de akplisini de kendime cephe olarak görmedim hiç.
Görüş ayrılıkları yaşayıp ben de birinin tam tersi bir şeyler yazıyorum da... kendime düşman bellemiyom.

Çünkü dışarı çıktığım reel hayat da aynı.
Göç mü ediim gezegenden mi atliiim.

Ama öte yandan tüm bu saydığım insan tiplerine karşı da kendime sövdürecek şeyler yazıp başlıklar da açmıyorum. Yiyeceğim küfürden laftan dolayı değil, kendime saygımdan ve yakışmayacağından.
hiç kimse siyasal islamcılar kadar dine zarar vermiyor. o nedenle böyle tiplerin sözlükten gitmesi kendileri adına islama yapılacak en büyük hizmettir.
Müslüman adam öğle okumuş karıya göre olmaz. ilimli bayan tercih eder. Burda müslüman balıkçı nadir görülür.
Bu bir Müslüman .
görsel
insanın kişisel tercihidir.
güncel Önemli Başlıklar