bugün

kayısı yollamalarını umduğum yazar grubu.
Her zaman zulalarında bi kutu kayısı bulunduran hocalara dansımanlara grektiğinde rüsvet olrak verilen ,arkdaslara ikram olarak sunan anadolunun güzel sehrinden gelen insan grubu.Yalnız takımımız 2.lige düşmüştür hakemlere ve federasyona tırla kayısı yollanarak yine 1.lig kapısnı acılacaktır.bir mlatya turkusu ile girinin sonuna geliyoruz

bir köynek diktirdim kolu düğmeli
herkes kaderine boyun eğmeli
deli gönlüm çirkine bel bağlama
sevdiğin yar malatya'yı değmeli
umumiyetle, plakaları gibi kendileri de dört dörtlük olan insanlar grubu. (bkz: 44)
yakIn zamanda uludag sözlük'e dahiL oLmam iLe birLikte dahiL oLduğum grup.
sözlükteki kofiklerdir aynı zamanda.
benimde iclerine yeni katildigim guruptur.
eksik olmasınlar.
sevdiğim saydığım hemşerilerimin grubudur.
(bkz: biz buralarda yabancilari sevmeyiz)
tanım:sözlükteki malatyalılardır.

küçük tanım:sözlükte buna benzer 80 başlığın daha açılmasına sebep olacak başlıktır.

tanıtım:malatyalıyım.
bu başlığı görünce üzüldüm açıkçası. sözlükte ki x liler gibi başlıkların sözlüğü ileriye götürmeyeceğini söyleyenlerdendim. ha şimdi diyebilirsiniz sen neden yazdın bu başlığa diye. elimden gelse silerim ama açmış bizimkiler bir başlık yapacak bir şey yok.
uzun zaman sonra gelenentry. (bkz: ben)
sabah kahvaltısını kayısı aromalı meyve suyu ve kayısı reçeli ile yapan, öğleleri yemekten sonra dalından yeni toplanmış kayısı ile şekerleme yapan, akşam menüsünde ise tercihen kayısı hoşafı tüketen sözlük yazarıdır.
(bkz: hello malatya)
birde ben.

edit: hazeyince nareleşin.
(bkz: hazeynce)
sanırım sözlükteki en kosmopolit insan güruhudur.

alevi, sünni, solcu, muhafazakar, liberal, ulusalcı, laik, şeriatçı, milliyetçi vs vs vs.
gönülleri coşturan ay ve güneşi görmüş yazarlardır. *
sözlükteki hemşerilerim.
toplaşmalıdır.

(bkz: ben) anne tarafından.
her iki taraftan ben. bir gün toplanıp kayısı yemek gerek.
(bkz: ben) anne tarafından efendim.
Baba ve anne tarafından dolayı Malatyalıyım. Malatya' nın Arapgirindenim. Bu gruba dahil olmak kimseye nasip olmaz heleki mal mısın malatyalı mısın sorusuna karşılaşan bir malatyalı kadar kimse şanslı olamaz. Malatyamı bilen bilir kürtlerde Türklerde Orada kardeş gibi Yaşar batıda yaşanılan olaylar yaşanmaz.
malatyalı değil de darendeliyim diyenlerdenim.
benimdir efendim. gerçi malatyayı pek bilmem. darendeliyim desem daha doğru.
Çok gereklidirler ya..