bugün

islamiyet düşmanları ile aynı çizgide yarışanlardır. maalesef sözlükte çoğunluktur. ama ne mutlu türkiye'de azınlıktırlar.
sözlükte de olsa öyle bir insana* tepkilerini dile getirdikleri için tebrik edilesi insanlardır.
(bkz: joel barish)
aptaldır salaktır maldır ... tarzındaki genellemelerin yanlış olduğu düşmanlardır.
kimsenin kimseyi sevme gibi bir zorunluluğu olmadığı bir ortamda bunlara hakaret etmek yanlıştır.
bende pokimamı sevmiyorum pokimamı sevmeyen şöle şöledir tarzında bir genelleme yapmam yanlıştır.
sevmemek demek illaki hakaret edip eşşeğin götüne sokup çıkarmak değildir tabikide. saygı çerçevesi içinde nedenini sunabilir. sevmeyenlerden biride benim ama bu ona hakaret etme hakkı vermiyor elime. sevmememin sebebide samimiyetsiz bulmamdır.
gururla; (bkz: haymatlos)

Tanım: ülkesinin islam cumhuriyeti haline getirilmesine,
rejim düşmanlığına,
medeniyetler buluşması adı altında parsel parsel satılmasına,
amerikan köleliğine,
gericiliğe,
gerizekalılığa,
taassuba,
neyi muhafaza ettiği belli olmayan muhafazakarlığa,
dinin siyaseti geçtim ticarete alet edilmesine,
her türkün cemaatci haline getirilmesi fikrine

itiraz eden ve bu oluşumun başını çeken kerameti kendinden menkul bir amerikan kuklasına haklı nefret besleyen uludağ sözlük yazarlarıdır.

edit: ben neye kime düşman olduğumu açıkça söyleyebiliyorum.

sizin Laik cumhuriyete, atatürk'e ve onun ilkelerine düşman olduğunuzu söylemeye götünüz yetiyor mu?
bölücülere, din sömürücülerine, sahtekarlara da düşman insanlardır.

(bkz: fethullah gülen kim lan)
koyun olmayı reddeden, kafası çalışan insanlardır.
gülen'e düşman olunca islamiyet'e düşman olmuş sayılan insanlardır.
(bkz: bu başlığın 3 entrysi)
düzeltme: 2. entry olmuş
içlerinden biri de benimdir.
insanların kendisinden farklı görüşteki kitapları okumalı. neye karşı olduğunu bilmek gerekiyor.
ben de okuyorum ve kesinlikle desteklemiyorum.
uzun uzun yazmıycam burada var zaten.(#5432492)
- bir timsah'ın göz yaşlarına kanmayacak kadar donanımlı olanlardır.
minareye çıksalar
otursalar alemin
bir ucuna feto bir ucuna harun
inleseler zevk alarak allah diye

deseler evrim yok
adem var havva var
kul var köle var hatta motorlar var .
kadınlar tarladır sürsürebildiğin kadar .

ulan senle ne düşman olacağım aramızda muhabbet mi var.
aynı zamanda sözlükteki islam düşmanlarıdırlar. bir de ben müslümanım ama onun yaptıkları yanliş yalanını uydururlar. bakın hepsine hiçbiri imanını eyleme dönüştürmez, bir işe yaramazlar. "onlara sorsanız allah'ı kabul ettik derler ama bir boka da yaramazlar"
(bkz: beni de yaz)
Dünya siyasetinden çok, siyasi takıntılarla oyalanan düşmanlardır. Bu yüzden fethullah gülen olgusunu ve benzerlerini yaratan, kullanan odakları pas geçenlerdir. Afyon tacirleriyle değil afyonla savaşanlardır.
azıcık aklı oloan insan tapmaz zaten o insancığa. resmen beynini yıkıyor insanların, Allah'tan başkasına tapılmaz bilmiyor musunuz siz, neden öyle gereksiz birini ilahlaştırıyorsunuz anlamıyorum.
ben de o düşmanlardan biriyim, atatürk düşmanı olmaktansa, laiklik karşıtı olmaktansa, dini kendi çıkarlarına alet eden insanların müritlerinden olmaktansa, o adamın düşmanıyım.
tanım: beyni olan insandır, dinini hiçbir şeye alet etmeyen insandır, kimin kendisinin beynini yıkamaya çalışacağını iyi bilen insandır, insandır...
din ile ilgili çok mu merak ediyorsun? senin benim gibi bi kulun kitabını okuyacağına aç kur'an-ı kerim'i oku be kardeşim...
bu hızla ve yöntemle devam ederlerse fethullah gülen'in yakında humeyni gibi geleceğini idrak edemeyenlerdir.
(bkz: fettullah gülen kim)
(bkz: sözlükteki fethullah gülen yandaşları)
(bkz: fethullah gülen/@jackskellington)

buradan çok çok daha fazla seviyor olduğum kendi bokuma selam göndermek istiyorum.
zaman pazar'da ekrem dumanlı'nın kö$esine malzeme olmaya muhtemeldir.
çok yanlış yapmaktadırlar. bi kere adam bereketli gittiği yerde kuraklık kalmıyor. mübarek az daha ağlarsa küresel su kıtlığı ortadan kalkacak.
tabi ki (bkz: defna)
fethullah gülen düşmanlığının din düşmanlıgı olarak lanse edildigi bir sözlük burası ey yazar milleti. peh peh peh!
efendim, gübre kokan düşünceleri ile bir müridi şöyle buyurmuş. "islam düşmanları ile aynı çizgidediler" diye! hay ben sizin beyninizin içine cumşot yapayım e mi? allah'ın kafirleri! fethullah gülen denen putu bu kadar baştacı ederseniz olacağı buydu. bu tıpkı "tayyip'e kızmak allah kızmakla eşdeğerdir" kavlinde bir şey olmuş. bu cemaatin kökü ve bu puta tapan ahmaklar bu ülkeden kazınmadıkça ne biz türkler'e ne de bu topraklar üzerinde yaşanan islam'a rahat vardır. bu böyle biline! aha ben de bu gübre kokan kefere mürid aforizmasına karşı şunları diyorum: "abd'de yaşayan çakma dinin çakma peygamberine inanan her kimse haçlı zihneti ile aynı kulvarda omuz omuza yol alıyordur".
(bkz: lanet olsun içimdeki insan sevgisine)
(bkz: türkçe olimpiyatları)nı gururla izlediği halde ordaki çocukların eğitim gördüğü (bkz: türk okulları)nın fethullah gülen ve cemaatinin tarafından yaptırıldığından bihaber insan.**