bugün

sözlükte ateistlerin geri zekalı düşüncesiz veya zeka özürlü olarak adlandırılması ile ateistlerin savunmaya geçmesi olayının doğurduğu olgudur. * Sadece birkaç * cevap arayan kişilerinde ateist olarak adlandırıldığı sözlükte olası bir durumdur.
aslında sadece sözlük ile kısıtlamak doğru olmaz bu durumu. türkiye genelinde her yerde dini baskı yoğun olduğundan ve baskıcı bir toplumda bu tür düşüncelere katlanılması beklenemez. daha doğrusu farklı görüşlere ve düşüncelere olgun davranıp tahammül etme gibi bir durum söz konusu olmadığından bu düşmanlık doğal gibi oluyor ülkemizde maalesef.
sözlükteki islam düşmanlığına bir tepkidir. tepkiyi görüp etkiyi görmemek de körlüktür. saçmalamayalım lütfen...
islami terörün sanal ortamlardaki bir uzantısıdır.
fikirleri sizden farklı olan kişilere eziyet etmek müslümanlığa girer miydi? Yada başka insanlara kötü davranmak veya ezmek ? Sadece gerçeği bulmak isteyen insanlara farklı bir yaşam formu gibi bakılmasından rahatsız oluyoruz. *
bir çok nedeni vardır bu düşmalığın en önemlisi; islama ve milletine bağlı bir ülkede yaşıyoruz, söylemlere dikkat edilse hiçbir zaman olmayacak düşmanlıktır.

türkiye'de ki ateistlerin sadece islama düşman olması
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak
bu ülkenin çoğunluğu müslüman.
siz bu insanların kutsallarıyla dalga geçmeye çalışırsanız,başınıza gelecek(düşmanlık vs.) şeylere de hazırsınız demektir.
sözlükteki agnostik düşmanlığından daha şiddetlidir.

klavyeye salyaları dökülür bu düşmanlığı inkar etmek için cevap vermeye çalışırken.

düşmanlığa mazeret olarak kıssasa kısas derler ki bu bana dünyanın en vahşi rejimini hatırlatıyor.
''ey peygamber, kafirlere ve münafıklara karşı cihad et.
onlara karşı sert davran.
onların varacakları yer cehennemdir.
o ne kötü bir varış yeridir.''

(tevbe/9)

dini özünde nasıl bir tahammülsüzlük ve çağ dışı bir düşünce olduğu ortadadır. hani nerede o herkese eşit duran, herkesi seven , kucaklayan din ?
sancağını taşımaktan gurur duyduğum eylem. *
sebebinin biri budur: kuranı kerim den 3 ayet okuyup önünü ve arkasını okumamak nasıl bir araştırmak isteyen bünyeye yakışır hayret! artar tabi düşmalık
sözlükte her düşüncenin, inancın, davranışın, otun, bokun düşmanlığı vardır. ve kimi zaman yazarlar düşmanlıklarını öyle edepsizce dile vururlar ki içlerindeki pisliği açtıkları başlıklarla sol framee bırakıverirler. inandığın değerlere aşağılıkça küfredilmesi çileden çıkarır insanı. bireyin kendisine yapılan hakaretse daha az acıtır belki daha az aşağılıktır. inançsızlığın düşmanlığı da bizzat bireye duyulan düşmanlıktır. kutsalına hakaret, edepsiz yakıştırmalar yoktur. sanadır bütün hakaretler, aşağılamalar. mahallede birbirilerine küfreden çocuklar mesela; küfürleşirler biri birin s.ker, öbürü diğerine sıçar, diğeri berikine... ama biri diğerinin anasına küfrederse iş değişir 'sensin olum o' demez 'kötü söz sahibinindir' de demez. anneye küfredilmiştir, işler değişir. anne kutsaldır. tıpkı bunun gibi işte. işler kutsala, taptığına, sevdiğine gelince değişir. bireye yapılan hakaret doğrudur demiyorum ama bireye olan düşmanlık bunlardan çok sonra gelmelidir. ve sözlükte kutsala saygı yokken; sonra için henüz erkendir.

tanım: var olandır.
zora geldimi senben benden önce selavat getirecek megalomanların görün beni hesabı takılan kişilerdir ve onlara olan düşmanlıktır ki paranoyaklardır daha düşmanları çıkmamıştır..
eğer sözlükte böyle bir düşmanlık oluştuysa birden kendiliğinden oluşmamıştır açılan saçma sapan peygamberlere ve Allaha hakaret edilen başlıklar yüzünden oluşmuştur.
(bkz: netçeniz bana kötüler)
islam hoşgörü dinidir palavrasına cuk diye oturan düşmanlıktır.
tepkinin etkiden büyük olduğu durum.
tamamen kişisel bir tespitimdir. şuna dikkat ettim ki ateist yazarların hafif tahrik kokan başlık ya da entrylerine bazen hakaret bazen de ironi şeklinde ayar ya da karşılık veren yazarların kişisel bilgilerini incelediğimizde aynı şekilde şeriat yanlısı başlık ve entrylere de aynı olumsuz tepkiyi verdiklerini gözlemledim. bu onların tamamen bir orta yolcu olduğunu mu gösterir yoksa kendi düşüncesi hariç her düşünceye saldıran tipler olduğunu mu gösterir yoksa da ortamdaki hakim görüş neyse ortama yalakalanmak için şovmen yazı yazan, entryim artılansın diye tamamen ortama ayak uydurmuş gereksiz insanlar olduğunu mu gösterir bu da sizin takdirinize kalmıştır.
aptallardan başka hiç kimse,
araştırma ve felsefe sonucu ateist olan bir insana daha az güven göstermeye kalkmaz: ona düşman olmaz.
dine bağlılık ve sofuluk konusunda gösteriş yapan bir insanla karşılaşınca da,
bu bağnaz adam beni kandırabilir diye, ona kin beslemez.
"ben gerizekalıyım" demenin 101 yolundan birisi.

(bu entry ateistliğe değil bahsedilen düşmanlığa karşı yazılmıştır. hani okuyunca 2 tarafa da çekebiliyormuşuz, ilginç oldu)
(bkz: sözlükteki islam düşmanlığı)
(bkz: sözlükteki atatürk düşmanlığı)
(bkz: sözlükteki kürt düşmanlığı)
(bkz: sözlükteki ermeni düşmanlığı)

american history x filminden bir alıntı yapmak istiyorum: hate is baggage.
(bkz: sözlükteki ateist fütursuzluğu)
tamamen gerizekalılıktır. insanların düşüncelerine saygılı olunmak gerekir.
genelde ateistlerin terbiyesiz tavırlarından kaynaklanan düşmanlıktır. elbette kendini bilmez, her ateisti mal, boş ve gereksiz tipler olarak tanımlayan çakma müslümanlar da var onları ayrı bir yere koyuyorum ancak bu işin bokunu çıkaran kesim ne yazık ki saygısız ateistler. bak ateist te demiyorum saygısız ateist diyorum. tekrar tekrar söyledim. benim inandığım şeye inanmayabilirsiniz ki bu çok normal. tanrı , inanç vb bilimle kanıtlanabilecek şeyler değildir. bu yüzden ne ben ulan haksızsınız derim ne de siz bana bunu diyebilirsiniz. o yüzden bana kalırsa bırakın insanların inancına laf atmayı. bırakın insanların ibadetlerine eğilip kalkmak demeyi, tüm gün burger'da hamburgerleri götürürken " kurban cinayet yea" demeyi. bu saygısızlıktır. hem de bu dine gönülden bağlı olan insanlara terbiyesizliktir. bu işin pimini biri çektiyse o da sözlükteki saygısız ateistlerdir.
kendini ateist diye isimlendirenlerin islam dusmanliginin yaninda yoktur oyle birsey... saldirana cevap niteligi tasir muslumanlardaki...
ateistsen ateistsin ama neden sadece islam dusmanligi?