bugün

sözlük içerisinde makara, küfür, eleştiri içerikli paylaşımların tavan yaparken insanların tüm yaşamı boyunca işine yarayacak bilgi içerikli paylaşımların rağbet görmemesi durumudur.

örn: her gün karşımıza çıkan sağ sol kavramını ben etrafımda ki insanlara arada soruyorum ve hepsi sağcıyım solcuyum demelerine rağmen neyin peşinden gittiklerini açıklayamıyorlar. sağ sol nedir açıklayamıyorlar. bu büyük bir eksiktir ve daha nicesi. bu sözleri sarfetmemdeki amacı saptırmaya çalışan elbet olacaktır ama buradan tüm yazar arkadaşlarıma sesleniyorum. bu şekilde bilinmesi mutlak gereken fakat azınlık kesimin bildiği şeyler varsa insanları oraya yönlendirmeleridir.
belki bu çabalarımın hiç bir faydası olmayabilir ama; safımız belli olsun, iyilik yap denize at.
antalyada ki halamlara selamlar.

mesela (bkz: sağ sol kavramını ne kadar biliyoruz)

edit: saniyesinde eksileyen şahsiyet! derdin ne? oku da istersen şikayet et ama oku madem eksileyeceksen, saygısız.
kısır döngüdür. sözlüğü sözlük olarak kullanmak yerine regl takvimi gibi tutan yazarlar var oldukça bu böyle sürecektir. adam ishal olduğunu yazmış daha ötesi var mı? öğretmen olupta leblebi yemen gerektiğini bilmiyorsan daha ne edelim gelip tıpa mı takalım?
insanların buraya bir şeyler öğrenmek yerine makara kukara yapmaya geldiğine işarettir.

açıkçası ben de bir şeyler öğrenmeye gelmiyorum buraya, şimdi yalan yok. ama bizim insanımız genelde her şeyi herkesten iyi bilir. misal evrim teorisi mi, biyoloji profesöründen daha bilgilidir o konuda:

"yaa bırak hocam yaa, zaten darwin de maymun kılıklıymış! bırak, bizi mi yiyiyorsun? yok mu güzel bir kadro üniversitede bizlik? şöyle az çalışılan, çok yatılan, güzel maaşlı?"

türk insanı bilgiye önem vermez, ilişkilere, özellikle de çıkar ilişkilerine bakar. çıkarı yoksa o biyoloji profesörünün ağzına diplomasını sokar, acımaz.
güncel Önemli Başlıklar