bugün

ilk başta bir hevestir. ilk entryler en değerli entrylerdir sozluk yazarlarının. ama sonra, aslında hiç bir anlam ifade etmediğini, 2-3 sözlük yazarının okuyup, bir marifetmiş gibi oyladığı bir kaç dizeden ibaret olan skimsonik entryler oldugunu anlarsınız.

ilk zamanlarda karmaların önemi buyuktur. karmanında bır bok olmadıgı da zamanla anlaşılır. başka mecralar aranıri, rahatça kufur edılebılen. onlarında boku çıktıgında tekrar sozluge donulur. ama eskı tad hıçbır zaman alınmaz. kımsenın sızı okumadıgını farkedesiniz. inbox kutunuzda bir kaç onemsiz mesaj durmaktadır. olan biteni ise açıp okumassınız bile.

ve bir gun guzel bir kafayla oturursanız pc başına. bunları yazmak gelir içinizden. herkese kufretmek gelir. sozluk kurucusuna kadar. ama bazıları edemez içlerine atar. bazıları ise eder. hepinize kufrediyorum içimden şu an. bunu okuyan herkese. ister alının ister alınmayın. ben bunu goze aldım çaylak olmayıda. belkı çaylak olursam o ilk günlerdeki heycanımı yakalarım tekrar .yada tekrar küfrü basarım. burdan kovulana kadar.
(bkz: sözlük yazarı olmak)
(bkz: ya da)
(bkz: Başlık silindiği için entry niz siliniyor)
(bkz: o da güzel)
veya olamamak işte bütün mesele bu.
(bkz: çaylak olmak)
(bkz: nedir ki)
(bkz: fucker fuckara uçuştan önce iyi yolculuklar diler)
biraz akliselim olmayı, mantıklı entyler girip mantıklı başlıklar açmayı, hakaret etmemeyi ama görüşünü savunabilmeyi, en önemlisi de seviyeyi korumayı gerektiren hededir.

herkes bu kriterlere uyuyo mu, en azından seviye korumaya, işte orda soru işaretleri devreye girer.
balık tutmak gibidir.sürekli beklersin konu açılsa da espri yapsam diye.
en çok satan gazetede yazan köşe yazarı edasıyla, parmakların klavyeyi okşaya okşaya, arada bir çeneni tutup şöyle bir sıvazlayarak... uff çok karizmatik bişey. en asosyal, en silik, en sikik insana bile kendini pek bi karizmatik hissettirir sözlük yazarlığı. böyle de ilginç bişey.
sözlükte yazar olmak oldukça kolaydır, zor olan adam gibi adam olmaktır.
sözlüğüne göre değişken bir durumdur. (bkz: anladınız siz onu)
(bkz: yazarların harıl harıl entry girme sebebi/#10232183)
dışarıdan bakanlar için devasa bir şeymiş gibi ''voaavvvvv'' gibi tepkiler verilebilen bir şey olsa da, gayet sıradan bir şeydir.

ayrıca;

önemli olan yazar olmak değil yazan olmaktır.
ara sıra bakıp zaman geçirmektir.
Sözlükte yazar olmak disko kralında sayılıp sevilmek,
nihat doğan karşısında "Zilboş" olarak adledilmektir.
Sözlükte yazar olmak adnan oktarın hakkında girdiğiniz entryleri okuması demektir.
Uludağ sözlükte yazar olmak acun ılıcalının sizi ekşidekilerden daha çok sevdiğini bilmektir.
öyle önemli bi' şey değildir. yazarsın, okursun.
kurguladığın kavramlar insanlar tarafından kendi düşünceleriyle iyi ve eksi olarak oylanır.
sevinirsin, kızarsın. aslında hiç takmazsın.
yine yazarsın. okuduğun kadar yazmaya kimi zaman gücün yetmesede, her güne sadece sana özel bi' cümle bırakmak istersin.
sonra gelişmelerde bi' mesaj okursun, şu yazarı bu sebeple kaybettik.
bakarsın herkes bi' şeyler yazar ama sen sadece okumakla yetinirsin.
kim bilir; belki mesaj senin içindir.
ya da olmamak.
deşarj olma sebebidir.
cahil üniversite kızlarını etkilemenin yollarından birisidir.
güzel vakit geçirmeye sebeptir.
maymun değilsen bunu kanıtlayabileceğin düşüncelerini yazabilmendir.
insanın özgür olduüu ortamlardan biridir sözlük. o yüzden yazar olmanın değerini bilmek lazım.
O Bir Amaç, o bir heves, o bir istek, o bir hırs.
don gibidir, bazılarının götüne büyük gelir, bazılarının götünde durmaz bile. alışkanlık meselesi.
götünde don durmadığı için bazı yazarımsılar teşhirci olur, sözlükte anketimsi başlıklar altında teşhir eder donsuz götlerini.
bazen sinirinizi bozar. normal çevrede ki insanlar yetmiyormuş gibi bir de buradakilerle uğraşırsınız. illa sizden hep bir beklentileri bir çıkarları vardır. dersiniz şuraya geleyim kafamı dağıtayım biraz diye kafanız daha beter olur.
ya girdiğiniz entryden problem çıkarır ya da sizinle tartışmaya kalkıp sataşırlar nickaltınıza oraya buraya. arkadaş olursunuz bir kaç kişiyle değer verirsiniz sonra en ufacık saçma bir şeyde gelir sinirinizi bozarlar. ya bu nedir valla bıktım benimle sadece ben olduğum için benden çıkarsızca arkadaşlık uman cinsiyetime, ırkıma, rengime, boyuma, posuma, kiloma takmayan insanlar varsa bundan sonra onlar muhattap olsun. değer verdikçe insanlara hep suistimal ediyorlar herkes yerini yurdunu bilmeli herkesin bir sınırı vardır aşmayın şu sınırı cidden sıkıldım artık şu ortamdan. iyice chat sitesine döndü ortam kimse yazdığın bir entry hakkında yorum yapmıyor. yazılanlar önemli değil çünkü cinsiyet önemli. bazı kişilerce tabi bu yinede herkesi içine almıyorum ciddiyetle sözlükte beyefendice hanım hanımcık takılan yazarlarda var ama ne yazık ki çoğunun amacı özellikle kadınsanız sizinle ilişki kurmak. yani bildiğiniz sözlüğün ortamı bu sözlükte yazar olmak bu başka bir şey de değil ona göre gelin gelicekseniz yani.