bugün

ya vakit yoktur ya da çaylaksınızdır. çaylaklık komple kalkmalı. ya direkt silik atacaksın ya da en fazla 3 gün ceza vereceksin. uludağın ekşiye göre tercih edilme sebebi herkesin chp üyesi gibi olmaması ve kolay yazarlıktır. sen kolay yazarlığı kaldırırsan insanlar başka mecralara yönelecektir ister istemez. ekşide de tek seslilik sürdükçe asla bilgi kaynağı olamayacaktır.
"ben her şeye yazmam, şuna bak mal mal başlıklar açıyorlar.." gibi düşünülerek yapılan, yani yapılmayandır.
birde jet hızıyla silik olmak vardır ki bu daha fenadır.
Bir sebebi vardır elbet. Blogçuluğun giderek sözlüklerin üstünü gölgelemeye başladığı bir zamandayız. Hatta artık sözlüğü ayakta tutmak için format dışı birçok işe girişilmekte. Bu yüzden sözlükte artık yazılamamaktadır, çünkü yazılacak düzgün şeyler bulmakta zorlanılmaktadır.
yazacak konu bulamamaktan gelir.
" tıkanma" evresinde olabilirsiniz.
an itibariyle bulunduğum dumurdur. garip birşeymiş bu. aşırı ses kısıklığı gibi birşey.
okur olmaktan kaynaklanan durumdur.
entry'leri okumaktan ve oylamaktan firsat olmaz bazen. oy derken arti butonuna tiklamaktan bahsediyorum, yanlis olmasin *
milyon tane klon varken, eli azıcık kalem tutan, az buçuk bilgisayar kullanabilen, istekli bünyenin asla karşılaşmayacağı durum.
çaylaklık dışında ilham perilerinin sizden uçup gitmesidir. mesela aşık olduğunuz halde yazamayabilirsiniz. neden? aslında insan aşık olduğunda daha çok yazar ilham hep gelir hiç gitmez. yok işte öyle olmuyor. okuyorsun entryleri ama ben de şöyle düşünüyorum diye yazamıyorsun.
allahsız sözlük kurtar beni bu dertten.
not: yazar bu entrysinde de yazma yeteneğini nasıl kaybettiğini göstermiştir.
-nooldu oğlum aldılar mı sözlüğe?
+yok be anne nerdeee. *
-üzülme koçum benim, dolma yaptım acıktın mı?
+anammm, çilekeş anammm, beni bi sen anlıyon şu fani dünyada * *. eeeeeyyyy ulu sözlük, sözüm sana, bi gün kendi sözlüğümü açacam, vuyucam kıybacı vuyucam kıybacı ulan.
o sözlüğün bünyesinde kayıtlı bir yazar olmamak, kayıtlı yazar olup silik ya da çaylak yazar kategorisinde olmak gibi sebepler sonucunda oluşmuş kavram..

not: çaylak yazarlık olayı, kısmen yazarlık olduğu için bu kategoriye dahil edilmiştir..
sözlükte yazamamak için şartların olgunlaşmış halidir..

misal olarak:

(bkz: yazar olmamak)

(bkz: çaylak olmak)

(bkz: silik olmak)

(bkz: klavyenin bozuk olması)

(bkz: bilgisayarın bozuk olması)