bugün

normal hayatta bu tür konularla pek ilgilenmezler ama sözlük gibi mecralarda akıllarına birden böyle konular geliverir nedense.
iyi aile çocuğu görünümü bırakmak isteyen çaylak kişi .
yapmadıkları zamanda ''umurunda değil kimsenin'' diye düşündüren kişilerdir.

öncelikle burda kendimden bahsedip, kendimi savunmaya çalışmıyorum. hiç bi zaman böyle yerlerde bu tarz muhabbetler yapmadım.
konuya dönecek olursak :

ne yapsınlar ? onlarca şehit verirken ülkemiz, sözlükte bu muhabbetler yapmayayım klavye başından millet mi kurtaracağım diye mi düşünecekler ?
ülkede , siyasette önemli gelişmeler olunca sözlüğe yazmayayım burdan vatan mı kurtaracağım deyip düşündüklerini , bildiklerini yazmasınlar mı?
düşüncelerini savunmasınlar mı ?

fazla ileriye gidenler, milletin değerlerine, dinine laf atanlar var. rahatsızız tabii ki bunlardan ama kalkıpta sözlükten vatan mı kurtaracaksın, klavye delikanlılığı yapmayın demek en yanlış davranıştır bana göre. insanlar bir şeyler anlatmak istiyor, düşüncelerini paylaşmak istiyor. illa televizyona çıkıp ne bileyim yürüyüş falan mı yapması gerekiyor bunları söylemek için. doğru söyleyen var, yanlış söyleyen, yanlış bir biçimde bildiklerini anlatanlar var ama en önemlisi bu kişiler bir şeyler anlatmaya çalışıyor , tepkisi göstermeye çalışıyor. bunu dikkate almak lazım.