bugün

uludağ sözlük'ün aktif yazarlarının üçte biri maalesef böyledir. eskiden bazı başlıklar arada absürt gelirdi şimdi absürt başlıkların arasında güzel başlık bulmak zor. buralar eskiden ormanıdı, tarlaydı...
(bkz: the hbbia rises)
(bkz: reis)
(bkz: kral)
yazarın gözündeki "yazarlık" kavramının değerini gösteren durum.

(bkz: sözüm kendimden dışarı)
evet efendim...

sözlük adı verilen sanal platformlarda yazarların ve okuyucuların huzurunu kaçıran bazı kimseler var. bildiklerinin tersini savunma ayağına, ironi formasını üstüne geçirip ayak çeken, dikkat çekme çabalarına giren ve bunu bazı acemi sözlük yazarları sayesinde ulaşan, gerçek hayatlarındaki silikliği ancak ve ancak bu şekilde atabilen kişiler vardır. bu kişilere sanal ortamda troll adı veriliyor bildiğiniz gibi.

eğer kendinize daha ne kadar alçalabilirim diye sorarsanız bir gün bu sanal platform aklınıza gelmeli. o platformda da yazan bu kişiler gelmeli. çünkü bir insan kendine bu kadar küfür yemeye, bu kadar alçaklaşabilmeye, bu kadar yozlaşıp bu kadar iğrençleşebilmeye trollük kisvesi adı altında ulaşabilir. işte bu alçak kişilere prim vermemeli, huzurumuzu kaçırmamalı, başlıklarına entry girmemeli, onlara istedikleri primi vermemeli, uyanık davranmalıyız.

şahsen ben hiçbir troll başlığına entry girmiyor, hiçbir provoke edici başlığa yazmıyor ve bu şekilde o kişiliksiz varlıklara istedikleri primi vermiyorum. bunları çoğaltır ve bu kişileri sözlükten s.ktir edersek rahat rahat yazar, okur ve okuyuculara karşı ayıp etmiş olmayız.