bugün

Neresinden bakarsan bak skandaldır.
Az evvel gördüm "gece rengi" nickli eski bir yazarın hesabı canlandırılmış, farklı bir nickle yazılıyor o hesaptan.
Birkaç gün önce de profesyonel kamikaze pilotu nickli yazarın eski silinmiş hesabı canlandırılmış farklı bir kişi tarafından kullanılıyordu.
Bu ne demek?
Bu şu demek, burada yazarların özlük haklarının bir önemi yok demek.
"Istersek hesabınızı siler başka birisine devrederiz demek."
Lakin bu durumda da eski hesap sahiplerinin hukuki anlamda yaptırım hakları mevcut.
Yani eski hesapları satarken o hesabın sahibinin taşaklı biri çıkıp sizden kan alabileceği gerçeğini göz ardı etmeyin...
"sözlükte silik hesapların canlanıp satılması" gerçekse, ki neden boşa yazılsın;
soykütük' te dedemin dedesinin dedesinin hala yaşıyor olması gibi,
heyecenlandıran ve gözyaşlarına boğan durumdur.
sonuçta dedem gelip 2019 da oy kullanacak.

zeki müren' de bizi görecek mi ? diyen yurdum insanı gibi soralım ?

zall' da sözlüğün altını oyan bu hafriyatı görecek mi?
sözlüğe olmayan güvenin daha da sarsılmasına sebep olmuştur.

şimdi kafam atsa hesabı silip gidemiycem gözüm arkada kalacak. eğer ki benim de başıma gelirse işin peşini bırakmayacağımı şimdiden belirtmek isterim.
Ben bu zall'ı döverim.
sanırım arkadaşlar konuya vakıf olamadı.
konuya tek hs. olarak bakmayın.
haklısınız. tek hs. para etmez.
ya bir siyasi ve ideolojik algı-operasyon-troll ordusuna yüzlercesi satıldıysa ?

not: bir siyasi partinin 6. 000 kişiden müteşekkil maaşlı sosyal mecra ordusu olduğu malumumuzdur.
seçimler yaklaşıyor trollere hesap yetişmez hale geldi artık.
aynısını eksi sözlükte de yapıyorlar,tam olarak emin değilim ama iyi partiye 600 hesap satıldığına dair skandal bir dedikodu dönüyor.
içerik bulunamadı.
2 satır am göt yazıyor diye özlük hakkı muhabbetine girenleri göstermiştir.

olm ekşi mi la bura hesabı para etsin. olsa olsa reklam hesabı olayına girerler o da bir boka yaramaz zaten.
evet bir tespitimi sizlerle paylaşma vaktim geldi anlaşılan.

malum gammazlık görevi olarak işlerimi yaparken bir yazarımsının reklam attığına şahit oldum. gammazladım ve sözlük koruma sisteminden dolayı çaylak oldu. çaylağını kaldırdılar. o yazar silinmedi. en ilginci de bu yazarı uludagsozluk 02 gibi bir nicke sahip moderasyon hesabı takip ediyor.
Uludağ sözlük bitmiş...
--spoiler--
n sayıda (yani sonsuz sayıda) hesap açma gücüne sahipken eski hesaplarla neden bu iş yapılıyor anlamıyorum, daha mı inandırıcı oluyor? ya bir uludağ sözlük hesabının ne kadar inandırıcılığı olabilir ki?

ayrıca yapılan reklama bakıyorum; uzun uzun şu kadar para bastım bu kadar oran veriyor diyeceğine ilgili maçın başlığına kupon ss'i atılsa daha başarılı bir reklam olur yani. reklamı yapan işi bilmiyor, reklam yapılan merci işi bilmiyor. ajanslar vs'ler bunlar için var arkadaşlar.

tabi lafta herkes sosyal medya uzmanı falan.
--spoiler--
neresinden bakarsan bak tam bir skandal!
Kim sözlük hesabına para verir diyordum ama 2. Nesil hesap için bana para teklif eden oldu.

Biraz daha değerlenmesini bekliyorum.
satın alan kişilerin zekası hakkında fikir verir.
bir hesap açıp, profil fotoğrafı ekleyip 50 tane saçma sapan entry girmek yarım saat sürse. 10 hesabı 5 saatte cillop gibi kimsenin şikayet etmeyeceği şekilde oluşturursun.
ama belli ki istihdam ettikleri troller bunu bile yapmaktan aciz.
Ne içiyorsanız yarasın.
Dirisine sahip çıkmayan sözlüğün ölüsüne sahip çıkmasını beklemek..

Başkasına ait bir hesabı üzerine para verseler yine almam, isterse 1. Nesil olsun. Şahsen Orjinallikten özgürlükten uzak bir durum.
Bakın bu çok enteresan. Neden hesapları satsınlar ki? Sitenin sahibi bunlar la?
isteseler 1. Nesil yüzlerce hesap açabilirler.
Bu dikkat mi çeker? Yıllar önce silik yapılmış yazarları canlandırabilirler, risk almamış olurlar yine. En kötü trol yazarları silik yapıyorlar, onların hesaplarını alabilirler. Ve bizim bu olaydan haberimiz olmaz.

Yahu neden kısa zaman önce aktif yazarların hesabını sildirenlerin hesaplarını versinler? Neden? Çok tuhaf ya.
Çoğu açıdan hatası olan admin zall için yeni ve nahoş bir gelişmedir. Bir an önce bu hesaplar kapatılmalıdır.
bu konuyla ilgili ben de daha önce yazmıştım..

Sözlük yöneticisi, reklam yapmak isteyen kişiye el altından belli bir rakam karşılığında yazarlık hesabı satıyor. O da başlık açmak suretiyle reklam yapıyor. o zaman ki hesaplar da 3. ve 2. nesil hesaplardı. Az entry girilmiş vs. yani anlayacağınız adamları reklam yapıyor diye gammazlıyoruz ama zaten yönetimin izin verdiği bir şey bu. Bu anlattıklarım deli saçması da olabilir. Günah almamayım benim düşüncem budur.. Böyle komiklikli saçmalıklı işler işte. iyi hoş zall'ın kazandığı parada gözümüz yok ama ucuz ve kalitesiz işler bunlar. Limon sat onurunla yaşa ey zall.
Silik 2 adet 7. Nesil 1 adet 8. Nesil 2 adet 11. Nesil hesabı olan bir yazar olarak beni oldukça endişelendiren durum evet bari eski 7. Nesil hesaplarımdan birini bana geri verin.
Uygun fiyata eski hesap satılır.

Eğer böyle bir şey gerçekten oluyorsa hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum.

Zall dan açıklama bekliyoruz.
Buna ihtimal dahi vermiyordum taa ki "lafinizi bilin salak" nickli hesabımı silik yaptıktan sonra "kolpaji" nickiyle onlayn görene kadar.

Pustlara bak aq şaka mısınız lan? Reziller.
mesela ;

(bkz: asuregibisurat)

şimdi bir pisliğin elinde.
zall'ın yaptığı bir yolsuzluktur.
içerik bulunamadı.