bugün

Gün içinde yaklaşık 600 kişiye ev sahipliği yapan kocaman bir sözlükte sanat konuşacak yazar olmaması durumudur. bu tespiti açılan başlıklara, yapılan tartışmalara göre söylüyorum. Bu başlığın altına da embesil bir tavırla laf atan ergenler gelebilir ama hakikaten realite budur.

edebiyat, sinema felsefe modern sanatlar alanında oldukça az başlık açılmaktadır ki bu durum sözlüğün kalitesini ortaya koymaktadır.
Dedem basliklara kaldiysan isin cok zor. Konusmak istiyorsan mesaj atmayi dene diger yazarlara. Hatta gel konusak dedem.
doğru bir beyanat. bizim yazarlar siyaset, futbol, sex uzmanı sanki. başlıkların bu üç konuda olması göstermektedir.
abi okuyorsun.

gidiyorsun picasso'yu araştırıyorsun.

van gogh ne yapmış, ne etmiş, en önemli eserleri ne, hangi akımlardan etkilenmiş öğreniyorsun.

yetmiyor üstüne resim çizip müzik aleti çalıyorsun.

sonra biriyle şunları müzakere edeyim diyorsun. abi adam geliyor "bence öyle değil" diyo. boşa gidiyor tüm öğrendiklerin. sanat, bilim, öğrenme hevesin kaçıyor.
bu başlıktaki entryi eksileyenler " hayır yanlış düşünüyorsun biz sanat konuşuyoruz" diye mi eksiledi acayip merak ediyorum.

mesaj atarak sanat mı konuşulur kime mesaj atayım ayrıca. Kızlara atsam " kesin beni s...km istiyor tribinde"
erkeklere atsam " bana niye mesaj atıyon la " modunda.

bahsettiğim şey illa artist artist konuşalım demek değil. Bu hayatta konuşulailecek güzel şeyler var.

evet hala konuşulmuyor ve konuşulmayacak dediğim başlık.
meali sanat konuşmak isteyen kızlar eklesin olan abazan oltası. *
geçen yıldan kalma olsa da haklı olduğunu gördüğüm isyan. adam haklı, birkaç kişi dışında bu sözlükte herhangi bir sanat, sanatı geçtim bilgi verecek giri yok. bu eksikliği gidermek için bu sözlüğe kaydolmuştum. umarım başarırım.
Sanat toplum içindir diyen çok vardır da sanat sanat içindir diyen pek yoktur sanırım burada. Engin sanat bilgisi olan ne arasın burada.
bu soruyla başlamak bigbangdan başlamak gibi kasmaya gerek yok bence. ayrıca bu konuyu etik ve felsefe platformuna taşır keza hiç gerek yok. daha yumuşak bir girişle kaplumbağa terbiyecisi iyidir derim ben. resimden hiç anlamıyorum gerçekten anlayanlara da nasıl imreniyorum anlatamam.
sanat satan içindir.
Sanatı geçtim herhangi bir konuda bile konuşacak çok az insanın olduğu bir ortamda gayet doğal olan durumdur.
"sanat mı? ne sanatı? sanat ne arar la sözlükte?" dedirtir.
isterseniz nude art üzerine konuşabiliriz sayın yazar. *
Köreldi köreldi sanattan anlıyorsakta geçim kaygısı dolar derken bitti hersey.
Ve bunu yeni anlayan için: Günaydın, ne diyelim ?
Tanım: bir gerçek. Mahvettiler sözlüğü.