bugün

uludağ sözlük'te sahte hesapların ortalıkta cirit atıyor olması durumudur. biz "onuncu nesilin sonuncu nesil olması gerekliliği" şeklinde konuştuğumuzda yanlış anlayıp üzerimize yürüyenler de bu sahte hesap sahipleri olsa gerek.

düşünün buraya yazar olmak öyle kolay ki adam 2-3 tane daha açıp ağzına geleni söylüyor, kendini artılıyor/eksiliyor, başlıklarını ateşliyor, ona buna hakaret ediyor özetle istediğini yapıyor. bu kadar basit olmamalı. olay nesil olayı değil çocuklar şimdi bana yine "ikinci nesil mükemmel yazar, dokuzuncu nesil tü kaka" eleştirileriyle gelmeyin gözünüzü seveyim, öyle bir şey olmadığını açıklatmayın yine.

arzumuz belli. daha kaliteli bir ortamın sağlanması, uludağ sözlük yazarlığının herkes tarafından kabul edilen bir değere sahip olması. alımın bir süre durdurulması ve sonrasında da alım sürecinin zorlaştırılması yapılacaklar arasında önde gelen iki madde ve belki de tek çözümdür.
sözlükte sahte hesaplar, olabilir. vatandaş ikinci hesabı alıp kendi egosunu tatmin ediyor. milli değerlere saldırıyor kadın veya kızlara hakaretler, ediyor. allah diyen pipi gibi şerefsiz başlıklar, açılarak insanların dini duygularıyla oynanıyor. 2 gün önce sahte hesap olduğu apaçık belli olan audiye de binerim kezbanada binerim nickli yazar sözlüğe hızlı bir giriş yaptı ortalığı karıştırıp akşam saatlerinde silik yedi. bu hesap kesinlikle sahteydi. burada yazar olmak çok kolay. ekşi sözlükte yazar olmak bazen yıllar alırken, burası adeta yol geçen hanına dönmüş durumda.
sözlüğün amina koyulmustur. yeter lan artık. bok bok mesaj atan sik sık baslik giren ergenler her yeri sarmis resmen.
sözlüğe çok büyük zarar veriyor bu hesaplar. modlar acil çaresine bakmalı bu işin. benim bile acasim geliyor amk.
Bir tane yazara kızıyorsun ama o yazar size takıyor ve bir yazar birden on kişi olup size hücum ediyor. Asıl anlamadığım olay on tane hesaba tek tek girmeye üşenmiyor mu bu manyaklar.
Hiçbir suç unsuru olmadığı halde beni 10 gün yasaklayan yönetimin görmesi gereken durum. Ama işte nasıl lazımsa öyle.
3 farklı hesabımla desteklediğim gerçek.
Çok var. Misal lavuk çaylak oluyor, anında aynı siyasi görüşte aynı başlıklara entry giren yeni tipler türeyiveriyor. Ne hikmetse aynı lavuk yazar olunca o tipler yazmaz oluyor. Bu leş moderasyon da bunları silmeyip bir kendini akıllı zannediyor.
sözlük cirit adasına döndü anasını satayım...