bugün

sanki kadın diye bir varlık yokmuş gibi davranan sözlük erkekleri sayesinde biraz zor olsa da yine de keyiflidir. aptal aptal konuşanları görmeyeceksiniz, duymayacaksınız; yav he he diyerek postalayacaksınız. bu kadar basit.

"kadın olduğunu belli eden yazar" diye bir şey var mesela bu sözlükte. ya ne olacağıdı a sığır. kadın, kadın olduğunu neden belli etmesin, neden gizlesin sizin gibi şerefsizler var diye kadın kimliğini. eski nickim isim plaka kombinasyonu idi ve birçok aslan parçası sayesinde ne ilgi budalalığım kaldı, ne de trollüğüm.

kadın olduğunu belli eden bir nick kullanan ve sadece bu nickinin yüzü suyu hürmetine sözlükte popüler olanlar var tabii ki. zaten sözlükteki erkeklerin istediği kadın yazar profili de bu. yani ojelerinden bahsetsin, kız-erkek ilişkileri hakkında yazsın; siyasete hiç bulaşmasın, uzun yazmasın.

kadın olduğunu belli etmek için nick alan trolleri dışarda bırakarak söylüyorum; kadın olduğunu belli eden bir nickle yazarsanız "ilgi budalası" oluyorsunuz, kadın kimliğini kullanarak bir şeyler elde etmeye çalışan biri oluyorsunuz sözlüğün aslan parçalarının gözünde. ama kadın olduğunuzu belli etmeyen bir nickle yazarsanız ve de kadın kimliğini ön plana çıkarma gayreti içinde olmadan yazarlık yapıyorsanız hooop "erkek bu" diyorlar.

yahu be ne yaman çelişki böyle. kadın olduğunu belli et; harun abi, belli etme; erkek.
hiçbir ayrıcalığı yoktur.

daha önce bir çok mecrada da yazmış, uludağ sözlükte de yaklaşık 4 5 senedir yazıyorum. bunu tecrübe edecek kadar çok entrym var ve birçok entry min altında "not kadınım" ibaresi bulunur. kimse uludağ sözlük kadınları adına bir anket yaptığında kalkıp benim adımı yazmaz.ya da ben gidip o anketlere standardın dışında bir şey yazmamışımdır ki nick altım hiç bu kOnular için coşmamıştır. regl olduğumu sözlüğe yazmam, meme ölçümü yazmam, aranıyormuşcası şeyler yazmam, bu konuda nüktedan dahi olmam. çünkü kadınım ben diye bas bas bağırdığım entryler kadın hakları başlıklarındadır. onu da zaten başlık sebebiyle "çer çöp yazarlar" okumaz. hatta açıp bakmaz bile. bini geçgin entryim varken kalkar zirveye giderim. beni insanlar biz yusuf abi gelecek sanıyorduk diye bekler. kimseye kadınım ben diye ya da resmimle hitap etmediğim in çoğusu cinsiyetimi tahmin bile edemez. ya da oturduğum masaya züleyha sizin bir kaç sene önce bi entrynizi okumuştum onun hikayesini anlatır mısınız diye yazar gelir.

yani sol frame e bakıp buranın seviyesiz, kadının aşağılandığı, kadınların sürekli kendini teşhir ettiği, başka sosyal medya hesaplarını paylaştığı bir yer olarak düşünmeyin. burada fikirlerinizi açıkça yazarsınız, yazdığınız başlıklar hasebiyle sizi okuyan kitle bellidir. bu nedenle okuyacağınız başlık ve kitle de bellidir.muhattabınız da bellidir.

sözlük de çok uzun zamandır kadın gibi kadın görmedim. sol frame sebebiyle olduğuna adım kadar eminim.
(bkz: türkiye de kadın olmak)'la ile eşdeğerdir.
Eksileri artilarindan fazladir,zordur.
Kezban yada normal.
sözlükte kadın yazar mı var amk.
başlarda zordu. Kapattım o mesaj zımbırtısını, ben de kurtuldum siz de.
Tehlikeli ve yasaktır.
görsel
Nemo temsili.
Nick altınızın modlar tarafından engellenmesine sebebiyet veren.
Sebep polemik yaratması o zaman erkeklerinde nick altı kapatılmalıdır bu cinsiyetçi yaklaşımından ötürü yönetimi kınıyoruz.
No sorry bro
Hiçbir şey olmuyor valla.