bugün

hurafelerle yola çıkıp abuk sabuk entryler girip sözlükte islam'a zarar veren yazardır.
sozluge entry yazdiginda islam'in incinecegini du$unemeyecek kadar du$uncesiz, buralari a$agilik fikirleriyle dolduran, sozlugun cici yazarlarinin kalbini kiran, yazdigi entry'leri hayata gecirirse kiyametlerin kopacagi olaylara yol acmasi muhtemel, gereksiz; be$ para ne demek, kur$un atmaya degmez metelik kadar degeri olmayan yazardir. hatta yazar bile demeye dilim klavyem varmiyor. o derece bir $ey etmezdir.

not: islam'i hangi hastaneye yatirmi$lar? hasar ne kadarmi$? meraktayiz.
bazı yazarlar tarafından ciddi ciddi islamı savunduğu sanılan yazarlar.
(bkz: ateist oldum oluyorum)
dini inanışı var diye saldırıya uğrayan, taciz edilen, öldürülen vs insan sayısı yok denilecek kadar azdır. burda esas sorun islamiyet başta olmak üzere bütün dinlerin kendinden başka düşünceye kesinlikle saygısı ve hoşgörüsü olmaması, dolayısıyla kendisine zıt bütün fikirleri bir saldırı kabul etmesidir.

haliyle her "allah yoktur" diyen kişi müslümanlığa saldırmış sayılır. katl-i vaciptir. din bir inanış, bir kabul olduğu için ikna etme yöntemleri de çözümleyici değildir, olması da beklenemez. "kanlı mı kansız mı" tartışmalarına doğru gider. vaziyet böyleyken de ateistler saldırıyor, bize işkence ediyor feveranları göz ve nizam dahilinde komiktir, söyleyeni alçaltıcıdır.
geçenlerde bir cafe'de muhabbet ederken uludağ sözlük yazarı olduğunu söyleyen ve "allah yoktur, o da neymiş lan?!" dediğini duyduğum azar.
hemen oracıkta katlettim. vacipmiş öyle dedilerdi, ama kansız oldu.
islama bi zararı yoktur. Ataistse ataistliğini bilmeli saygısızlık yapmamalıdır.
bilakis insanları okumaya, araştırmaya yönelten yazardır..
islama zarar filan verdiği yoktur. yazdığı entrylerle insanlarla tartışıp, kendini tatmin ediyordur sadece. ileri gitmediği sürece fikirlerini paylaşmasında ne zarar var ki?