bugün

en azından okuduğum kadarıyla mevcut olan bir sorun.

beni derin düşüncelere sevk ediyor bu olay, eğer madem kısa yazacağız, madem sadece bakınız vererek artı oy peşinde koşacağız, madem başkalarının nick altını yalayıp, onların da bizim nick altımızı yalamasını bekleyeceğiz, yaptığımız yazarlığın, eğlenmek ve zaman öldürmek dışında bir amacı olur mu? tabii ki hayır. olmaz bir amacı.

eğer insan içinden gelenleri uzunca yazıya dökemeyip, kendi düşüncelerini bir cümleyle ifade etmek ile yetinecekse, yazarlığın ne anlamı kalır, hiç. çünkü bu tür yazarlar her sözlükte var. bildiğimiz düz adamların biraz update edilmiş halleri bunlar oysa ki, başka bir şey değiller. en uzun entry'leri 5 satırı geçmeyen, boş konular hakkında, boş bir biçimde bir şeyler karalamaya çalışan bir insandan ne beklersiniz ki? açıkçası ben hiç bir şey beklemem, artı olarak böyle tiplerin kanımca sözlüğe yarardan çok zararları dokunur.

size şöyle diyeyim... konudan biraz sapacağım amma,

ekşi sözlük'te, yazar olmak için ssg'yi, ve moderasyonu çaylaklık entry'lerinde yıkayıp, yağlayan, yalayan bir sürü gereksiz insan var, ki ekşi'nin gerçek kitlesini gölgeliyorlar bu yaptıklarıyla, artı olarak moderatörlerin götü tavana vururdu, eğer gerçekten profesyonel olmasalar ve kontrol mekanizmasına sahip olmasalardı. iyi ki bu kontrol mekanizması mevcut, yoksa ekşi'nin şimdiki halini gerçekten düşünmek bile istemezdim, ekşi'de yazılarının içini boş, uzunluğunu kısa tutan kitle ise moderasyon yalakalığı yapıyor karma için zaten, bu bariz bir gerçek, kimse örtbas etmesin.

o yüzden artı olarak, sürekli olarak moderasyon yalakalığı yapan yazarlar yerine, gerçekten sözlük üzerinde emek ve efor sarfeden arkadaşları daha çok göz önünde tutmalıyız, aksi takdirde sözlük bu kişileri de kaybederse, gerçekten durum kötü olur, bu durumu daha önce çok sözlükte gördüm, evet, biraz kendimi methediyor olabilirim ama gerçekten gördüm dostlar. bir sözlükte yazarlar, yazarlığın gerçek anlamını bilmiyorsa;

o sözlükte yazmamalıdırlar. bu kadar basit.
çok uzun okumaya ve anlamaya çalışmaya üşenen bi okuyucu kitlesine yazıldığından dolayıdır. Olabilir.
aslında bi nebze okunabiliteyi artırıyor tabii öz olması şartıyla.
bazı konular haricinde genelde takınılan tavırdır. genelde bende kısa yazarım çünkü uzun entryler konuyu amacının dışına saptırmakta ve önemini azaltmaktadır.
bu sözlükte uzun yazılar okunmadığı için kısa ve öz yazılıyor. olabilir.
ayrıca herkesin kısa okuması da cabası.
bunun nedeni yazacak bir şeyleri olmadığındandır. mesela şimdi ne yazayım acaba diye düşünüyorum.. hala düşünüyorum.. evet, geliyor gibi... yok olmadı abi sana bol şanslar.
(bkz: bunu okuyan çocuk kör oldu) *
Uzunuda abartıyor mübarek destan yazıyor öyle olunca da okumandan geçiliyor .
(bkz: hım)
Sanki uzun yazanlar okunuyormuş gibi...

(bkz: annesinin aşkıyla yaşayan küçük bir çocuk olmak)
doğru olan önerme. (bkz: arz talep meselesi) (bkz: okuyan varda biz mi yazmadık)
mevcut olandan sonrasini okumadim.
tanim: okunabilirligi arttiran kimi zaman da seviyeyi dusuren durum.