bugün

sözlükte futbol entryleri üzerine yaşanan yanılgıdır. tamam, oldu herhalde tanım, dimi?

neyse, konumuza gelelim. şimdi, bu sözlük denen yapıda, sol frame bir şey var. çok önemli. herkes oradan başlık seçip okuyor, yazmak istediği başlığın altına entry döşüyor, artı eksi oy veriyor falan filan. aslında sol frame denen şeyin bu kadar önemsenmesi saçma gelmiştir bana, ama sözlüğün kalitesine dair fikir edinmek için güzel bir veridir, sözlüğün nasıl bir sözlük olduğu sol frame'le bağdaştırılabilir.

sol frame denen şey, neden saçma geliyor bana peki? şöyle. sol frame'de genelde gündemdeki konular tartışılır. eğer sözlük, kalitesiz bir sözlükse, "sol frame foruma döndü hacı, modlar uyuyor" denir. şimdi, bundan şikayet edenleri anlayabiliyorum. ama bundan şikayet edip, poposunu kaldırmaya zahmet etmeyenleri anlamıyorum. madem ki, sol frame'deki saçmalıklardan muzdaripsin, sen de sözlüğün amacına uygun başlıklar açıp, çıkar onu sol frame'e. madem bu kadar dert ettin sol frame'deki kaltesizliği, bunu yap o zaman. işte bundandır sol frame'in saçmalığı. kötü yazarlar, sol frame'i piç ederler, iyi olduğunu iddia eden yazarlar bilimum sözlükle ilgili başlığa kalitesizlikten yakınırlar, iyi yazarları ise, gören veya duyan yok. bu iyi yazarlar kafalarını yukarı çıkardı mı da, indirmeyi çok güzel biliyorlar aşağı. dediğim gibi, ben önemsemiyorum sol frame'i, kendim de gereksiz ve işe yaramaz olduğunu bildiğim başlıklarla işgal edebiliyorum sol frame'i, ama bunu çoğu kişiden daha az yaptığımı söyleyebilirim. bunu da, kendimi savunmak için, bir done olarak kullanmıyorum ayrıca.

uzunca bir giriş yaptıktan sonra, asıl başlığa geçmeden önce, şunu da söyleyeyim. başlıkla ilintili şeylerdi bence yukarıda yazdıklarım, birazdan yazacaklarımla alakalı ve bağlantılı olduklarını düşündüm, dolayısıyla uzatmakta da sakınca görmedim girizgahı. evet, gelelim asıl meseleye. bu, hayat memat meselesi olarak görülen sol frame nelerle dolu? kürt, ateist, müslüman, sevişmek, seks fantezileri, futbol ve tabii sabri sarıoğlu başlıklarıyla. aralarında en çok yakınılan da futbolla alakalı olanları. öncelikle, "futbol entryleri" ile "buram buram fanatizm kokan futbol entryleri"ni ayrıştırmak gerek. sürekli itin götüne sokulan entryler, aslında futbol entryleri değil, buram buram fanatizm kokan futbol entryleridir. futbol entryleri bile değillerdir aslında. oradaki futbol kelimesi, sadece süstür.

sürekli görüyorum "futbol entrysi dolu sol frame yeaaa, çok kalitesiz yeaaa, dimi gürcan, sen söyle" diyenleri. baylar, bayanlar, o sizin bahsettikleriniz futbol entrysi falan değil. silin kafanızdaki bu yanılgıyı bir zahmet. "estonya takımına fark attınız iyi ki ha, görün de şampiyon oldunuz sanar", "beşiktaş'ın şampiyon olması hayal olumm, bu sene şampiyon fener, heheyt", "hugo broos giderse, bizim uşaklar ortalığın..." kestik. yetmiştir herhalde. dimi? tırnak içinde yazdıklarımın evrilmiş ve çoğaltılmış hallerinin ayrı ayrı başlıklarda tezahür etmesini futbol entrysi sanıyorsanız eğer, çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz. futbolun ne kadar önemli, görkemli bir şey olduğunu anlatmaya ve kabul ettirmeye çalışmıyorum kimseye. senin için gayet önemsiz ve sıradan bir şey olabilir futbol. ben senin kafandaki bu yargıyı değiştiremem. değiştirmem de gerekmiyor. benim için önemlidir futbol, ama sizin kafanızda kurguladığınız ve sözlükte sol frame'i başlıklarla işgal ettiğini düşündüğünüz futbol değil, benim kendi algıladığım, bildiğim olan futbol.

ha, şimdi diyeceksin ki, "ee, sen de futbol entrysi yazan sıradan userlardan birisin, aklı sıra kendini savunuyorsun". öyleyim veya değilim, neyse ne... anlatmak istediğim anlaşılmış olsun, yeter.
güncel Önemli Başlıklar