bugün

sozlugun cogunlugu alt gelir grubunda oldugu icin olusan durum.
adam gidiyor itiraf basligina 'uff kucukken biz cok fakirdik, babam memurdu, 40 yilda bir magnum dondurma alirdim onu da bitiremezdim ama simdi turkiyenin saygin bir sirketinde cok onemli bir kademedeyim' yaziyor. artilar cepte.

yalniz o adam hala fakir yani onu soyleyeyim. zaten ne zaman bu tarz entri gorsem simdi bilmemne firmasinin bilmemneresinde cok onemli bir pozisyondayim diye biter bu entriler. bullshit! gercekte baksan orada caycidir ya da ofisboydur.

he aq turkiyenin cok onemli bir firmasinda iyi bir isin var ama sen uludagda entri girmekle mesgulsun. oldu canim gozlerim doldu.
"artilar cepte" kısmından sonrasını okumadım. artı, eksi olayını takan kişinin çük kadar aklı yoktur gözümde.
(bkz: sus ve Yalamaya devam et kevaşe)
cebinde 50 tl olan herkesin takılabileceği "starbucks" ile ilgili geyik çevirerek zengin göründüğünü zanneden anguslara dert olmuştur.

aha bak ben de sana prim verdim, bir de artı sıkıştırdım cebine.

yatıp uyuyabilirsin şimdi.
Sadece sözlükte değil genel ortamlarda prim yapıyorlar. En nefret ettiğim şey. Fakir veya zengin olmak niye ağza alınır ki? Mesela işte kontörün dakikan yok bana geliyorsun "ya kontörüm yok fakirim ben sen ara beni. " diyorsun sonra ben seni bir güzel... Ne kadar ayıp bir şey. Aç olursun açıkta olursun. Kitap paran yol paran yoktur ama harcadığın için değil. Gerçekten yoktur. Eyvallah. Ama ne bileyim yinede bu edebiyatı sevmiyorum ben. Kimseyi ilgilendirmez ki senin ekonomik durumun. Benim 2 odalı gecekonduda yaşayan bir arkadaşım vardı. 2 oda dediğim en fazla 60 mt2 dir. 5 kişilik bir aileydi. Yani ne bileyim belkide şimdiye kadar tanıma fırsatı bulduğum en ekonomik gelir düzeyi düşük insanlardı. Kız arkadaşım ve onun kardeşinin ağZından hiç böyle fakirvari sözler duymadım. Okumuş çalışmış geçen gün bir avukatın yanında sekreter olarak işe girmiş orada karşılaştık. Hakkaten kitap alacak paraları yoktu bir şekilde yardımcı olurduk. O yüzden şimdi bırakın "ben parliament içmem aaaoo fakirim ben en fazla altı lira veririm sigaraya gider birde çay içerim" ayaklarını oldu mu? Allah hiç birimize bu günlerimizi aratmasın. Halinize şükür edin.
sozluk yazarlarinin genelinin fakir oldugunu gosterir.
birbirlerini yalamayi cok severler.
uhuhuhu babam ufakken bize magnum alamazdi uhuhuhu konulu entri girin.
diger fakirler sizi arti oylamak icin siraya girecektir.