bugün

ne kadar kasarsanız kasın, entry girdikten sonra "aaaa hepsi küçük çıktı lannnn" demenize sebebiyet verecek hadise. Bende yazarken* el alışkanlığından dolayı hala büyük harf kullanıyorum. Resmen 2 tuşa* boşuna para verdik.**
sözlüğü forumdan ayırmak ve yazıların daha kolay okunması için engellenmiş olan durum. harfler küçük, fikirler büyük.
(bkz: boşa kürek çekmek)
büyük n büyük a büyük s büyük ı büyük l büyük y büyük a büyük n büyük i.

gibidir.
yazılacak ufacık bir kod ile sadece nokta, soru işareti vs. gibi cümle sonu işaretlerinin ardından gelen ilk harfin büyük yazılmasının sağlanabilmesi ile olabilecek hadise.

not: sözlükte dile bu kadar önem veriliyor ama daha burada yanlış yapılıyor. hazıra konulmuş amenna da geliştirmeye açık benim bildiğim kadarıyla bu sözlük klonları. biraz sizde katın birşeyler. sadece tema değiştirerek orjinal olunmuyor maalesef.
özlemle beklediğim şeydir. en azından baş harfleri yazalım yahu. bu kadar katılığada çüş yani.
fırat kaynaklı ''eneee'' temasında rahatça yapılabilecek şeydir.
en azından baş harflerin büyük yazılmasına izin verilebilse.
`cok zor olandır
bunu başarmak için gerçekten
sağlam bir sözlük birikimi lazımdır
pek nadir yazarlar tarafından gerçekleştirilebilir`

yani yapabilene helal olsundur. ben bi kaç defa görmüştüm.
özel saydığınız isimler için bile yapılamayacak işlemdir. zira özel mesajlara kadar uzanıyor küçük harfe çevirme işlemi.
muhtemelen sözlüğün stil dosyasında :
{
text-transform: lowercase;
}

gibi tüm yazılanları küçülten bir kod vardır.
bir entry'de "28 0cak 2012" yazılması sebebiyle ("o" harfi yerine "sıfır" yazılmış) artık gerçekleştiğini sandığım olay.
her yazarın ilk entrisinde giriştiğini düşündüğüm iştir.