bugün

(bkz: dikkaaaaat komutan zall sağda)
altıncı nesil. aradan bir kaç gün geçecek yedinci nesil gelecek. daha sonra da sekizinci... acaba başlığı açan arkadaşımız kendi neslinin zamanlarında kendi nesline ithafen bu şekilde başlıklar açıldığında sinirlenmemiştir? eksi oy kullanmamış mıdır? ne gerek vardır altıncı nesille bu kadar uğraşmaya. önemli olan nasıl yazdığıdır. ayrıca sol framede gözüken saçma sapan bir iki başlığı bütün altıncı nesil yazarlara yüklemek de saçmadır. o başlıkların sahiplerinden kaç tanesinin altıncı nesil olmadığını biliyoruz. belki altıncı nesli kollayan eski uuserlar da bu şekilde düşünüyorlardır.
bir iki dangalak yüzünden tüm altıncı nesilin tu kaka ilan edilmesi sonucu ortaya çıkan durumdur.
(bkz: abi beni sev).
bazı çapulcular yüzünden altıncı nesil üzerinde genellemeler yapmak nasıl bir gericiliktir ki altıncı neslin çapulcularının sözlük kalitesini düşürmesinden şikayet edilirken kullandığı üslubun sözlük kalitesine katkılarını göremiyor. altıncı neslin "çocuk" yazarları diye tabir edilen kitle çaylak aşamasını atladığına göre altıncı neslin geneline pervasızca bok atmak yerine çaylaklıktan yazarlığa kim geçirdiyse bu çocukları ona şikayet etmek gerek. at gözlüğü takıp, bişeler yazmış olmak için yazıp, saçma sapan şikyetlerle sözlüğü kirletmeyin!!
son zamanlarda altıncı nesil popülasyonu artıyor, daha da artacak. doğrudur, hatalar yapılıyor olabilir, ama kim birinci, ikinci veya üçüncü nesilin ilk zamanlarda -sözlük formatı olsun, imla kuralları olsun- hatasız hareket ettiğini söyleyebilir?

altıncı neslin yaş ortalaması ile ilgili bir sözlük istatistiği var mıdır? ki olsa bile, 15-18 yaşları arasındaki bir yazarın ortalığı mahfedeceği önemsiz bir genellemeden öteye gidemez gözümde. böyle bir durum var ise, moderasyon gereğini yapar, 18 yaş ve altını almaz, üst devrenin kompleks yazarlarına mı kaldı bunları düşünmek, ortalığa kusmak..

birinin hatasını görürsen gammazla, görmezsen de eyvallah de çekil kenara..

(bkz: ALTINCI NESiLE BOK ATIP PRiM YAPMAK)
Gençleri kınayan huysuz ihtiyarlardan farkı olmayan nesilerin altıncı nesile bok atması...
geri dönüşleri olacak etkidir. sözlükte çokça sevgili var hatta evlenenler. e iki sözlükçünün çocuğu ne olur? gelir burda 16. nesil yazar olur.6. nesilleri ezmeyin ki onlarda sizin çocuklarınızı ezmesinler.
bu olayı tespit edenin çaylak olması ile ortadan kalkmış izmdir...
istisnalar kaideyi bozmaz. çünkü genel olarak insancıl yazarlardır. ama nerde çokluk orda mokluk durumu yaşanmıyor da değil. bir bakıyorum pkk lısı bizden çıkıyor, bir bakıyorum abazanı, bir bakıyorum yobazı. o kadar da kurs-eğitim ve seminer haldeyiz halbuki, saçımızı süpürge ettik bunlara, ceplerine para (sigaraya alıştı hergele), ayaklarına converse. ama olmayınca olmuyor işte. beş parmağın beşi de bir mi? yinede o bazılarımız adına özür diliyorum abisi.
imza, 6.nesilin ilk grubundan bir grup aydın.(ama liboş değil)
yalnızca uludağ sözlük 'e mahsus bir soykırım süreci değildir. tüm sözlüklerde konuşlanmış "yeni nesil yazarları dışlama komitesi"nin marifetidir aslında.
sen her sakallıyı deden mi sanıyorsun aslanım? her 6. nesil ilk defa mı sözlük görmüş demektir?
ulan internet aleminde 4 farklı sözlükte **** toplam 7000 civarında entry girmişim. daha ne 6. nesli, ne çaylağı...
yazar diye yerim seni...
(bkz: nesil salaklığı)
(bkz: 6 nesilsek dün doğmadık ya)
güncel Önemli Başlıklar