bugün

sozlukte gecirilen uzun zamanlar sonucu ayar , kampanya , anket , yarmak/ilmak gibi sozluk camiasinin diline pelesenk olmus kelimlelerden gercek hayatta da soguma , kullanmama durumudur.*

ayrica (bkz: dedirten x kalibi)
entry girerken anlamından saptırılan, yanlış kullanılan, bilhassa da cümle içinde sırıtan kelimelerdir. o kelimelerle alıp verememe durumundan değil; yazarın, söz konusu kelimeyi, yanlış veya çok kullanmasındandır.

(bkz: ve kırar göğsüne bastırırken)
(bkz: anladin sen)

güya formatı delmeden, başlığı altına yazdığı kişi haricindekilere çaktırmadan, süper ironi ile laf sokan yıldızlı bkz kalıbı.

iki lafı bir araya getiremeyen, boş, yıldızlı bakınızlarla sözlüğü sözlükten çıkarıp chat ortamına çeviren malların günde 20 kere kullandığı öbek.

misal;

* keşke ajdar anık kadar düşünebilsen. *

meali; o kadar mal, o kadar salak, o kadar mutluyum ki anlatamam. gündemi takip ettiğimi gösterek laf sokuyorum ve bunu büyük ironi yeteneğimle yapmak bana kıvanç veriyor.

veya dillere destan bir ayar yedikten sonra;

* formata saygımızdan ötürü gerekli kelimeleri kullanamadığım, evrimim canlı kanıtı yazar. *

meali; beynimdeki 4 nöron düşünmeme yetiyor da artıyor. arada böyle süper ironilerle laf sokarak sözlük yazarlarına eğitim veriyorum.

veya

* ibne, göt, puşt *

meali; evde kalmış, çirkin, salak bir kızım. sözlükte bir bayana 420 erkek düşüyormuş dediler. geldik. allah belanızı versin sizin.

not : anlamadım anam ben, anlamadım.
(bkz: guruh)
(bkz: zihniyet)
(bkz: an itibari ile) *
(bkz: entry)* *
(bkz: swh) *
sözlük ahalisinin sıklıkla kullandıgı belirli cümlelerin karsı tarafta yarattıgı tahribattır.
en sık karsılasılan kelime "durumdur" kelimesidir.kullansan bir dert,kullanmazsan bir dert. iste böyle bir durumdur.*
(bkz: sorunsal)
(bkz: giri)
dolayısıyla itusozluk.
(bkz: beni tanıdılar sen kaç) *
(bkz: eski sevgili)
(bkz: anket)
çoğu yazarların * birçok örnek vereceği ama yine de kullanmaktan kendimizi alamayacağımız, artık dilimize pelesenk olmuş kelimelerdir... *
sözlük jargonu denen birşey mevcut elimizde, iğrençleştirmeden kullanmak icap etmektedir. bu nedenle bu başlıkta nefret edilen kelimelerden nefret etmemek gerekir. çünkü burası günlük değil sözlük.
açılmasa daha iyi olurmuş başlığı demek daha doğru olur bu ambians için.
bakınız hede bakınız hödö
(bkz: zira)
dedirten,sorunsal,ironi,serbest çağrışım...şeklinde devam edip gına getiren kelimelerdir.

(bkz: uludag sözlük klişeleri)
yapabilite,edebilite gibi ne idüğü belli olmayan kelimeler.
(bkz: ayar)
(bkz: durum)
(bkz: bsg)

(bkz: bünye)

(bkz: tavan)

(bkz: dır)
sözlük yüzünden tiksinilen kelimeler başlığının altına girmek istediğim entry'nin içeriği sağ ve sol kelimeleridir.
(böyle uzun uzun yazmamın elbette bir sebebi var.)
sorunsal...
(bkz: (bkz:))