bugün

Gecenin sessizliğinde sigaradan gelen çıtırtılar.
Evde herkesin yatmasını bekleyip gizlice oturma odasına gitmek ve cine5 izlemek. Şifre girene kadarki 3 dakikayı hafızaya kazıyıp yatağa geri dönmek.
sözlükten tanıdığım çok değerli bir dostum arkadaşım. çok özletti kendini be.
Sokakta oynarken çişim gelince eve değil de komşuya gittiğim günlerdir. Eve gitmezdim çünkü eve girsem annem tekrar salmazdı. Hey gidi günler.
annemi, babamı, türkiye' yi, türkçe konuşmayı, sokak simidini, meyve sebze pazarlarını...
Öğrenci evimin mutfağında sigara içmeyi.
Ben diyemem sen bil sözlük. Şaka bir yanada çok fazla anneannem.
Sakallarım.
geri dönüşü olmayan ya da döndürmenin zahmeti faydasından fazla olduğundan özlemekle yetinilenlerdir.

yalan yok, yirmilerimdeki libidomu, doksanların sonu civarı üretilen metal müziği ve saçlarımı özlüyorum.
Ölen kedi mi özledim.
görsel
Lise zamanlarım.
inci sözlük zamanlarım.
Eski ev.
Mutluluğum.
Huzurum.
bayramlarda anne , baba , çocuklar, eşleri ve sıpaları ile ilk gün bir arada olmak.
Yaklaşık 10-12 sene evvel üç arkadaş dağ başında bir yerde kampa gittik. Kamp dediğime bakmayın çadır dahi yoktu. Oryantiring-camping tarzı bir delilik diyelim.

Bir ara arkadaşlara "siz ateşin başında durun, ben bir turlayıp geleyim" dedim. Telsiz, telefon, çakı ve el fenerimle ayrıldım yanlarından.

Havada dolunay ve karada ben, dümdüz tarla gibi bir yere geldim. Telefonu kapadım. Telsizi kıstım. El fenerini söndürdüm.

Ne bir ses, ne bir insan, ne de insanlığa dair bir iz...

Dolunay ben ve gölgem dışında hiçbir şey yok. Yaklaşık 10 dakika bu şekilde kaldım.

Şimdi düşünüyorum öyle bir 10 dakika daha yaşamak için neler vermezdim.

En kısa zamanda aynı atmosferi yakalamak umuduyla...
Gece basketbol oynamayı özledim amaçsızcasına. Yarını düşünmeden...
tam olarak 3 sene öncesini özlüyorum. mutluydum hem de çok derdim tasam yoktu. kafamı ve hayatımı siken biri yoktu. tek sevdiğim ve önem verdiğim kişi bendim. sonra benliğimizi unutturacak piç geldi. olan oldu. toparlayamıyoruz.
geçen yıl geçen ay geçen gün az önceyi bile özlüyorum. az önce geçti.
efil efil meltem rüzgarları esen bir temmuz günü havuz kenarında saçma salak meyveli kokteyler denemeyi özledim.

görsel
Anneciğime öpe koklaya sarılmak.